İsmet Yılmaz; sendikal eylem yapıp Katil Devlet diyenler açığa alındı

TBMM Genel Kurulunda dün açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın ifadelerini aktarmaya devam ediyoruz. açığa alınan ve ihraç edilen öğretmenlerin durumları ve son yaşanılanlar hakkında açıklamalar yapan Yılmaz sendikal eylem adı altında devlete katil diyenler olduğunu belirtti.

EDİTÖR:    24 Kasım 2016 Perşembe, 10:53
İsmet Yılmaz; sendikal eylem yapıp Katil Devlet diyenler açığa alındı

İsmet Yılmaz; sendikal eylem yapıp Katil Devlet diyenler açığa alındı

Milli Eğitim Bakanı TBMM Genel Kurulunda açıklamaları sırasında CHP Milletvekillerinden gelen soruları yanıtlayarak açığa alınan öğretmenlerin durumları ve açığa alınma gerekçeleri hakkında bilgiler verdi. Yılmaz açığa alınan öğretmenler hakkında yürütülen soruşturmaların devam ettiğini belirtirken, suçsuz olanların tespit edilmesi halinde suçsuzların görevlerine iade edileceklerini açıkladı. Bakan Yılmaz darbe girişimde öğretmenlerin önemli rol oynadığını da Genelkurmay imamının öğretmen olduğunu belirterek ifade etti.

GENELKURMAY İMAMI

Meslekten ihraç edilen öğretmenlerin darbe yapmadığını, darbe bildirisini okumadığını belirten CHP Milletvekilleri Bakan Yılmaz’ın konuşmasına sık sık müdahil oldular. Bakan İsmet Yılmaz milletvekillerinin öğretmenler üzerine soruları üzerine Genelkurmay imamının öğretmen olduğunu biliyor musunuz? açıklamasını yaptı. FETÖ soruşturması kapsamında darbe örgütünde yer alanlar arasında öğretmenlerin ciddi rol oynadığını vurgulayan Bakan bu konuda gelen eleştirilere de Genelkurmay imamı örneğini verdi.

DEVLETE KATİL DEDİLER

Vekillerden açığa alınan öğretmenler hakkında gelen soruları da yanıtlayan Bakan Yılmaz, bir vekilin Darbeyi Eğitim-Sen üyeleri mi yaptı? Onlar neden açığa alındı? sorusu üzerine sendikal eylem adı altında devlete katil diyenlerin açığa alındığını ifade etti. Bakan İsmet Yılmaz terör örgütü PKK’nın hendekler açmasına, devlete kafa tutmasına ses çıkarmayanların o dönemde sendikal eylem yapıp Katil Devlet diye bağırdıklarını belirtti.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

7 Yorum

 1. Uğur

  24 Kasım 2016 at 11:14

  Sayın bakan eğer o öğretmen bu suçu işlediyse bu onu ilgilendirir.Sendikaya girip çıkan öğretmen eğer böyle durumları varsa ihraç edersin.Ne yani nasıl bir açıklamadır bu suçun sahsiligi diye birşey var.Aklıma dahi gelmeyecek suçtan beni ihraç ettiniz .Suçumu bilmiyorum herkesin suçunu söyleyin ya da susun .

 2. Öğretmen

  24 Kasım 2016 at 11:19

  Hayır sadece sendikal bir hak olan iş bırakmaya katılanlar açığa alındı. Kaldıki ben iş bırakmanın konusunu dahi bilmiyordum. Adet günümdü sancım vardı rapor almaya mecalim yoktu.Hiç birşey bağırmadım çağırmadım.2 ayı aşkındır açıkta bekliyorum

 3. şule

  24 Kasım 2016 at 12:48

  Bakan gidip bunu söyleyen öğretmenleri açığa alsın toplumsal baskı yüzünden katıldık bu greve mesleğimızı kaybetme tehlikesi ile karşı karşıyayız. 26 yıllık hayatımın en kötü gününü yaşıyorum resmen yeter artık bu işkence

 4. şule

  24 Kasım 2016 at 12:49

  Bakan gidip bunu söyleyen öğretmenleri açığa alsın toplumsal baskı yüzünden katıldık bu greve. Butun gun evde oturduk mesleğimızı kaybetme tehlikesi ile karşı karşıyayız. 26 yıllık hayatımın en kötü gününü yaşıyorum resmen yeter artık bu işkence

 5. Kasım

  25 Kasım 2016 at 11:22

  Genelkurmayın 30 bin imamı mı varmış? Zaten biz suçluları cezalandırmayın demiyoruz ki bizim gibi istifa edilmiş sendikadan veya sendkadan veya normal bankacılık işlemleri yaptığı için bankadan ihraç edilenlerin mağdur edildiğini söylüyoruz. Bu algılarla halkı ikna edebilirsiniz. Peki hakka cevabınızı nasıl vereceksiniz? Tercih sizin Allah Kerim…

 6. Murat Ateş

  25 Kasım 2016 at 15:54

  Sayın bakanım suçun şahsiliği ne olacak?

 7. Fatih kılıçlı

  25 Kasım 2016 at 22:15

  İhraç ermeye yüreğiniz mi yetmedi?Aktif sen üyelerini ihraç ederken hiç düşünmediniz ama biz katil devlet demedik ,herhangi bir eyleme katılmadık.Sendika başkanının ismini bile bilmiyorum.Açığa almalardan itibaren 4 ayı geçen bir süre oldu,bir tane olay oldu mu?Hayır….Bu kadar garibanın hakkını Nasıl ödemeyi düşünüyorsunuz?!!!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status