2 Öğretmen Tutuklandı, Üye Oldukları Sendika pkk!

Dargeçit ilçesinde 2 öğretmen tutuklandı. Gözaltına alınan 2 öğretmenin terör örgütü pkk’ya üye oldukları sebebiyle tutuklandıkları belirtildi

EDİTÖR:    29 Mart 2016 Salı, 12:50
2 Öğretmen Tutuklandı, Üye Oldukları Sendika pkk!

2 Öğretmen Tutuklandı, Üye Oldukları Sendika pkk!

Mardin’in Dargeçit ilçesinde 2 öğretmen tutuklandı. Gözaltına alınan 2 öğretmenin terör örgütü pkk’ya üye oldukları sebebiyle tutuklandıkları belirtildi. Öğretmenler İçin olarak bu öğretmenlerin sendikasının pkk olduğunu yorumluyoruz. Çünkü bir öğretmen nasıl olur da pkk’ya üye olabilir? Soruşturma tamamlandıktan sonra gerekli cezalar kesilmelidir. Ayrıca MEB içerisindeki tüm terörist sepmatizanları temizlenmelidir.

2 ÖĞRETMENE TUTUKLAMA

Mardin Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Dargeçit İlçesi Emniyet Amirliği ekiplerince Atatürk Ortaokulunda ve Karabayır İlkokulunda görevli öğretmenler  N.O. ile S.A’nın internet üzerinden, sosyal paylaşım sitesi üzerinden terör örgütü propagandası yaptıklarının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiklerinin tespit edilmesi üzerine inceleme soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Mardin Dargeçit Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine öğretmenlerin kaldıkları evlerde arama yapıldığı ifade edildi. Yapılan açıklamada N.O’nun evinde terör içerikli 8 kitap, S.A’nın evinde de 1 ruhsatsız av tüfeği ile 52 av tüfeği fişeği ele geçirildiği,  “N.O. ve S.A çıkarıldıkları adli makamlarca, ‘terör örgütüne üye olmak’, ‘terör örgütü propagandası yapmak’, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’, ‘Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin yargı organlarını, askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılama’ suçlarından tutuklandı” ifadesine yer verildi.

 Karar

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status