Aday Öğretmen Sınav Sonuçları MEBBİS’te Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı ve Sözlü Sınav Sonuçlarını kaldırıp geri çekti.

EDİTÖR:    19 Nisan 2016 Salı, 00:32
Aday Öğretmen Sınav Sonuçları MEBBİS'te Açıklandı

Aday Öğretmen Sınav Sonuçları MEBBİS’te Açıklandı

18 Nisan’da açıklanması beklenen Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı ve Sözlü Sınav Sonuçları 15 Nisan akşam saatlerinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanmıştı. Birkaç saat sonra ise Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı ve Sözlü Sınav Sonuçlarını kaldırıp geri çekmişti.

Aşağıdaki haberde sizlerle bunu paylaşmıştık.

MEB tarafından 8 Nisan’da açıklanacağı söylenen Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı ve Sözlü Sınav Sonuçları Hakkâri ili Yüksekova ilçesi, Mardin ili Nusaybin ilçesi, Şırnak Merkez ve İdil ilçesinde görev yapan ve Aday Öğretmenlik Sınavı´na katılacak durumda olduğu halde sözlü sınava idari izinde olmalarından dolayı katılamayan aday öğretmenlerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ilgili öğretmenleri  14-15 Nisan 2016 tarihlerinde sözlü sınava alacağını duyurmuş ve Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı ve Sözlü Sınav Sonuçlarının bu nedenle 18 Nisan’da açıklanacağı belirtilmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından bugün yapılan duyuruda aday öğretmenlerin sınav sonuçlarının adayların MEBBİS Aday Öğretmen Modülü aday bilgileri kısmında ilan edildiği açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Duyurusu;

Aday öğretmenlere 81 il’de 19 Mart 2016 tarihinde yazılı sınav uygulanmış 21 Mart 2016 – 15 Nisan 2016 tarihleri

arasında da sözlü sınavları yapılmıştır.

Aday öğretmenlerin sınav sonuçları adayların MEBBİS Aday Öğretmen Modülü aday bilgileri kısmında ilan edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum

  1. serhan

    19 Nisan 2016 at 18:23

    illere göre farklı puan vermişler. kimi illerde 95 verirken kimi illerde de 75 vermişler. hangisi objektif ? neden puan farklılkları böyle ortaya çıkıyor ? birlerine yaranmak için mi ?

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status