MEB’de 153 öğretmen göreve iade edildi, iade edilen personel sayısı artıyor

Milli Eğitim Bakanlığında 153 öğretmen daha göreve iade edildi. Sakarya’da açığa alınan öğretmenlerden 153 öğretmen görevlerine iade edildiler. Göreve iade edilen öğretmenlerin göreve başlamaları bekleniyor.

EDİTÖR:    27 Ekim 2016 Perşembe, 22:26
MEB'de 153 öğretmen göreve iade edildi, iade edilen personel sayısı artıyor

MEB’de 153 öğretmen göreve iade edildi, iade edilen personel sayısı artıyor. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlayan soruşturma ve operasyonlar son birkaç haftadır göreve iadeler ile sonuçlanmaktadır. Soruşturmalar neticesinde açığa alınan binlerce öğretmen, MEB ve kamu personeli bulunmaktadır. Suçlu olanların tutuklanarak cezaevine gönderildiği, suçsuz olanların tespit edilmesinden sonra ise görevlerine iade edildikleri yetkililer tarafından belirtilmektedir.

650 ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINMIŞTI

FETÖ soruşturmasında Sakarya’da 670 MEB personeli Valilik tarafından açığa alınmıştı. Açığa alınan öğretmenler hakkında yapılan inceleme ve araştırmalar neticesinde Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması -FETÖ/PDY) ile bağı olmadıkları anlaşılan ve suçsuz olduklarına kanaat getirilen 153 öğretmen göreve iade edildi. Sakarya’da yaklaşık iki hafta öncede 42 öğretmen göreve iade edilmişti. Sakarya’da yürütülen soruşturmaların devam ettiği açıklandı. Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status