18 Aralık Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı sınav giriş yerleri açıklandı

18.12.2016 tarihinde yapılacak olan Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı için sınav giriş yerleri MEB tarafından açıklandı.

EDİTÖR:    12 Aralık 2016 Pazartesi, 16:46
18 Aralık Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı sınav giriş yerleri açıklandı

18 Aralık Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı sınav giriş yerleri açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamada 18.12.2016 tarihinde yapılacak olan asli öğretmenliğe geçiş sınavı giriş bilgilerinin yayınlandığı belirtildi. Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı giriş bilgisi öğrenmek için TIKLAYINIZ

YAZILI SINAV 18 ARALIK TARİHİNDE

Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavı 18 Aralıkta yapılacak. Adaylara sınav giriş yerlerini gösterir belge posta ile gönderilmeyecek. Sınava girecek adaylara çoktan seçmeli sorulardan oluşan 100 soru sorulacak. 18 Aralık 2016 tarihinde pazar günü yapılacak olan sınav saat 14:00’da başlayacak. Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınav süresi 120 dakika olarak uygulanacak.

SINAV SONUÇLARI

Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınav sonuçları  03 Şubat 2017 tarihinde yine MEB.gov.tr üzerinden açıklanacak ve duyurulacak. Yazılı sınav giriş belgesinde olduğu gibi asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınav sonuçları da adaylara posta ile gönderilmeyecek. Asli öğretmenliğe geçiş sözlü sınav tarihleri il milli eğitim müdürlükleri tarafından 22 Aralık tarihine kadar internet sitelerinden yayınlanacak. Sözlü sınavlar için yazılı sınavın sonuçlanması beklenmeyecek. Asli öğretmenliğe geçiş sözlü sınav tarihleri 26 Aralık 2016 – 26 Ocak 2017 arasında uygulanacak. Sözlü sınav tarihleri sözlü sınava girecek olan aday öğretmenlere tebliğ edilecek.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status