MEB; Müdür Yetkili Öğretmen Egzersiz Açamaz!

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) verdiği cevapta Müdür Yetkili Öğretmenlerin Egzersiz Açamayacağını belirtti.

EDİTÖR:    13 Mayıs 2016 Cuma, 10:55

MEB; Müdür Yetkili Öğretmen Egzersiz Açamaz!

Sitemiz yazarı öğretmen Arif Muzaffer Kul tarafından geçtiğimiz günlerde kaleme alınan Müdür Yetkili Öğretmenlerin Egzersiz açabileceği konusu yine kendisi tarafından üst mercilere taşındı ve Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) görüş soruldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) verdiği cevapta Müdür Yetkili Öğretmenlerin Egzersiz Açamayacağını belirtti.

MÜDÜR YETKİLİ YÖNETİCİ MİDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) yazısında vekaleten dahil yöneticilere ders dışı çalışmalarda (egzersiz) kapsamında ek ders verilemeyeceğini belirtti ve Müdür Yetkili Öğretmenlerin yönetici kimlikleri göz önünde bulundurulduğunda müdür yetkili öğretmenlerin egzersiz açamayacağı bundan dolayı da müdür yetkili öğretmenlere egzersiz çalışması kapsamında ek ders verilemeyeceği belirtildi.

Arif Bey kendisine gelen bu cevabı bizlerle paylaşırken şu açıklamayı yaptı;

“MEB bu konuda müdür yetkili öğretmen olan personeline haksızlık yapıyor. Eğer müdür yetkili öğretmen yönetici ise Müdür Yetkili Öğretmen nöbet ücreti alamaz. Müdür Yetkili Öğretmenin yönetici olduğu hiçbir yönetmelikte yer almıyor. Müdür Yetkili Öğretmen nedir? Müdür Yetkili Öğretmen müdür müdür, müdür yardımcısı mıdır? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu konuya açıklık getirmeli ve Müdür Yetkili Öğretmen tanımını yönetmelikte açık olarak ifade etmelidir. Şu anda mevcut ve daha önceki yazımda açıkladığım yönetmelikler göz önüne alınarak Müdür yetkili Öğretmenlerin Egzersiz yapabilmesi gerekmektedir. Ancak MEB olumsuz cevap vermiştir. Bu konuyu gerekli yerlere taşıyarak ya yönetmelikte değişilik yapılmasını ya da Müdür Yetkili Öğretmenlerin egzersiz çalışması yaparak egzersiz ek dersi alması adına başvurularımı yapacağım.”

MEB’in Müdür Yetkili Öğretmenlerin Egzersiz Açamaz Yazısı Aşağıdadır. İndirmek İçin TIKLAYINIZ

muduryetkiliegzersizacamaz2 muduryetkiliegzersizacamaz3 muduryetkiliegzersizacamaz4

 

MEB Personel, Personel MEB Haber

MEB Personel

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

2 Yorum

  1. hatice aslanboğa

    13 Mayıs 2016 at 14:15

    her gün kalktıklarında ne yapsak da öğretmenlerin moralini bozsak diye bir şey mi düşünüyorlar acaba çok merak ediyorum

  2. şeyda uludoğan

    23 Mayıs 2016 at 09:11

    neden ? müdür yetkili öğretmenler neden açamaz ? onlar da öğretmen değil mi ?

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status