21 Aralık tarihinde açığa alınan öğretmen ve MEB personel listesi açıklanmayacak

21 Aralık tarihinde öğretmenlerinde aralarında bulunduğu 1980 MEB personeli açığa alındı. Bin 980 kişilik açığa alma listesi MEB tarafından açıklanmadı.

EDİTÖR:    21 Aralık 2016 Çarşamba, 19:52
meb

21 Aralık tarihinde açığa alınan öğretmen ve MEB personel listesi açıklanmayacak

Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması olarak bilinen Fethullah Gülen tarafından yönetilen terör örgütünün kamudaki yapılanması üzerinde inceleme ve soruşturma işlemleri devam ediyor. 15 Temmuz’dan itibaren FETÖ soruşturmasında kamudan 80 bin civarı kamu personeli atıldı. İhraç edilen kamu personellerinden en fazla personel MEB çatısı altında görev yapmaktaydı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) FETÖ soruşturmasında en çok işlemin yapıldığı bakanlık olarak öne çıkmaktadır.

21 ARALIK’TA 2 BİN ÖĞRETMEN

Bugün (21 Aralık 2016) itibari ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2 bine yakın personelin açığa alındığı ifade edildi. MEB açığa alınan personel sayısını 1980 olarak açıklarken, açığa alınma nedeni olarak yürütülen FETÖ soruşturmasını gösterdi. Açığa alınanların büyük bir kısmı öğretmenlerden oluşmakta olup, içlerinde şube müdür, müfettiş ve memur olduğu bilgisi de ogretmenlericin.com olarak edindiğimiz bilgiler arasında. Sitemiz ziyaretçilerinden yoğun olarak gelen mesajlardan birisi de 21 Aralık tarihinde açığa alınan öğretmenlerin listesi istenmektedir. MEB bu konuda şu ana dek bir liste veya bilgi yayınlamadı.

GEREKÇE BYLOCK VE BANK ASYA

21 Aralık tarihinde açığa alınanların bilgileri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanmazken, açığa alınan öğretmenler arasında daha önceden açığa alınmış ve tekrar göreve iade edilmiş öğretmenlerin de bulunduğu, Bank Asya soruşturmasında açığa alınan öğretmenlerin de yer aldığı kamudan haber sitelerinde iddia edilmektedir. Öğretmenler İçin olarak açığa alınanlar arasında ByLock uygulaması nedeniyle açığa alınanların olduğunu da düşünüyoruz.

LİSTE YAYINLANMAYACAK

Açığa alınan öğretmenlerin listesi gizlilik nedeniyle yayınlanmayacak. Daha önceki açığa almalarda yayınlanan listelerin açığa alınıp göreve iade edilen öğretmenler, kamu personelleri tarafından şikayet edilmesinden dolayı MEB’in 21 Aralık tarihinde açığa alınan öğretmenlerin isimlerini, bilgilerini yayınlayacağını düşünmüyoruz.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

43 Yorum

 1. Mehtap Varol

  21 Aralık 2016 at 21:29

  Bizim günahımız neydi,internette çarşaf çarşaf liste halinde verdiler ismimizi. Masum çoluk çocuğumuzu,yaşlı anne babamızı da mahcup ettiler,toplumda suçlu damgası yememize sebep oldular. Deneme yanılma yöntemi ile ilerliyor süreç. Olan,ilklere oluyor.
  Masumiyet karinesi yok mu bu güzel ülkede?
  İslamda veya modern hukukta,zanla, kanaatle suç ispatı olur mu? Kafamda deli sorular…..

  • ökkeş

   21 Aralık 2016 at 22:35

   ergenekonda agzınız kulağınıza varıyordu o zaman nerdeydiniz

   • cccc

    21 Aralık 2016 at 22:43

    nerden biliyosun.senin salyan akiyor o belli ama

  • MUSPER

   22 Aralık 2016 at 10:58

   ADALET ARAMAYIN DÜZEN BOZUK

 2. Mehmet

  21 Aralık 2016 at 21:35

  Evt ilk khk doum tarihine kadar ifşa edildi köde teyzemin eşi bile ilstere bakmış teyzeme söylemiş ihraç oldu diye
  ALLAH BÜYÜK HAKKIMI HELAL ETMIYORUM.
  bu arada suçum lanet sendika istfa etmiş olmamda yetmedi tetörist ilan edildim.

