Hamza Aydoğdu; öğretmen rotasyonu 2017 yılında uygulanacak

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılında öğretmene rotasyon uygulayacak. Açıklama bizzat Bakanlık İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu tarafından yapıldı. İKGM Müdürü 2017 yılında MEB personeli için rotasyon yapılacağını açıkladı.

EDİTÖR:    12 Ocak 2017 Perşembe, 10:21


Hamza Aydoğdu; öğretmen rotasyonu 2017 yılında uygulanacak

Geçtiğimiz yıllarda sürekli gündeme gelen hatta tercihler alındıktan sonra sonuç açıklanmasına az bir süre kala son anda vazgeçilen öğretmen rotasyonu 2017 yılında yapılacak. Öğretmene rotasyon tarihi olarak kesin bir açıklama yapılmamasına rağmen İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu tarafından öğretmen rotasyonunun 2017 yılında uygulanacağı belirtildi. Aydoğdu rotasyon üzerinde çalışıldığına ayrıntıların önümüzdeki haftalarda paylaşılacağına işaret etti.

NABİ AVCI ROTASYONU UYGULAMADI

Milli Eğitim eski Bakanı Nabi Avcı döneminde üzerinde çalışmaların tamamlandığı MEB personeli için hazırlanan öğretmen rotasyonunun uygulanmadığını açıklayan İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, 2017 yılında uygulanacak olan öğretmen rotasyonu için çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu ifade etti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Müsteşar Yusuf Tekin tarafından verilecek rotasyon talimatı için İKGM olarak çalışmalarında sona geldiklerini açıklayan Aydoğdu, öğretmenlere 2017 yılında uygulanacak olan rotasyonun mağduriyet oluşturmayacağını düşündüklerini ifade etti.

MAĞDURİYET YAŞANMAYACAK

Öğretmen rotasyonunun uygulanma tarihi olarak kesin bir tarih belirtmeyen Aydoğdu, rotasyonun tarihi olarak 2017 yılını gösterdi. ogretmenlericin.com olarak rotasyon uygulamasının yapılması durumunda öğretmen rotasyon duyurusu için Mayıs ayını ön görüyoruz. Öğretmenlerin rotasyon tercihlerinin Haziran 2017 il dışı atamadan sonra alınacağını, Ağustos 2017 özür grubu atama işlemlerinden öncede rotasyonun sonuçlanacağını düşünüyoruz. Öğretmen rotasyon duyurusunun Mayıs ayında, tercihlerin haziran sonu temmuz başında, rotasyon sonuçlarının da Temmuz sonu ağustos başında açıklanacağı görülmektedir.

2015 YILINDA YAPILMADI

Nisan 2015’te katıldığı televizyon programına açıklamalarda bulunan İKGM Müdürü Hamza Aydoğdu, 40 bin öğretmenin rotasyona tabii tutulacağını ifade etmişti. Aydoğdu’nun videosu aşağıdadır;

Hamza Aydoğdu o dönemde gündemle ilgili çeşitli açıklamalar yaparken, öğretmenlere rotasyon uygulamasının gerekçesi olarak da okullara ve eğitime dinamizm getirmek olduğunu belirtmişti. 12 yılını dolduran öğretmenlere uygulanacağını açıkladığı öğretmen rotasyonundan 2015 yılında son anda vazgeçilmişti.

Öğretmenler İçin

6 Yorum

 1. vehbi

  12 Ocak 2017 at 14:40

  Sayın Müdürüm;

  Çok isabetli karar, sizi gönülden destekliyoruz.2017 yılında mutlaka rotasyonun yapılmasını istiyoruz.
  Saygılarımızla.

 2. muro

  12 Ocak 2017 at 16:15

  çok güzel bir uygulama geç bile kalındı bence

 3. RCP

  13 Ocak 2017 at 09:19

  25 sene aynı okulda kalıp bilgisayar tuşuna basmaktan aciz öğretmenler var bildiğim tekirdağın bir okulunda. hocamızın kelimesi aynen şöyle bana rotasyon çıksın anında emekliye ayrılırım. ya adaletine yandığım daha zorunlu hizmeti yok bırak doğuyu asya kıtasına bile geçmeyen bir öğretmen yıllardır tekirdağda kardeşim çıkarın rotasyon bak nasıl ortalık temizleniyor. böyle fosil sürüsü kaynıyor meb in için. asker polis hakim savcı eşlerine yazık değilmi senelerce 2 defa mahrumiyet yerlerinde görev yapıyorlarlar. ROTASYON GELSİNNNNNNNNNNNNNNNNNN SAYIN GENEL MÜDÜRÜM hemde ivedi olarak

 4. sertan tekirdağ

  13 Ocak 2017 at 11:23

  allah razı olsun sizlerden sayenizde belki tayinimiz çıkacak ve başka yerlerdede çalışabileceğiz 12 yıldır van başkalede çalışıyorum hiçbir zaman doğru düzgün bir yer açılmadı belki bu şekilde tayinimiz çıkarda düzgün nir yerde çalışma imkanımız olur inşallah

 5. Hanze NAYIR

  14 Ocak 2017 at 12:11

  Kesinlikle destekliyorum, 15 yıldır aynı okuldayım üstelik merkez bir okul, ancak verimliliğin artışı için değişimin şart olduğuna yürekten katılıyorum. Tavizsiz uygulanmasını diliyorum.

 6. Zahide BAYBAYRS

  17 Ocak 2017 at 08:58

  Evet Rotasyon çok mantıklı bir iş yaşlı öğretmenler senelerdir aynı okulda onlardan emekli hakkedip ücreti kesilecek diye emekliye ayrılmayan çok kişi var rotasyon uygulamasını gönülden destekliyorum.birazda gençlere yol açılsın senelerdir doğudan gelemeyenler var yazık değilmi onlara ne olur birde il dışı tayinlerde Adana İlinide açarsanız sevinirim.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status