Sözleşmeli öğretmenlerle yeniden sözleşme yapılacak, sözleşmeler vize edilecek

2016 yılı sözleşmeleri geçerliliğini 2017 yılında sürdürmeyecek. İl Milli Eğitim Müdürlükleri sözleşmeli atanan öğretmenlerle 2017 yılında tekrar sözleşme yapacaklar. İl MEM’ler sözleşmelerin vizeletme işlemlerine başladılar.

Sözleşmeli öğretmenlerle yeniden sözleşme yapılacak, sözleşmeler vize edilecek

Sözleşmeli öğretmenlerle yeniden sözleşme yapılacak, sözleşmeler vize edilecek

MEB tarafından 2016 yılında yapılan sözleşmeli öğretmenlik atamasında ataması gerçekleşen ve sözleşme imzalayan sözleşmeli öğretmenler 2017 yılının başlaması ile birlikte yıl içerisinde tekrar sözleşme yenileyecekler. İl Milli Eğitim Müdürlükleri sözleşme yenileme, imzalanan sözleşmelerin vize işlemleri için okullara yazı göndermeye başladı. Sözleşmeli öğretmenler ilgili duyurular çerçevesinde sözleşme yenileyecekler.

2017 YILI SÖZLEŞMELERİ YAPILACAK

Sözleşmeli öğretmen istihdamına ilişkin yönetmelik kapsamında ilgili öğretmenle Milli Eğitim Müdürlüğü arasında sözleşmeli öğretmen hizmet sözleşmesi imzalanacak. Sözleşmeli öğretmenlerin sözleşme süresi bir yıl olarak yapılmakta olup yıl sonunda sözleşmesi feshedilmeyen öğretmenin sözleşme süresi takip eden yılda da geçerlidir ancak bu sürenin geçerli olmasına rağmen ilgili öğretmenle yeni sözleşme imzalanmaktadır. Sözleşme süresi her yıl yapılır ve bu süre dört yıldan fazla olamaz.

SÖZLEŞMELER VİZE EDİLİYOR

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yayınlanan yazıda ilde görev yapan sözleşmeli öğretmenlerin 2-4 Ocak 2017 tarihleri arasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesinde, ilçelerde görev yapan sözleşmeli öğretmenlerin de ilçe milli eğitim müdürlüklerinde sözleşme imzalayacağı belirtilmiştir.  Sözleşmeli öğretmen hizmet sözleşmesi üçer nüsha hazırlanacak olup, hazırlanan sözleşmelerden bir tanesi sözleşmeli öğretmene geri verilecek. Bingöl MEM sözleşme yenileme yazısı için TIKLAYINIZ

Sözleşmeli öğretmen atamasında ataması gerçekleşip göreve başlayan öğretmenler bulundukları ilçenin ve ilin milli eğitim müdürlüğü sayfasından yeni sözleşme imzalama duyurularını takip etmelidirler.

Sözleşmeli öğretmen hizmet sözleşmesi, sözleşme belgesi indirmek için TIKLAYINIZ

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Biz
  • YORUM