6 Kamu Görevlisi Devleti 110 Milyon Lira Zarara Uğrattı

Mali Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından yapılan ve İstanbul ile birlikte 4 ilde düzenlenen operasyonda devleti büyük zarara uğratan kişiler gözaltına alındı.

EDİTÖR:    10 Mayıs 2016 Salı, 10:52
6 Kamu Görevlisi Devleti 110 Milyon Lira Zarara Uğrattı

6 Kamu Görevlisi Devleti 110 Milyon Lira Zarara Uğrattı

İstanbul Emniyetine bağlı Mali Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından yapılan ve İstanbul ile birlikte 4 ilde düzenlenen operasyonda devleti büyük zarara uğratan kişiler gözaltına alındı.

800 milyon liralık hayali ihracat ile devleti 110 milyon lira zarara uğratan kişiler operasyonda gözaltına alındı. Gözaltına alınan 35 kişinin 6’sının kamu çalışanı olduğu belirtilirken, toplamda 58 kişi için  gözaltı kararı bulunuyor. Yapılan hayali ihracat operasyonunda İstanbul’da 10 şirkette İzmir’de ise 2 şirkette arama yapıldı.

GÜMRÜKÇÜLER İŞİN İÇİNDE

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne farklı zamanlarda yapılan ihbarlar neticesinde ekipler tarafından araştırma, soruşturma başlatıldı. Hayali ihracat yapan organize suç örgütünü tespit edildi. İlgili suç örgütünün gerçek dışı belgeler düzenleyerek 800 milyonluk hayali ihracat yaptıkları tespit edildi.

Yaptıkları bu işlemlerle devleti yaklaşık 110 milyon lira zarara uğrattıkları tespit edilen suç örgütünün kazandıkları paraları aklamak için turizm bölgelerinde inşaat araç kiralama işleri yaptıkları belirlendi.

Hayali ihracatla devleti milyonlarca lira zarara uğratan suç örgütünün yardım ekibinde 3 gümrük çalışanı ile 3 maliye çalışanının da yer aldığı, yardımları karşılığı çeteden rüşvet aldıkları belirlenirken aldıkları rüşvet paraları ile akrabaları üzerine ev, arsa, ticari araç yatırımı yaptıkları tespit edildi.

RÜŞVETİN ÖNÜ KESİLMELİDİR

Alınacak önlemlerle rüşvet alan kamu çalışanının önü kesilmelidir. Aksi takdirde görüldüğü gibi devletten maaş alan, devlette çalışan kişiler yine devleti zarara uğratmaktadır. Bunun önlenmesi için gereken yapılmalıdır.

Kamu Haberleri, Kamudan Haber

Kamu Haberleri, Kamudan Haber

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status