İllere göre meslekten ihraç edilen MEB personel dağılımı

FETÖ soruşturması kapsamında yayımlanan 672 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen MEB personellerinin illere göre dağılımı.

EDİTÖR:    15 Eylül 2016 Perşembe, 10:56
İllere göre meslekten ihraç edilen MEB personel dağılımı

İllere göre meslekten ihraç edilen MEB personel dağılımı

15 Temmuz akşamı yaşananlar ile birlikte kamuda başlatılan FETÖ soruşturmaları bir yandan devam ederken bir yandan da meslekten ihraç edilen öğretmenler ve kamu çalışanları hakkında açıklamalar yapılmaya devam ediliyor. Meslekten ihraç edilenlerin yapılan inceleme ve soruşturma sürecinde hata payının çok az olduğunu ifade eden yetkililer, hata yapıldığı tespit edilen ve meslekten ihraç edilen öğretmenlerin, kamu personelinin görevlerine yine yayımlanacak KHK’ler ile geri dönebileceklerini ifade etmişlerdi.

EN BÜYÜK SAYI MEB PERSONELİNİN

MEB personeli olarak kamuda ihraç edilen sayı 28 bin 163 kişi. Terör örgütü pkk ile bağlantısı oldukları gerekçesi ile geçtiğimiz günlerde açığa alınan yaklaşık 12 bin kişinin soruşturması da devam etmektedir. Ayrıca Başbakan Binali Yıldırım’ın ifadesine göre kamuda pkk ile iç içe olan kişilerin tespit ve inceleme çalışmasının da sürdürüldüğünü anlıyoruz. Meslekten ihraç edilecek kişilerin tahmini sayısı ve meslekten ihraç edilen öğretmenlerle birlikte toplam ihraç edilen MEB personel sayısının 50 bine yaklaşacağı görülmektedir.

İLLERE GÖRE İHRAÇ DAĞILIMI

672 sayılı KHK ile ilan edilen meslekten ihraç listelerinde illere göre dağılım tablosu aşağıdaki gibi oluşmuştur. En çok ihraç edilen öğretmen İstanbul’dan, sonrasında ise en çok ihraç edilen öğretmenin Konya’dan olduğu dikkat çekmektedir. Batıya göre Doğu bölgesinde FETÖ ağırlığının az olduğu tabloya göre dikkat çekmektedir. Doğu ve Güneydoğu bölgesinde ise yapılan açıklamalara göre pkk bağlantısı ağır basmaktadır.

HaberTürk’ten Lütfi Erdoğan’ın haberinde yer alan tablo;

İhraç edilen MEB personel

İhraç edilen MEB personel

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum

  1. Orhan kurt

    17 Eylül 2016 at 22:32

    Alma mazlumun hakkını çıkar aheste aheste tabiki suçlu cezası niye çekecek

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status