Memura Yeni Kılık Kıyafet Yönetmeliği Gelecek

Öğretmenler başta olmak üzere MEB personeli için kılık kıyafet yönetmeliği için düzenlemeye gidilmesi gerekmektedir.

EDİTÖR:    10 Mayıs 2016 Salı, 08:55
Memura Yeni Kılık Kıyafet Yönetmeliği Gelecek

Memura Yeni Kılık Kıyafet Yönetmeliği Gelecek

Karar gazetesinin haberine göre memurlar için kılık kıyafet yönetmeliğinde değişiklikler yapılacak. Yeni değişiklikler ile memurun kılık kıyafet konusunda biraz daha esnek davranabileceği anlaşılıyor.

Mevcut kılık kıyafet yönetmeliği bildiğimiz üzere birçok sendika tarafından protesto ediliyor. Öğretmenler başta olmak üzere MEB personeli için kılık kıyafet yönetmeliği için düzenlemeye gidilmesi gerekmektedir.

SAÇ, SAKAL, KOT PANTOLON

Şu anda mevcut kılık kıyafet yönetmeliğine göre bayan öğretmenler, memurlar kot pantolon giyemiyorlar. Erkek öğretmenler için saç, sakal serbestliği yok. Fauller için, bıyıklar için dahi nasıl olması gerektiği kılık kıyafet yönetmeliğinde belirtilmiş durumda. Belirttiğimiz gibi mevcut yönetmelik sendika kararları ile zaten uygulanmıyor diyebiliriz.

2016 yılı sonuna kadar yapılması düşünülen kılık kıyafet yönetmeliği ile bayan memurlara, öğretmenlere kot pantolon serbestliği ile erkek öğretmenlere aşırıya kaçmamak üzere belli bir sınırlama içerisinde saç uzatma serbestliği, top sakal, sakal serbestliği tanınacağı iddia edildi.

FOTOĞRAF KRİTERİ

Yeni kılık kıyafet yönetmeliği kapsamında yapılacak düzenlemelerden birisi de resmi belgelere yapıştırılan fotoğraf kriterinin değişmesi hususu. Mevcut kılık kıyafet yönetmeliğine göre resmi belgelere yapıştırılacak fotoğraflarda kılık kıyafet yönetmeliğine uygun olma şartı bulunmaktadır. Bu şart yeni yönetmelik ile kaldırılacak.

DESTEKLİYORUZ

Öğretmen, memur performansını arttıracak bir düzenleme olacağını düşünüyoruz. Yeni kılık kıyafet yönetmeliğinin olumsuz yanından ziyade olumlu yanlarının fazla olacağını değerlendirmekteyiz. Haberimizde belirttiğimiz üzere sendikal eylem, sendika kararı kapsamında kılık kıyafet yönetmeliği uygulanamayacak duruma gelmiştir. Bu düzenlemenin en kısa sürede hayata geçirilmesi memur camiası için iyi olacaktır.

Öğretmenler İçin

MEB Personel, Personel MEB Haber

Personel MEB Haber

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

6 Yorum

 1. hatice aslanboğa

  13 Mayıs 2016 at 14:16

  ben destekliyorum. ancak fazla abartıya kaçan öğretmenler de olur. nasıl yaparlar bekleyip göreceğiz

 2. ismet yılmaz

  8 Haziran 2016 at 08:52

  Hatice asLanboğa : Haklısınız..

 3. Eyüp SARIKAYA

  28 Haziran 2016 at 11:33

  Olması gereken budur.

 4. alpaslan

  10 Eylül 2016 at 23:32

  valla çeşit çeşt sakal saç giynenler var.okullar panayır gbi.

 5. dadaş asiltürk

  20 Eylül 2016 at 00:22

  Bayanların okulda öğretmen olduğu anlaşılacak kravat ceket takım giymedikleri yıllardır sorun olmadığı halde erkeklerin okulda kravat takarak öğretmen olduğunun anlaşılması çabası ne içindir ? solcular yıllardır kıyafet serbestliği istiyordu sırf başörtülü nefretleri yüzünden şimdiserbestliğe karşılar

 6. Hasso

  27 Kasım 2016 at 23:25

  Valla öğrencinin karşısına da adam gibi çıkılması.bilmem saç sakal üst baş pejmurde bir şekilde olmaz.öğretmen imajı öyle değil.sokaktaki bir maganda ile sınıftaki öğretmenin bir farkı olmalı diyorum.saygilar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status