Aday öğretmen yazılı sınav sonuçları açıklandı, sonuç; başarısız

Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınav sonuçları açıklandı. Aday öğretmenler sınav sonuçlarını öğrenmek için modüle baktığında sonuç olarak Başarısız ibaresini gördüler. MEB yazılı sınav sonuçlarını açıklayıp, sözlü mülakat sonuçlarını açıklamadığı için sonuç kısmında başarısız yazmaktadır.

EDİTÖR:    28 Ocak 2017 Cumartesi, 18:59
öğretmen sınıf ders anlatma

Aday öğretmen yazılı sınav sonuçları açıklandı, sonuç; başarısız

Milli Eğitim Bakanlığı asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınav sonuçlarını açıkladı. MEB 03.02.2017 tarihinde açıklayacağını belirttiği aday öğretmen sınav sonuçlarını gün açıkladı. Aday öğretmenlik yazılı sınavı 18 Aralık 2016 tarihinde yapılmış adaylar yazılı sınav sonuçlarının sonuçlanması beklenmeden de il milli eğitim müdürlükleri tarafından ilan edilen tarihlerde sözlü mülakat sınavlarına alınmışlardı.

YAZILI SINAV SONUCU AÇIKLANDI

18 Aralık 2016 tarihinde tüm illerde yapılan aday öğretmenlik yazılı sınavına binlerce aday öğretmen katıldı. Doğum iznine ayrılan, raporlu olan ve diğer nedenlerden dolayı görevi başında olamayarak yazılı sınava girme şartlarını taşımayan öğretmenler asli öğretmenlik yazılı sınavına giremediler. MEB tarafından yayımlanan Aday Öğretmenlik Sınav Kılavuzu hükümlerine göre aday öğretmenlik sınav sonuçları 3 Şubat 2017 tarihinde ilan edilecekti. Bakanlık yazılı sınav sonucunu açıklanırken sözlü mülakat sonuçları halen açıklanmadı.

SONUÇ KISMINDA BAŞARISIZ YAZIYOR

Asli öğretmenliğe geçiş sınav sonucu kısmında Başarısız ibaresinin yer almasının nedeni sözlü sınavın açıklanmamış olmasıdır. Mülakat sonuçlarının da açıklanmasından sonra sonuçlar yazılı sınavla birlikte değerlendirilecek. Yazılı sınav ile sözlü sınavın puanlarının ortalaması alınacak. İki sınav sonucunun ortalamasında 60 puan ve üzeri puan alanlar Başarılı sayılacaklar.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status