İçişleri Bakanlığı; FETÖ soruşturmasında bin 96 kişi gözaltına alındı, 426 kişi tutuklandı

İçişleri Bakanlığı terörle mücadele konusunda açıklama yaptı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada 19 Aralık-26 Aralık arasında gerçekleşen işlemler hakkında bilgi verildi.

İçişleri Bakanlığı; FETÖ soruşturmasında bin 96 kişi gözaltına alındı, 426 kişi tutuklandı

İçişleri Bakanlığı; FETÖ soruşturmasında bin 96 kişi gözaltına alındı, 426 kişi tutuklandı

Bakanlık açıklamasında PKK/KCK operasyonları ile birlikte FETÖ soruşturmalarına da yer verdi. Yapılan yazılı açıklamada 19 Aralık-26 Aralık tarihleri arasında Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma ve Polis Özel Harekat birimleri de dahil olmak üzere toplamda 220 operasyonun yapıldığı belirtildi. Operasyonlarda komanda birliklerinin de yer aldığı vurgulanırken, 220 operasyonun hava ve kara olmak üzere yapıldığına değinildi.

BİR HAFTADA 9 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

İçişleri Bakanlığı bir haftalık sürede 9 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklarken, etkisiz hale getirilenlerden 4 teröristin öldürüldüğü, birinin yaralı ele geçirildiği, 4 teröristin ise sağ olarak ele geçirildiği belirtildi. PKK’nın şehir yapılanması olarak bilinen KCK’ya yönelik de operasyonların yapıldığı belirtilirken PKK/KCK örgütlerine yönelik yürütülen operasyonlarda 508 kişinin gözaltına alındığı, gözaltına alınanlardan 78 kişinin ise tutuklandığı açıklandı.

UYUŞTURUCU VE MÜHİMMAT

Terör örgütüne maddi destek sağlayan uyuşturucuya yönelik yapılan operasyonlarda ise 13.666.000 lira değerinde uyuşturucunun yakalandığı belirtildi. Yakalanan uyuşturucu içerisinde hap, esrar, bonzainin yer aldığı ifade edilirken 11.852.491 liralık kaçak sigaranın da yakalandığı açıklandı. Ayrıca operasyonlarda çok sayıda sığınak ve barınak imha edilirken 12 el bombası, 60 kg bomba yapım malzemesi, 18 adet el yapımı mayın, 36 adet silah/tüfek, 92 bin litre akaryakıt ele geçirildi. 419 göçmen denizde olmak üzere toplamda ise bin 960 göçmenin yakalandığı belirtildi.

FETÖ’DE BİN 96 GÖZALTI

Bakanlık açıklamasında FETÖ ile mücadelede yapılan operasyonlarda ise bin 96 kişinin gözaltına alındığını, gözaltına alınanlardan ise 426 kişinin tutuklandığını belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM