Asli öğretmenliğe geçiş sınavı başvuruları başladı, yapılması gerekenler

Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı başvurusu başladı. Sınava girecek adayların belirtilen tarihler arasında sınav ücreti olan 65 TL tutarı yatırmaları gerekmektedir. Bunun dışında adayların herhangi bir başvuru yapmasına gerek bulunmamaktadır.

EDİTÖR:    17 Ekim 2016 Pazartesi, 01:26
Asli öğretmenliğe geçiş sınavı başvuruları başladı, yapılması gerekenler

Asli öğretmenliğe geçiş sınavı başvuruları başladı, yapılması gerekenleri bu haberimizde derlemeye çalıştık

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü (ÖYGM) tarafından geçtiğimiz hafta içi Asli Öğretmenliğe Geçiş e-Kılavuzu yayımlanmıştı. 18 Aralık 2016 tarihinde yapılacak olan Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı başvuruları bugün itibari ile başlamış bulunmaktadır. Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Başvuruları yaklaşık bir ay sürecek.

SINAV TAKVİMİ

Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı takvimi çerçevesinde Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınav ücreti 17.10.2016-11.11.2016 tarihlerinde yatırılacak. Yazılı sınav 18 Aralık 2016 tarihinde yapılacak olup Asli Öğretmenliğe Geçiş Sözlü Sınavı ise 26/12/2016 tarihi ile 26/01/2017 tarihi arasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenecek bir tarihte yapılacak. Asli Öğretmenlik mülakatından sonra Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınav sonuçları 03.02.2017 tarihinde açıklanacak. 18 Aralık 2016 pazar günü saat 14.00’da 81 ilde yapılacak olan Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavına giren tüm MEB personel adayları belirttiğimiz tarihler arasında yazılı sınava girdikleri illerde sözlü sınava (mülakata) girecekler. Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı’na aday öğretmenler girecekler. Bişr yıllık fiili olarak çalışma süresini tamamlayan ve performans değerlendirmesini başarı ile tamamlayan aday öğretmenler Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavına girmeye hak kazanacaklar.

Aylıksız İzin

Aday öğretmenin bir yıllık fiili olarak çalışma süresinde aylıksız izinde geçirilen süreler sayılmaz. Eğer adaylık süresince aylıksız izin alınmışsa aday öğretmen Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı’na katılamayacaktır.

ASLİ ÖĞRETMENLİK SINAVI İŞLEMLERİ

Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınav ücreti 65 TL’dir. Sınav ücretini adaylar T.C Ziraat Bankası’na, Türkiye Vakıflar Bankası’na, Türkiye Halk Bankası’na yatırabilmektedirler. Sınav ücreti bu bankalar haricinde diğer bankalara yatırılmamaktadır. 17 Ekim 2016 – 11 Kasım 2016 tarihleri arasında Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınav ücreti bankaya yatırılmalı, yatırıldığına dair alındı belgesinde adayın TC numarası, adı soyadı, sınav bilgisi yer almalıdır.

SINAV GİRİŞ BELGESİ

Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı başvurusu sınav ücreti yatırma işleminin dışında yapılmayacaktır. PAra yatıran adayın başvurusu kabul edilecektir. Adaylar bunun dışında Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı başvurusu işleminde bulunmayacak. MEBBİS kayıtları doğrultusunda sınava girme şartlarını taşıyan ve bankaya başvuru ücretini yatıran aday 18 Aralık tarihinde yapılacak olan sınava girmek için gerekli işlemi yapmış olacaktır. Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı’na girecek olan adaylara sınav giriş belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek olup sınav giriş belgeleri elektronik olarak Bakanlığın sitesinden yayımlanacaktır. Ayrıca adayların MEBBİS kayıtlarını incelemeleri hatalı veya eksik olan yerleri düzelttirmeleri gerekmektedir.

Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı 18 Aralık 2016 Pazar günü saat 14.00’da başlayıp, tek oturum olarak yapılacak ve 120 dakika sürecektir. Asli Öğretmenliğe Geçiş e-Kılavuzu

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.