Isparta’da 14 öğretmen, Düzce’de 5 öğretmen tutuklandı

Emniyet ve Savcılık tarafından yürütülen soruşturmalarda gözaltına alınan öğretmenlerden emniyetteki işlemleri bitenler adliyeye sevk ediliyor. Adliyeye gönderilen öğretmenlerin büyük bir kısmı FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanıyor.

EDİTÖR:    23 Eylül 2016 Cuma, 17:00
Isparta'da 14 öğretmen, Düzce'de 5 öğretmen tutuklandı

Isparta’da 14 öğretmen, Düzce’de 5 öğretmen tutuklandı

FETÖ soruşturması okulların açılmasından sonrada devam etmektedir. Soruşturma kapsamında FETÖ ile bağlantılarının olduğu tespit edilen öğretmenler tutuklanmaya devam ediyor. Dün Afyonkarahisar’da 70 öğretmen telefonlarında özel program tespit edilmesinin ardından gözaltına alınmıştı.

DÜZCE’DE 5 ÖĞRETMEN

Düzce’de gözaltına alındıktan sonra adliyeye gönderilen 6 öğretmenden beşi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ soruşturmasında kapsamında FETÖ ile bağlarının tespit edildiği belirtilen öğretmenler tutuklandı. Düzce’de FETÖ kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen öğretmenlerin isimleri; E.O., Ayhan Arık, Hasan Erdoğan, Hikmet Oktay, Ali Yağmur, Ahmet Oğur. Öğretmenlerden E.O.  adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

14 ÖĞRETMEN DE ISPARTA’DA TUTUKLANDI

Isparta’da gözaltına alınan 15 öğretmenden 14 öğretmen tutuklandı. Bir öğretmen serbest bırakıldı. Isparta Emniyeti Terörle Mücadele birimi tarafından FETÖ soruşturması kapsamında 39 öğretmen gözaltına alındı. Isparta’da gözaltına alınan 39 öğretmenin 15 tanesinin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edildiler. Adliyeye sevk edilen 15 öğretmenin 14 ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Emniyette 25 öğretmenin işlemleri devam ediyor.

MemurlarNet

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status