Açığa alınan öğretmenlerin son durumlarında yaşanan gelişmeler

Açığa alınan öğretmenler hakkında her gün yeni bir bilgi ortaya atılıyor. Açığa alınan öğretmenlerin göreve döneceği, açığa alınan öğretmenlerin ihraç edileceği, açığa alınan öğretmenlere yer değişikliği cezası verileceği konusunda yansıyan haberler bulunmaktadır.

EDİTÖR:    06 Ekim 2016 Perşembe, 13:06
Açığa alınan öğretmenlerin son durumlarında yaşanan gelişmeler

Açığa alınan öğretmenlerin son durumlarında yaşanan gelişmeler konusunda bilgi kirliliği yaşanmaktadır.

8-9 Eylül açığa alma sürecinde 12 bin öğretmen terör örgütü bağlantıları gerekçesi ile açığa alındı. Açığa alınan öğretmenlerin açığa alınmalarının üzerinden yaklaşık bir ay geçmesine rağmen açıklığa kavuşturulan bir durum hala olmadı. Açığa alınan personellerin son durumu hakkında MEB tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Açığa alınan öğretmenlerin görevlerine iade edilmesi konusunda CHP ve HDP tarafından açıklamalar yapılmakta olup, açığa alınan öğretmenlerin büyük bir kısmının Eğitim-Sen üyesi olmasından dolayı Eğitim-Sen tarafından açıklamalar ve başvurular mevcuttur.

HABER SİTELERİ

Kamudan haber siteleri açığa alınan öğretmenlerin son durumu hakkında onlarca haber yaptılar. Bazı siteler açığa alınanların büyük bir kısmının göreve iade edileceğini vurgularken, açığa alınan öğretmenlerin son durumları ile ilgili bazı kamu haber, meb haber siteleri ise bu öğretmenlerin büyük bir kısmının meslekten ihraç edileceklerini belirtmektedir. Öğretmenler İçin olarak ilk günden beri savunduğumuz düşüncenin arkasında olduğumuzu belirterek; terör örgütü bağlantısı olan öğretmenlerin görevlerine iade edilmemesini ve gereken ihraç kararlarının uygulanmasını, suçu olmayan kişilerin ise tespit edilerek görevlerine iade edilmesi görüşündeyiz.

SON AÇIKLAMA BAKAN YARDIMCISINDAN

Açığa alınan MEB personeli hakkında en son ve resmi açıklama Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem tarafından yapılmıştı. Orhan Erdem yaptığı açıklamada terör örgütü bağlantısı ile açığa alınan öğretmenlerin soruşturma sürecinde sona geldiklerini belirterek, açığa alınan öğretmenlerden bir kısmının göreve iade edileceğini, bir kısmına yer değişikliği yaptırımı uygulanacağını belirtirken bazı personellerin çeşitli cezalar ile cezalandırılacağını vurgulamıştı. Erdem’in açıklamasından meslekten ihraç edilecek öğretmen sayısının ise az olacağı yorumu çıkartılmıştı.

TBMM AÇILDI

TBMM’de bu hafta KHK ile ihraç edilen kamu personelleri hakkında görüşmeler yapılıyor, AYM başkanı ihraçlar hakkında dün açıklamalarda bulundu. Ancak şu anda açığa alınan öğretmenlerin durumu hakkında bir gelişme, açıklama yaşanmadı. MEB bu belirsizliği ortadan kaldırmalıdır.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

4 Yorum

 1. ali hoca

  7 Ekim 2016 at 13:43

  gitti ekmekler ekmeksiz kaldı çocuklar ne yapacak türkiyede işsizlik oranı kaç nerden iş bulacaklar

 2. ahmet doğan

  10 Ekim 2016 at 15:44

  BAKANLIK BU ÖNERİMİ BİR DÜŞÜNSÜN DERİM…NORM FAZLASI SINIF ÖĞRETMENLERİNDEN YAN ALANI TÜRKÇE OLANLAR BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİ YAPARAK HEM NORM FAZLASI SINIF ÖĞRETMELERİ BİRAZ ERİTİLMİŞ OLUR.HEMDE 5.SINIFLARDA İNGİLİZCE VE TÜRKÇE İHTİYACI İÇİN TÜRKÇE ÖĞRETMEN İHTİYACI KAPATILMIŞ OLUR.

 3. ali hacıoğlu

  11 Ekim 2016 at 10:19

  kim bu soruşturmayı yapıyorsa ellini çabuk tutsun suçluysa atın değilse görevine dönsün bu bölgelerde okuyan çocuğun suçu nedir bir ay sonra teog sınavına girecek branş öğretmeni bulamıyorlar çiçekçiyi marangozu ücretli öğretmen yapmışlar el vicdan

 4. R. Çevik

  19 Ekim 2016 at 12:15

  27 temmuzda açığa alındım. Durum hala belli değil, ne olacak. Herkes 8_ 9 eylülde açığa alınanları soruyor, biz unutulduk galiba,

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status