14 bin PKK’lı öğretmen meslekten ihraç edilmelidir

14 bin pkk sempatizanı, terör örgütü işbirlikçisi öğretmene yer değişikliği ceza değil ödüldür.

EDİTÖR:    03 Eylül 2016 Cumartesi, 12:41
14 bin PKK'lı öğretmen meslekten ihraç edilmelidir

14 bin PKK’lı öğretmen meslekten ihraç edilmelidir. FETÖ’cü öğretmenler ihraç edildiyse PKK’lı öğretmenler de ihraç edilmelidir.

Başbakan Binali Yıldırım, “65.Hükümet’in İlk 100 Günü” toplantısına katıldı. Yıldırım eğitim öğretim faaliyetleri konusunda açıklamalarda bulunurken, pkk ile etkileşim içine girmiş, bir şekilde pkk ile temas etmiş yaklaşık 14 bin öğretmen olduğunu ifade ederken, bu öğretmenlere yer değişikliği tedbiri alınacağını vurguladı.

FETÖ BAĞLANTISI VE 28 BİN İHRAÇ

1 Eylül tarihinde 672 sayılı KHK kapsamında FETÖ bağlantısı olduğu nedeninden dolayı 28 bin öğretmen meslekten ihraç edildi. Kamuda şu ana kadar meslekten ihraç edilen memur sayısı 50 bini geçti. Kamu kurum ve kuruluşlarda hala FETÖ bağlantısı olan kişiler araştırılmaktadır. Bu süreç devamında meslekten ihraç edilecek personel sayısının artması öngörülmektedir.

14 BİN ÖĞRETMEN PKK’YA HİZMET EDİYOR

Başbakan Yıldırım 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının ilk ders zilinin 19 Eylül’de çalacağını belirtirken, terör örgütünün çıkarlarına hizmet eden Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan yaklaşık 14 bin öğretmenin yerlerinin değiştirilebileceğini ifade etti.

HaberTürk internet sitesinden alıntı yaptığımız Yıldırım’ın açıklamaları;

“19 milyon öğrenci ders başı yapacak. Allah yavrularımıza zihin açıklığı versin. Çocuklarımıza başarılar diliyorum. Bu sene Milli Eğitim’de yeni bir uygulamaya gidiyoruz. Sözleşmeli öğretmen. İlk etapta 15 bin sözleşmeli öğretmen iş başı yapacak. Bunlar baştan nereye gideceğini biliyor. Hangi şartlarda görev yapacağını biliyor. Bu bağlamda Doğu ve Güneydoğu’da maalesef terör örgütünün baskısı veya terör örgütü ile bir şekilde ilişkiye girmiş öğretmenleri değiştiriyoruz. Bu 14 bin civarında öğretmeni maalesef oradan başka yerlere almak mecburiyeti var. Bunlar eğitim yerine terör örgütünün amaçlarına hizmet eder bir noktaya gelmişler. Bu dönemde 5 tane yeni üniversite kurduk. Ayrıca 498 tane engelli öğretmen ataması yapıldı. Bütün müracaatlar atandı. 10 bin 291 yeni derslik hizmete giriyor. Böylece 60 bini geçmiş oluyor. 7 bin 800 tanede özel okul bunun içinde var. Özel okul miktarı yüzde 14’e erişmiş durumdadır. Organize sanayi bölgeleri içinde meslek okulları vardı. Bu meslek okullarını Organize sanayi bölgeleri dışında da açılsa aynı haklardan yararlanacak.”

PKK ÇIKARLARINA HİZMET EDENLER ATILSIN

Sayın Başbakan’ın açıklamasında yer verdiği terör örgütüne hizmet eden bu öğretmenlerin görev yeri değişikliği nasıl bir önlem olacaktır, bunun iyi düşünülmesi lazım. Diyarbakır’da, Muş’ta görev yapan terör örgütü sempatizanı bir öğretmen Ankara’ya, İzmir’e atandığı zaman ona ceza mı verilmiş olacak yoksa ödüllendirilmiş mi olacak? Doğu’da ki öğrencileri bu şekilde kurtarıp Batı’daki öğrencileri bu öğretmenlere nasıl teslim edebiliriz. PKK işbirlikçisi diye görev yeri değiştirilen öğretmenler başka yerde nasıl, ne şekilde öğretmenlik yapabilir, kim bunlara öğretmen gözü ile bakabilir Devlet büyüklerimiz buna bu şekilde çözüm bulmamalıdır.

Terör örgütü ile bağlantısı tespit edilen pkklı öğretmenlerin meslekten ihraç edilmesi gerekmektedir. Ayrıca terör örgütü çıkarlarına hizmet eden bu kişilerin öğretmen yapması  bir kenara, tutuklanarak cezaevine gönderilmesi gerekmektedir.

