MEB’den Engelliler İçin E-Randevu Sistemi Başlatıldı

EDİTÖR:    03 Nisan 2016 Pazar, 23:59
MEB'den Engelliler İçin E-Randevu Sistemi Başlatıldı

MEB’den Engelliler İçin E-Randevu Sistemi Başlatıldı

MEB trafından engeliler için e-randevu sistemi hayata geçirildi. Özel eğitime ihtiyacı olan engelli bireylerin rehberlik ve araştırma merkezlerine (RAM) gitmeden, internet üzerinden elektronik randevu alabilmelerine olanak sağlayan e-randevu sistemi yürürlüğe sokuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilisi olan Bilgi İşlem Daire Başkanı Bilal Tırnakçı yaptığı açıklamada “Hayata geçirilen e-randevu hizmetinden, Türkiye´de bulunan toplam 231 rehberlik ve araştırma merkezinden 350 bin engelli bireyin yararlanmasını öngörüyoruz” dedi.

e-randevu sistemi MEB’in “http://ramdevu.meb.gov.tr” internet adresinden hizmete girdi. Sistem yaklaşık 1 ay önce açıldı.  Tırnakçı, sistemden bugüne kadar 85 bin engelli bireyin randevu aldığını belirtirken bu kullanıcı sayısının hizmetin ne kadar gerekli olduğunu ortaya koyduğunu dile getirdi. Ayrıca randevu alan engelli bireylere, randevu gün ve saatlerinin cep telefonlarına mesaj olarak gönderildiğini söyledi.

E-randevu hizmetinden 350 bin engelli faydalanacak

Bilgi İşlem Daire Başkanı Bilal Tırnakçı, randevu hizmetinin e-devlet entegrasyonunun da birkaç gün önce gerçekleştirildiğini belirterek e-randevu hizmetinden Türkiye´de bulunan toplam 231 RAM´dan 350 bin engelli bireyin yararlanmasını öngördüklerini söyledi. 

Engellilerin randevu almak için RAM´lara gelmesine gerek kalmayacağını, bu şekilde onlara büyük bir kolaylık sağlanacağını vurguladı. Ayrıca bundan sonraki süreçte, velilerin raporlarını yanlarında taşımak zorunda kalmayacaklarını, RAM´ların elektronik olarak engellilerin raporunun geçerlilik süresini ve kodunu takip edebileceğini söyledi.

MEB Personel, Personel MEB Haber

MEB Personel, Personel MEB Haber

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status