İtirazlarda FETÖ mağdurları ile suçluların ayrımı yapılmalıdır

Meslekten ihraç edilen MEB çalışanları ve kamu personelleri için Valilikler başta olmak üzere itirazlar alınmaya devam ediliyor. En çok başvuru BİMER üzerinden yapılıyor.

EDİTÖR:    23 Eylül 2016 Cuma, 12:03
İtirazlarda FETÖ mağdurları ile suçluların ayrımı yapılmalıdır

İtirazlarda FETÖ mağdurları ile suçluların ayrımı yapılmalıdır

MEB personel sayısı meslekten ihraç edilen kamu personel sayısı arasında en yüksek rakam olarak dikkat çekmektedir. Meslekten ihraç edilenlerin Valiliklerde oluşturulan kurullara itiraz etme süreci devam ediyor. Kısa sürede yapılan itiraz başvuruları 10 bini geçti. Bu rakamın ilerleyen günlerde 20 bini geçmesi tahmin edilmektedir.

İTİRAZLAR BİMER’E

Meslekten ihraç edilenlerin itirazlarının en yoğun şekilde yapıldığı yer olarak BİMER dikkat çekmektedir. BİMER üzerinden yapılan itiraz başvurularını Valiliklerdeki kurullar takip etmektedir. Ayrıca Başbakanlık’a yapılan başvurular ve elektronik ortamda gönderilen mesajlarda itiraz sürecinin yoğunluğunu kanıtlar niteliktedir.

BAŞVURULAR YAZILI OLSUN

Meslekten ihraç edilen öğretmenler başta olmak üzere kamu personellerinin meslekten ihraç itiraz başvuruları yazılı olarak Valilik kurullarına yapılmalıdır. Suçsuz olduğuna inanan personel itiraz dilekçesine kendisi ve ihraç edilme gerekçesi ile ilgili evrakları da itiraz başvurusunda sunmalıdır.

SUÇLU SUÇSUZ AYRILMALI

Suçsuz olan ancak meslekten ihraç edilen kişi sayısı yetkililere göre yüzde birin altındadır. Bu itiraz sürecinde o yüzde birin altında olan ancak meslekten ihraç edilen kişilerin görevlerine iadesi için itiraz başvuruları alınmaktadır. Kamu haber içerikli internet siteleri ve gazetelerde FETÖ lideri Fethullah Gülen tarafından meslekten ihraç edilen FETÖ üyelerine itiraz başvurusu yapmaları yönünde talimat verildiği iddia edilmektedir. Bu durumun yetkililer tarafından ciddiye alınması gerekmektedir. Yoksa meslekten ihraç edilmede olduğu gibi suçlu ile suçsuz arasında ayrım yaparken hatalar gerçekleşebilir.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status