11 Yorum

 1. Süleyman

  4 Eylül 2016 at 15:33

  Kesinlikle yapılmalıdır. Siz hem devleti beğenmeyeceksiniz hemde maaşını yiyeceksiniz .bırakın bu ayakları herkes kimin ne halt olduğunu çok iyi biliyor.şimdiye kadar bu hainler e dokunulmaması suç.açın bakın bu pisliklerini sosyal medya hesaplarına devlet hainliklerini göreceksiniz hâlâ tabi dondurup yada hesaplarını kapatmadılarsa.biliyoruz ki bunlar yarasa gibi kan emiciler ortalık sakinleşince ortaya çıkarlar.

 2. Avukat

  4 Eylül 2016 at 15:39

  Hakikaten herkes kimin ne olduğunu biliyor .pkk lılar şimdiye kadar neden hala devletteler?okullarda elleride çay bardakları hiç bi işe yaramazlar ,vay efendim benim sendikam izin vermiyor vay efendim raporum var benim , vay efendim devletin bana verdiği haktan yararlanıyorum bilmem ne bilmem ne akşama kadar ahkam kesiyorlar.niçin hala okullardalar ?bunlar TEMİZLENMELİ okullardan hastanelerden heryerden…

 3. Adanalı

  4 Eylül 2016 at 19:42

  Bencede ihraç edilsinler benim devletimden para yemesinler bunlara çocuklarımızı nasıl emanet edeceğiz adamların neye hizmet ettiği belli aynı fetöcüler gibi bunlarıda temizlemek gerekiyor

 4. Adnan

  5 Eylül 2016 at 00:36

  Okullarda akşama kadar elinde çay bardağı ile profösörcülük oynayan pkk lılar var ey ahali derse girip adam gibi ders işlemeyen pkk lılar,örgütün mitinglerine katılıp halay çekmeye giden PKK’lılar okullardan temizlensin.

  • Bosver

   17 Eylül 2016 at 17:10

   Önce senin gibi hastalikli. Insanlar temizlenmeli

 5. senem

  8 Eylül 2016 at 19:40

  Korkudan facelerinde komik videolar paylasir olmuslar. Bundan kaç ay önce facelerinde neler paylastiklarini kim görebilir?

 6. Ahmet Karayazı

  12 Eylül 2016 at 21:06

  Kardeşim, siz kime kafanıza göre pkk üyesi diyorsunuz? Beni tanıyor musun,ne düşündüğümü ç ne yaptığımı biliyor musun?biz iş bırAkma eylemine katıldığımız için açığa alındık. Ama medya bize pkk damgası vuruyor. Siz de milliyetçilik duygularınızla kavyenin başından vuruyorsun.. ayıp be…geçmiş maaşlarımız geri alınmalıymış,hapse girmeliymiş vs.. ben 13 yıllık eğitimsenliyim.. meslek hayatım boyunca bir kere bile pkk ile işim olmadı, bir kere bile onları övmedim,bir kere bile çocukları sokağa sürmedim..çünkü zaten temelde pkk karşısındayım. Okulumda kütüphane kurdum,deli gibi çalıştım..şimdi birileri kendilerine muhalefet olanları yaftalarla yargılıyor. Unutmayın zamanında ergenekondan hayatlarını karartığınız ergenekoncular,balyozcular nasıl masum çıktıysa bizim de yüzde doksanımız sonua kadar masumdur.. bir gün size de bir çamur atarlar, vicdan azabı duyarsınız.. bu arada sitenizi de kınıyorum.. haber diliyle ve etiğiyle yazmammışsınız. Bunlar pkk üyesi , nokta diyorsunuz. Ayıptır..

  • Editör

   12 Eylül 2016 at 21:13

   Biz hiç kimseye bir damga vurmuyoruz. pkklı olan pkklıdır. Yorum yaptığınız haber içinde bir tane Eğitim-Sen ibaresi dahi geçmiyor. Siz neden üzerinize alındınız?

  • civan

   16 Eylül 2016 at 01:12

   ağzina sağlik ahmet karayazı…

 7. civan

  16 Eylül 2016 at 01:10

  tmm gerçekten pkk li iseler atılsınlar ama sendikal bir eyleme katıldıkları için pkk damgası hiçbir öğretmene yapıştırılamaz allah bunu yaniniza bırakmaz.açıga alınan öğeretmenlerin çoğu 29 aralık’ta sendikanın düzenlemis olduğu savaşa hayır başlıklı birgünlük iş bırakma grevine katıılan arkadaşlar.

 8. Cahit

  18 Eylül 2016 at 20:17

  Kesinlikle örgüt üyeleri atılmali. Ama Bence hiç kimse savunma hakkı vermeden incelemeden atilmamali. Biraz vicdan ve Allah korkusu olmalı. Aynı seyin başınıza geldiğini düşünün,birkere dinimize aykırı,Bir insan savunma hakkı vermeden atilirmi. Hiçmi vicdanınız Allah korkunuz yok. Nasıl muslumansiniz. Kimse suçlular cezalandirilmasin demiyor tam tersi yapan serefsizler asilsin. ama digerleri savunma bile almadan olurmu? İyi ki olum var.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.