 3. Sendika Müstefisi

  21 Aralık 2016 at 21:45

  çok büyük imtihandayız, sakın isyan etmeyelim! Sabrın sonu bu dünyada olmasa bile “ötelerde” selamet inşallah…

 4. Adalet

  21 Aralık 2016 at 21:45

  Biz sendikadan dolayı ihraç edildim. Adamlar bylok açığa alındı diyorsunuz. Bu yanlışlık olmasin

 5. FETÖ MAĞDURU ÖĞRETMEN

  21 Aralık 2016 at 23:04

  672 khk’da ihraç edilen öğretmen sayısı fazla olduğunda tam bir araştırma yapılamadı. Bir şekilde ismi verilen, sendiakadan yada bankadan ismi olan hemen ihraç listesine eklendi. Sendikaya üye olanların giriş tarihine bakıldı sanırım çıkış tarihlerine bakılmadığı için ihraç için yeterli görüldü. Aslında acele edilmeden araştırma yapılması için açığa alınıp biraz beklenilseydi suçlu veya suçsuz olanların ayrımı daha kolay yapılabilirdi. Tabiki otuzbin insanı araştırmak kolay değil ama devlet için zorda olmamalıydı, nasıl ki pkk terör örgütü ile bağdaştırılan kişiler açıkta bekletilip tekrar göreve dönmeleri sağlnadı ise fetö mağduru öğretmenlerde açığa alınıp biraz araştırılıp ihraçlarına karar verilseydi bu şekilde fetönün yapmış olduğu mağduriyetler yaşanmayacaktı. 672 khk’sında açığa dahi alınmadan bir geceden ihraç edilen öğretmen sayısı azınsanmayacak kadar çok. İhraç edilenlerin 100/30’u niçin ihraç edildiğini dahi öğrenemedi. Nasıl bir bağlantı kuruldu bilmiyorum. inşallah yetkilier arasında aklıselim davranacak kişilerde çıkar ve bu araştırmaların yapılması içinfetönün mağdur ettiği ibadet halkasında dışarı çıkmamış, suça bulaşmamış,bu hainlerin tuzağına düştüğü için kendisine kızan,Devlete karşı bir suç işlememiş Allah’a karşı sorumlu olan ve bu yapıya inandığı için töğbe eden hiçbirşeyden haberi olmayan tek hatası belli bir süre sendikaya üye olmak dışında iltisakı olmayan kişiler için bir araştırma komisyonu kurulur ve masum olanlar görevine iade edilir. VATAN HAİNLERİNİN YAPMIŞ OLDUĞU EMSALİ GÖRÜLMEMİŞ OLAYLAR YÜZÜNDEN GARİBAN ANADOLU İNSANI TOKATLANMAZ. UMUDUMUZ BU ŞEKİLDE.

  • isa

   22 Aralık 2016 at 09:38

   fetö mağduru öğretmen mi… adamı güldürmeyin.. fetö ile bağı olan öğretmenin mağduriyeti olamaz.. sadece sendikaymışi da bankaymış da.. geçiniz efendim, bu millete ne acı bedeller ödettiniz, herkes kimin ne olduğunu biliyor..

   • cccc

    22 Aralık 2016 at 10:26

    insallah Allah en sevdiklerinle seni imtihan etsin terbiyesiz adam

    • Aysun

     23 Aralık 2016 at 06:53

     Rabbim, göz yaşı döktüreni acı çektireni kahretsin iki dünyasını da berbat etsin, zelil ziyan etsin Amin…Allah herkesin ne olduğunu biliyor çok şükür…Herkes de herkesin kim olduğunu biliyor…Allahım adaletini geciktirme…

     • isa

      23 Aralık 2016 at 11:54

      beddua seansları hız kesmeden devam…

    • KAPLAN

     25 Aralık 2016 at 00:03

     HALA BEDDUA EDİYOR… CEHENNEM DE CANIN ÇIKSIN…!

