Haksız Puanlama Yapan İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ceza

EDİTÖR:    14 Mart 2016 Pazartesi, 21:57
Haksız Puanlama Yapan İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ceza

Haksız Puanlama Yapan İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ceza

Haksız Puanlama Yapan İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ceza verildi. Görevi kötüye kullanma suçundan Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü M.İ. 3 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Ödemiş İlçesendeki Ovakent İlkokulu Müdürü Volkan Oğhan ve Zafer İlkokulu Müdürü Sami Keskin “görevi kötüye kullanma” iddiasıyla geçen yıl “haksız puanlama yaptığı” iddia edilen M.İ. hakkında  dava açtı. Açılan bu dava Ödemiş 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

Ödemiş 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına, sanık M.İ, sanık avukatları ve müşteki avukatları ile sendika temsilcileri katıldı. Sanık M.İ, verdiği son savunmasında bilerek suç işlemediğini, suç işleme kastının bulunmadığını, kendisine yöneltilen, üzerine atılı suçlamaları reddettiğini belirtti ve beraat talep etti.

Ödemiş 2. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü M.İ. ye önce 6 ay hapis cezası verdi, ardından “iyi hal”den cezayı 5 aya düşürdü ve düşürülen bu cezayı da 3 bin lira adli para cezasına çevirdi.

Sendika Temsilcileri

Eğitim-Sen Avukatı Nedim Değirmenci, duruşmadan sonra gazetecilere açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada; “Dava sonucunda hak yerini bulmuştur. Biz başından beri müdürümüze haksız bir puanlamanın yapıldığını söylemiştik” dedi.

Avukatlardan Ramazan Erdem ise yaptığı açıklamada “Görevi kötüye kullanma suçu kasten işlenmiş bir suçtur. İhmal ya da taksir gerektirmeyen bir suçtur. Müvekkilim Sami Keskin’in müdürlük görevinden alınmasına sebep olmuştur. Neyseki göreve iade edildi. Bu da maddi ve manevi anlamda müvekkilimi zarara uğratmıştır. Adalet yerini bulmuştur” dedi.

Türk Eğitim-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Merih Eyüp Demir de “Görevini kötüye kullanan bir bürokratın görevde kalmasının ülke menfaatleri çerçevesinde değerlendirilmesini kamuoyunun ve yetkililerin takdirlerine bırakıyorum” açıklamasında bulundu.

Öğretmenler İçin olarak haksız puanlama veren ve gerekli ceza alan bu örneğin herkese bir ders olmasını, hakedene hakettiği puanlamanın verilmesini temenni ediyoruz.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum

  1. Alper AKTAR

    16 Mart 2016 at 15:58

    Az bile AKP yalakası ne olacak

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status