MEB’den ihraç edilen, açığa alınan öğretmenlere operasyon

FETÖ soruşturmaları tüm illerde devam ediyor. FETÖ/PDY soruşturmasında 8 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 37 kişi gözaltına alındı. Haklarında gözaltı kararı olan ve ikamet adreslerine operasyon düzenlenen 21 kişi ise adreslerinde bulunamadı.

MEB’den ihraç edilen, açığa alınan öğretmenlere operasyon

MEB’den ihraç edilen, açığa alınan öğretmenlere operasyon

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) personellerine yönelik yürütülen FETÖ soruşturması, operasyonları devam ediyor. Malatya merkezli soruşturmada eş zamanlı 8 ilde düzenlenen operasyonlarda meslekten ihraç edilmiş öğretmenlerin ve açığa alınmış öğretmenlerin aralarında olduğu 37 kişi gözaltına alındı. Adreslerinde bulunamayan 21 kişi için ise Emniyet birimleri gerekli işlem ve incelemeleri sürdürüyor.

37 ÖĞRETMEN GÖZALTINA, 21 ÖĞRETMEN KAYIP

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü soruşturmasında terörle mücadele birimleri tarafından haklarında gözaltı kararı verilen kişilerin adreslerine operasyon düzenlendi. 8 ilde yapılan operasyonlarda 37 öğretmenin gözaltına alındığı açıklanırken, 21 öğretmenin ise adreslerinde olmadığı ifade edildi. Gözaltına alınan öğretmenler arasında meslekten ihraç edilmiş ve açığa alınmış kişilerin de olduğu anlaşıldı. Gözaltına alınan öğretmenler sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

UŞAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ TUTUKLANDI

31 Aralık 2016 tarihinde FETÖ soruşturması kapsamında tutuklananlar ve gözaltına alınanlar; Uşak Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Sait Çelik tutuklandı. Rektör  Prof. Dr. Sait Çelik ile birlikte Uşak Üniversitesinden dört kişinin daha tutuklandığı açıklandı. FETÖ’ye üye olmak, örgüte yardım etmek suçlarından Uşak Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Sait Çelik, Çelik’in makam şöförü, dernek başkanı ve yurt çalışanında aralarında bulunduğu kişiler tutuklandı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde 26 akademisyen tutuklandı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde görev yapan akademisyenlerin ve idari personelin aralarında bulunduğu 26 kişi tutuklandı. Gözaltına alınan ve mahkemeye çıkarılan aralarında üniversite imamlarının da olduğu 35 kişiden 26 kişi tutuklandı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Parasız.pulsuz kalan insanlar çocuklarının yanına gitti. Bunları kaçmışlar gibi lanse etmek yanlış ve bir cezası olmalı. Telefonları vardır. Arayınca gelirler.

  2. Mecburen adresten ayrılıp çocukların yanına gitti herkes.Telefon vardır arayıp çağırmaları lazım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM