Doğum İzninden Sonraki Aylıksız İzin

EDİTÖR:    01 Şubat 2016 Pazartesi, 20:16
Doğum İzninden Sonraki Aylıksız İzin

Doğum İzninden Sonraki Aylıksız İzin

Doğum İzninden Sonraki Aylıksız İzin Nasıl Kullanılır? Doğum yaptım. Doğum sonrası iznim olan 8 haftalık iznim bitmek üzere. 8 haftalık doğum izninden sonraki 24 aylık ücretsiz izin hakkımı tek defada mı almak zorundayım? Yoksa 24 aylık ücretsiz izin hakkımı parça parça kullanabilir miyim?

Öğretmenler İçin tarafımıza yöneltilen bu sorunun cevabını sizlerle de paylaşıyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı İzin Yönergesinde Madde 15’in ikinci fıkrasında;

(2) Doğum yapan memura doğum sonrası analık izni süresinin bitiminden, eşi doğum yapan memura ise doğum tarihinden itibaren olmak üzere, istekleri üzerine yirmidört aya kadar toptan veya kısım kısım aylıksız izin verilir. Aylıksız izin süresinin bitimine bir aydan daha az bir süre kalanlara bu kapsamda aylıksız izin verilmez.

Denmektedir. Doğum yapan kişi doğum sonrası iznini kullandıktan sonra, yirmi dört aya kadar aylıksız izin kullanma hakkı vardır. Bu izni tek seferde de kullanabilir, parça parça da kullanabilir.

MEB Personel, Personel MEB Haber

MEB Personel, Personel MEB Haber

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status