   • ABC

    23 Aralık 2016 at 14:47

    Allahım beddua seansları yapanlarıda, fetöyüde , darbeyi açık /gizli maddi /manevi destekleyenide , ihraç olan herkesi fetöcü sananlarıda zelil ziyan etsin , perişan etsin… Ahirette hesaplaşacağız…

 6. İrfan

  21 Aralık 2016 at 23:13

  İsimlerinin açıklanmasının nedeni babalar olmasın olabilir.Eger yiyebilirsiniz, yiyecekler.Yiyecekler, pkk bağlantılar gibi kuzu kuzu iade edilecekler.
  Olan 672 khk ile bir hişim harcanan dolgu yem malzemesi gariban oldu.
  Gerçek suça bulaşmış tam dokunulmaz, gariban Tayfası iade ve iadesi itibar gelir.Aksi takdirde garip Gureba başına gelene razi olacak.
  Bu ikisini kişinin bizi listeye ekleyen kripto kimseler olabileceği aklıma geliyor.Yani kendileri başka sendikaları kripto hayat yaşarken bizleri yem niyetine harcamış. Yani Gerçek kimseleri korumak için kandırıldı ogretmenler sendika adlı rezalete ikna edilerek üye yapılmıştır, harcanmışlar.
  Bu ilinin ismin kimler olduğu açıklanması bile kulağını kabarık büyük bir ihtimalle köse başlarında babaları.
  Artık devletimiz işin başındaki isimleribulduysa emeğinin peşindeki sıradan kimseleri imha etmekten vazgeçip ihraç kararını gerçeklik. BUNUBEKLIYORUZ.

 7. İhraç

  22 Aralık 2016 at 00:14

  Hocam inan tükendim çocuklar okula gidiyor harçlık veremiyorum kaloriferi yakamıyoruz paramız yok battaniyenin altında oturuyoruz eşim ameliyat oldu sağlık güvencemiz yok ölüme terk edildik

  • isa

   22 Aralık 2016 at 09:41

   siz çocuklarınıza harçlık veremiyorsunuz.. ama şehit ömer halis demirin çocukları babalarını bile göremiyor. darbe başarılı olsa iyiydi ama değil mi.. sendika ve banka bağı olanların içinde masumiyet oranı çok ama çok azdır heleki sendikaya neden üye olunur.. bir gönül bağı olmadan o sendikaya kimse üye olmamıştır. banka da durum farklı bankayı himmet aracı yapanlar da masum olamaz..

   • MEHMET

    22 Aralık 2016 at 10:51

    sen her ihraç edileni suçlu görüyorsun,yazık,çok yazık.

   • Magdur ogretmen

    22 Aralık 2016 at 13:43

    Engelli bir çocuğu olan üye olur.türkiyede gitmediğimiz doktor kalmadı bazı kapılar kapandı çocuğunun sağlığı için hiç çaresizlik yaşadınızmı.bu zaafımızı öğrenen bazı mahlukatlar bizi sendikaya üye etti bir selamımızla istediğiniz doktora gidersiniz diye siz olsanız ne yapardınız ileride bu imkanları neden değerlendirmedim diye pişmanlık yaşamazmıydınız .şimdi fetöcü olduk .asıl fetöcüler ortada görevlerinde ne diyeyim inşallah adalet yerini bulur.

   • cccc

    22 Aralık 2016 at 17:50

    ulan isa insani arkadasim.ne merhametsiz bi adamsin sen.adam cocuguna harclik veremiyor sen halis demirin katiliymis muamelesi yapiyosun adama.adam olmayi dene.merhamet etmeyene merhamet edilmez unytma

 8. gariban mağdur

  22 Aralık 2016 at 02:09

  Şu yaşananlara bakınca, bizi kripto fetöcülerin ihraç ettirmediği ne malûm? Zaten bu derece büyük bir mağduriyet oluşturup devleti zor duruma düşürmek kimin isine yarar ki? Yetkililer bunu hic mi düşünmez ? 672 s. KHK ile ihraç olanların bence en az yarisi masum. Hicbir şeyden haberi yok. Devlet bunu görmeli ve bu soruna bir çözüm bulmali artik. Biz tükendik…

 9. Magdur ogretmen

  22 Aralık 2016 at 08:38

  Sayın editör bank asya hesabımız olup olmadığını hesap bilgilerini nerden alabiliriz.

