Şubat ataması yok! Yusuf Tekin’den açıklama; şubat ataması yetişmez

Öğretmen atamaları şubat ayına yetişmeyecek. MEB’den yapılan açıklamaya göre binlerce atama bekleyen öğretmen adayı hayal kırıklığına uğradı. Açıklamada öğretmen atamasının şubat ayında yapılmasının mümkün olmadığı belirtildi. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin şubat ataması hakkında açıklama yaptı. Tekin öğretmen atamasının Şubat ayına yetişmesinin mümkün olmadığını belirtti.

EDİTÖR:    07 Şubat 2017 Salı, 13:48


Şubat ataması yok! Yusuf Tekin’den açıklama; şubat ataması yetişmez

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin yaptığı açıklamada şubat öğretmen atamasına değindi. Binlerce öğretmen adayının gözü kulağı MEB’deyken Müsteşardan gelen açıklama atama bekleyen adayları üzdü. Müsteşar Yusuf Tekin öğretmen atamaları hakkında yaptığı son dakika açıklamasında 2017 yılı şubat ayı öğretmen atamasının yapılmayacağını, öğretmen atamalarının şubat ayına yetişmesinin mümkün olmadığını belirtti.

YUSUF TEKİN: YETİŞMEZ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin şubat ayı öğretmen ataması ile ilgili açıklama yaptı. Tekin yaptığı açıklamada kamuda kadrolarının dağılımın halen yapılmadığını vurguladı. Kamu personel istihdamı için kurumların kadro dağılımlarının hale yapılmadığını açıklayan Müsteşar Yusuf Tekin, bu dağılımın da şubat ayına yetişmeyeceğini, olası öğretmen atamasında da şubat ayında öğretmen ataması olamayacağını açıkladı.

ATAMA OLACAKSA ŞUBATTA OLMAZ

Müsteşar Yusuf Tekin şubat ayında yapılması beklenen öğretmen ataması hakkında yaptığı açıklamada atama bekleyenleri üzdü.  Tekin şubat ayı öğretmen ataması konusunda şu ifadeleri kullandı “Öğretmen ataması olacaksa da şubat ayına yetişmez. Atama için kamu kadrolarına dağıtım yapılmadı.” dedi.

MÜSTEŞAR’DAN AÇIKLAMA

MemurlarNet sitesinden Edip Üzen tarafından Müsteşar Yusuf Tekin’e şubat ataması konusunda soru soruldu. Üzen ifadesinde şunları ifade etti;

“Ocak ayı bitti Şubat ayına girdik. Öğretmen adayları yoğun olarak soruyor; Şubatta öğretmen ataması olacak mı diye. Sayın Müsteşarımızın daha önceki demecinde Maliye ile görüşeceğiz Maliye ile görüştükten sonra konu netleşecek demişti. Maliye ile görüşüldü mü, bu konuda ilerleme sağlandı mı?”

Müsteşar Yusuf Tekin sorulan soruya cevap verdi. Tekin cevabında şunları söyledi;

“Bugün Şubat ayının yedisi, henüz ilana çıkılmadığına göre atama olsa bile bunun adı artık şubat ataması olmaz. MEB her yıl atama yapabilmek için atanacak MEB personelinin ilgili kanunda tanımlanması lazım. Toplam kamuda istihdam edilecek kamu personel sayısı bütçe kanununda zikredildi. Bu kadroların bakanlıklara dağıtımının yapılması gerekiyor. Bu dağılım henüz yapılmadı. 2017 yılında kaç öğretmen atanacağını, kamuya alınacak personelin yüzde kaçının MEB’e ayrılacağını bilmiyoruz. Bunun kararı verilmedi. Bunun kararı verildikten sonra MEB olarak bu kontenjanın ne kadarını şimdi ne kadarını 2017 KPSS’den sonra istihdam edeceğimizi biz karar vereceğiz.”

REFERANDUM ÖNCESİ

ogretmenlericin.com olarak MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in yaptığı açıklamayı yorumlarsak, öğretmen atamalarında kadro dağılımın önümüzdeki haftalarda yapılması ihtimali ile birlikte öğretmen atamasının referandum öncesine yetişeceğini düşünüyoruz. Muhtemel öğretmen ataması mart ayı ortasında yapılabilir. mart ayı öğretmen ataması için MEB’in şubat ayı sonunda ya da Mart ayı başında duyuruya çıkması bekleniyor:

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

2 Yorum

  1. KURTCİK

    7 Şubat 2017 at 13:55

    referandumu bekliyorsunuz herkes anladı bunu. ama şubatla ile mart ataması benim kararımı değiştirmeyecek… boşa bekleniyor…

  2. kara düzen

    9 Şubat 2017 at 11:52

    şimdi sorsak referandum yatırımı mı yapıyorsunuz? hayır efendim ne alakası var derler. o zaman düzen yok kara düzen var desek hayır efendim olur mu öyle şey derler. milli eğitim politikası diye bir şey yok ki. ne ne zaman olursa. yerseniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status