Yusuf Tekin; Müdür yardımcılığı sınavında yargı kararını bekliyoruz

Müsteşar Yusuf Tekin müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı ataması ile ilgili twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

EDİTÖR:    10 Haziran 2016 Cuma, 10:44
Yusuf Tekin; Müdür yardımcılığı sınavında yargı kararını bekliyoruz

Yusuf Tekin; Müdür yardımcılığı sınavında yargı kararını bekliyoruz

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı ataması ile ilgili twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Tekin son dönemde karman çorman bir hale gelen ve özellikle kamu haber sitelerinde bilgi kirliliğinden geçilmeyen müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yönetici görevlendirmeleri ile ilgili açıklama yaptı.

Müsteşar Yusuf Tekin müdür yardımcılığı sınavı ile ilgili çok fazla spekülasyon yapıldığına dikkat çekerek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, MEB müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavını iptal etmediğini ifade etti.

YÜRÜTMENİN DURDURULMASI

Tekin açıklamasında müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavına bir sendika tarafından açılan davadan dolayı yürütmenin durdurulması kararı verildiğini, bu karardan dolayı sınavla ilgili şu anda bir işlem yapılamayacağını, MEB personeline sanki MEB’in müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavını iptal edilmiş gibi spekülasyon yapıldığını, MEB’in sınavı iptal etmediğini vurguladı.

MEB SAVUNMASINI YAPTI

Tekin, yargı kararına MEB’in gerekli itirazda bulunduğunu belirtirken, bakanlığın sınavla ilgili savunmasını da yaptığını artık yargının kararını beklediklerini ifade etti. Eğer yargı MEB müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavını iptal etmezse biz de buna göre yönetici atamasını, görevlendirmesini yapacağız açıklamalarında bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin’in yaptığı açıklamayı görmek için TIKLAYINIZ

 

 

MEB Personel, Personel MEB Haber

Personel MEB

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

3 Yorum

 1. asuman soyutürk

  10 Haziran 2016 at 11:35

  hiçbir kararı uygulamayan meb insan kaynakları bunu uygularsa çok büyük tepki alır

 2. Ali Gülen

  14 Haziran 2016 at 10:24

  Yargı kararları ne olursa olsun,Meb bildiğini uygulayacaktır……..Hangi yargı kararı uygulandı ?

 3. resul

  15 Haziran 2016 at 08:41

  bence iptal edilmeli. tekrar yapılsın müdür yalakalığı sınavı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status