 10. Millet

  22 Aralık 2016 at 10:56

  Allah korusun darbe gerçekleşseydi hepiniz başımıza aslan kesilecektiniz! Şimdi salya sümük, ulan biraz haysiyetiniz olsun be! mağdurum da mağdurum… Suçsuz olan varsa zaten dönüyor… Boşa bu ağlamalarınız…

  • Adil

   22 Aralık 2016 at 12:48

   Allah büyüktür. ..

  • cccc

   22 Aralık 2016 at 18:00

   bi ogretmenim lisedeyken “olsaydiyla bulsaydi evlenmis zirt ile pirt cikmis onlardan” derdi.tipki senin agzindan cikan niyet okumaciligi sozler gibi.yani dedigin zirt ve pirt hukmunde kardesim.hayal urunu.ama burdaki insanlar ve yasadiklari gercek!!!!

 11. ali

  22 Aralık 2016 at 11:01

  geçmişte hesbı olmada bir sorun varmı.2014 kapatmıştım.sayın editör

 12. Melda

  22 Aralık 2016 at 11:26

  Sayın editör biz tam ümitleniyoruz bu tür haberler ümidimizi kırıyor. iadelerle ilgili net bir haber varsa söyleyin lütfen

 13. Melda

  22 Aralık 2016 at 11:30

  Bir sendikaya üye olmayı ihraç sebebi olarak doğru bulan yorum yazan kişi, bir gün baskasının suçunun faturası size kesildiğinde anlarsınız nasıl bir saçmalık ve zulümmüş yaşatılan!

  • zeki

   23 Aralık 2016 at 19:20

   Siz o yavsak hocaniz ne emrettiyse onu yaptınız şimdi gidin derdinizi size göre hoca bana göre şeytan ona anlarında size bol bol himmet etsin

 14. arzu

  22 Aralık 2016 at 12:17

  sayın editör ben arkadaş hatırına girdiğim sendikada 13 ay kaldım.2 subat2015 te istifa ettim.çağrıların olduğu dönemde değil ama 2014 eylül ekim gibi bankada altın ve dolar hesabı açtırdım.ancak bu banka üzerinden çocuklarımın parası ödeniyordu.yani normal banka işlemleri için yatırdım ve çağrı sonucu değil daha sonrada tmsf el koydu zaten devlet kontrolündeydi ama ben 2015 sonunda paramı çektim.şimdi ben suçlumu yum

 15. Yelda

  22 Aralık 2016 at 14:20

  İhraçlara kin ve nefretle öfke kusan arkadaş benim bir akrabam gece halının üzerinde yatardı neden biliyor musun ?Rahat yatağımda yatarsam teheccüde kalkamam diye sabah işe gitmeden önce sayfalarca kuran okur öyle giderdi.Faize bulaşmamak için hep krediden uzak durdu istediği gibi bir ev sahibi bile olamadı Şuan 4,5aydır hapiste neden? Çünkü faizsiz bir banka olarak 2-3 kuruş biriktirdiği parasını bank Asya’da muhafaza etmiş.Soruyorum size bu denli Allah sevgisi olan insan 1tane masum insanın ölmesini istermi.Tv de dalgalanan bayrak görse, Allah lafzını duysa ağlayan bir insandı.Şimdi orada İbadette tavan yapmış sürekli namaz kuran oruç…Suç kişiseldir.Başkalarının yaptığı suçu hiçbişeyden habersiz masumlara ödetmek vallahide billahide çok büyük günah Hiç mi Allah’tan korkmuyorsunuz O çocuklarının gözyaşlarının hesabını nasıl verecekler Suçu olanı gerekirse idam edin ama hiçbişeyden habersiz insanlara yapılan zulme son verin artık .Ne bu Dünya kalıcı ne de makam mevki Allah rızası için şunu kafanıza sokun artık, gerçek fetöcüler kendini deşifre etmemek için ne sendikaya üye olmuş nede bankaya para yatırmış.

 16. Bozkurt

  22 Aralık 2016 at 14:33

  Yeterrrrr ulan artık bıktık sizin mağdur edebiyatınızdan………….

