Sözleşmeli öğretmen hizmet metni, sözleşme örneği illere gönderildi

Sözleşmeli öğretmen olarak atananlarla milli eğitim arasında imzalanacak olan sözleşmeli öğretmenlik hizmet sözleşmesi metni MEB tarafından tüm illere gönderildi. Sözleşmeli öğretmen ile bu belge aracılığı ile sözleşme imzalanacak.

EDİTÖR:    13 Ekim 2016 Perşembe, 10:44
Sözleşmeli öğretmen hizmet metni, sözleşme örneği illere gönderildi

Sözleşmeli öğretmen hizmet metni, sözleşme örneği illere gönderildi

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Sözleşmeli öğretmenlik atama sonucu oluşan alan bazlı ve kurum bazlı minimum puanlar MEB tarafından kısa sürede yayınlanarak sınava giren adayların bilgisine sunuldu. MEB sayısal veriler konusunda genellikle geç yayın yapsa da bu sefer minimum puanlar erken açıklandı. Sözleşmeli öğretmen olarak atanan öğretmenler ile MEB hizmet metni aracılığı ile sözleşmeli öğretmenlik sözleşmesi imzalayacak.

HİZMET METNİ

Sözleşmeli öğretmenlik hizmet sözleşmesi kapsamında atanan MEB personeli ile ilgili milli eğitim müdürlüğü arasında imzalanacak hizmet belgesi MEB tarafından tüm illere gönderildi. Sözleşmeli öğretmenlik hizmet sözleşmesi metninde Maliye Bakanlığı yetkilisi onayı da bulunmaktadır. Hizmet sözleşmesi belgesi 15.maddede sözleşmeli öğretmen ile hangi tarihler arasında sözleşme imzalanacağı yer almaktadır.Ayrıca sözleşmeli öğretmenin bir ay önceden yazılı ihbar şartı ile sözleşmesini tek taraflı feshedebileceği de sözleşmeli öğretmen sözleşme belgesi içerisinde yer almaktadır. Sözleşmeli öğretmen hizmet sözleşmesi, sözleşme belgesi için TIKLAYINIZ

ÇALIŞMA SÜRESİ, SAATİ

Sözleşmeli öğretmen hizmet sözleşmesi metni içerisinde sözleşmeli öğretmenin çalışma saatleri ve sözleşmeli öğretmen çalışma süresi ile kadrolu öğretmenlerin çalışma süresi, çalışma saatleri arasında fark olmadığı belirtilmiştir. Sözleşmeli öğretmene her ay sözleşme ücreti ödenmektedir. Daha önceki açıklamalarda sözleşmeli öğretmen maaşı, sözleşmeli öğretmen ek dersi ile diğer öğretmenlerin maaş ve ek derslerinde fark olmayacağının vurgusu yapılmıştı. Metinde yer alan 4. madde ile sözleşmeli öğretmenlerin maaşının hesaplanarak oraya yazılacağı anlaşılmaktadır. Sözleşmeli öğretmenin alacağı sözleşme ücreti yarıyıl tatilinde ve yaz tatilinde de ödenecektir. Sözleşmeli öğretmen maaşları her ay başında peşin olarak ödenmektedir. Sözleşmeli öğretmenler de öğretim yılına hazırlık ödeneği alacaklardır.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

13 Yorum

 1. Hüseyin FIRAT

  14 Ekim 2016 at 05:13

  Sözleşmeli öğretmenler ek ders ÜCRETİ alamayacak mı?

  • Editör

   14 Ekim 2016 at 09:23

   Alacaklar, dieğr haberimizi okuyunuz

 2. Naciye

  13 Kasım 2016 at 15:02

  Sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu tayinleri ile ilgili bir gelişme var mı acaba?

  • Editör

   13 Kasım 2016 at 17:33

   Nasıl bir gelişme? 4 yıl boyunca eş durumu yok.

 3. idil

  29 Kasım 2016 at 14:56

  sözleşmeli öğretmenler anne- babalarının vasii iseler onların yanına tayin olmaları mümkün mü?

  • Editör

   29 Kasım 2016 at 17:38

   Şu anda mümkün değil. Düzenleme yapılacak deniyor. Bekliyoruz.

 4. Sözleşmeli Öğretmen

  7 Aralık 2016 at 00:53

  Bu haber baştan aşağı yanlıştır. Sözleşmeli öğretmenler 8-5 mesai saatleri içerisinde okulda bulundurulmaktadırlar(dersi olmasa bile). Ayrıca ek dersleri diğer kadrolu öğretmenlerden 1,5 tl eksik yatmaktadır. Ayrıca ayın başında değil ayın 15inde yatmaktadır. Herhangi bir sitem mesajı değildir sadece düzeltmedir.

 5. burç

  3 Ocak 2017 at 17:22

  sözleşmeli öğretmen 2017 ocak mazeret durumu tayinine başvurabiliyor mu

  • Editör

   3 Ocak 2017 at 18:14

   4 yıl boyunca mazeret tayinine başvuru yapamaz.

 6. Mavis

  5 Ocak 2017 at 06:39

  Sözlesmeli öğretmenlige nasil basvuru yapicaz

  • Editör

   5 Ocak 2017 at 09:00

   MEB atama duyurularını sitemizden takip ediniz.

 7. NUSRET

  6 Ocak 2017 at 10:18

  İyi günler bir kaç sorum olacak. Eşim ekimde dersane den sözleşmeli öğretmen olarak atandı.ekim ayındaki sözleşmede 2819 tl olarak imza attı. % 3 zam ile birlikte artması gerekirken 2836 olarak sözlesme imzalatıldı. gerekçe olarakda dersanede calışılan 9 yılı yok sayılması ilk olarak atnanlarla maasın aynı olacak dendi. 2. sorumda lisede hazırlık okumanın memuriyette faydası var sözleşmelide de faydası varmıdır acaba?
  cevabınız için şimdiden teşekkürler

  • Editör

   6 Ocak 2017 at 10:31

   Maaş konusunu araştıralım, net bilgimiz yok. Hazırlıktan dolayı kademe verilmesi adaylık bittikten sonra verilen bir uygulama. 4 yıllık süreçte hazırlıktan dolayı kademe/derece ilerlemesi eklenmez diye düşünüyoruz ancak MEB’in bu konuda açıklama yapması da gerekiyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status