  • hatice

   22 Aralık 2016 at 20:36

   gercek bir magdur olarak Allah a yalvariyorum senide bizim gibi magdur etsin!unutma ki kinadigin sey senin basina gelmeden olmeyeceksin!

   • Bozkurt

    23 Aralık 2016 at 09:28

    Bu Türk gençliğinin senin gibi; dilinden beddua düşmeyen, aklını hoca görünümlü şeytanın arka bacağı namert bir adama kiraya vermiş adı ‘öğretmen’ aslında cehaletin pençesinde olan bir kadına ihtiyacı yok anladın mı bunu! Unutma ki beddua bir çember oluşturur o da gelir seni bulur! Merak etme belanızı da buldunuz zaten… Bir de şu var ki en ufak bir karşı yorumda hemen beddua ediyorsunuz… Biraz Allah’tan korkun

  • Mebmagdur

   22 Aralık 2016 at 22:55

   INŞALLAH SEN DE BIR GÜN MAĞDUR EDEBIYATI YAPMAK ZORUNDA KALIRSIN ALLAH BÜYÜKTÜR…

  • Uğur

   22 Aralık 2016 at 23:36

   Senin gibiler yüzünden bu ülke karışıklık içerisinde . İnsanlar i mağdur et sonrada sus he.asil ülkenin karışmasını isteyenler sizsiniz.adam sucsuzum araştırılsın diyor senin dediğin kafa bak . Bu ülke hukuk ülkesi kabile ülkesi değil . Sen sus dediğin için kimse susmaz . Düşüncesiz insan unutma ettiğin zulmü bu hayatta sen değil çekeceksin. Müslüman iz evelAllah.

   • ABC

    23 Aralık 2016 at 07:05

    Mağdur edebiyatı yapan yok.Adalet istiyoruz.Savunma hakkı istiyoruz.Araştırma -soruşturma istiyoruz..Çevreden-kurumdan-istihbarattan nerden olursa araştırıp soruşturun…Ben inanıyorum… Masumlar dönecek…Rabbim sen adaletini geciktirme…Ağaç kabuğu yesinler zihniyetinde olanları SANA havale ediyorum.Sen bin beterini yaşat Rabbim Amin

    • hatice

     23 Aralık 2016 at 11:21

     Sana beddua etmiyorum seni Allah a havale ediyorum!haksizlik karsisinda susan dilsiz seytandir! bilmem anlatabildimmi ne konumda oldugunu!ben aklimi kimseye satmadim o feto denen lanete senden cok ben dusmanim.benim yerime sahte imza atilip sendika uyesi yapilmis.her ihraci fetocu diye yaftalamakta senin gibi kendini bilmezlerin isi.birgun adalet yerini bulur insallah senin gibilerde utancindan kimsenin yuzune bakamaz!gerci bu yazdiklarindan canak anten misali yon degistirirsin ama Ahirette yon degistirecek bir yuzun olmayacak!yuce Allah herseyi biliyor goruyor tez zamanda yardim eder insallah MASUMLARA!

  • ulkucu magdur

   23 Aralık 2016 at 20:23

   ahh ah icimden senin icin gecenler cok hayirli seyler.

 17. Vahdettin AÇGÖZ

  23 Aralık 2016 at 13:36

  İsamısın nesin bilmem ama bak telimi ve adımı soyadımı yazıyorum memlektimi de yüreğin varsa ararsın.Şu anda sadece bu siteye bakınca biraz umudum oluyor dünyaya karşı. senin gibi insanlar yüzünden memleket bu hale geldi.ya ben diyorum suçluysam ne işim var dışarda.Van merkezde oturuyorum.Telim (numara yazmayın Editör)

 18. mazlum

  23 Aralık 2016 at 17:13

  Suçluysam ver cezamı, neden aylardır bunca insanı süründürüyorsun. hani hukuk devleti. hukuk tektir. herkese aynı işler. eğ.sen.lileri döndür, digerleri sürünmeye devam. yakında AİHM tazminat kararlarını çıkaracaktır

 19. mazlum

  23 Aralık 2016 at 17:26

  Trollere cevap vermeye deymez. çünkü onlar olaya at gözlükleri ile baktırılırlar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status