Meslekten ihraç edilen MEB personeli için itiraz dilekçe örneği

FETÖ soruşturması kapsamında 672 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen ve suçsuz olduğuna inanan memur, öğretmen, kamu personeli, MEB personeli için meslekten ihraç itiraz dilekçe örneği.

EDİTÖR:    18 Eylül 2016 Pazar, 21:49
Meslekten ihraç edilen MEB personeli için itiraz dilekçe örneği

Meslekten ihraç edilen MEB personeli için itiraz dilekçe örneği

672 sayılı KHK ile Türkiye tarihinde en büyük kamudan meslekten ihraç durumu yaşandı. 672 sayılı KHK başta olmak üzere, KHK’ler ile kamudan ihraç edilen kamu personeli MEB çalışanı öğretmen ve memurlar için yarından itibaren Valilikler tarafından oluşturulan kurul ve komisyonlara itiraz başvuruları yapılabilecek.

İTİRAZ SÜRECİ

Başbakanlık tarafından yürütülecek itiraz süreci çalışmalarında Valiliklerce kurullar oluşturuldu. Meslekten ihraç edilen MEB çalışanı öğretmenler ile kamudan ihraç edilen kamu personelleri suçsuz olduklarına inanıyorlarsa bu kurullara itiraz dilekçesi ile yazılı veya sözlü başvuruda bulunarak meslekten ihraç edilmelerine itirazda bulunabilecek. Valilikler kendilerine yapılan bu başvuruları değerlendirecek ve Başbakanlık ile koordineli olarak çalışarak tüm itirazları Başbakanlık’a iletecek. 

İSTİHBARAT İNCELEYECEK

Valilikler kanalı ile alınan dilekçe ile itirazlar ile sözlü olarak itirazların yanında Başbakanlık’a, BİMER’e internet yolu ile itiraz başvuruları da yapılabilecek. İtirazlar istihbarattan gelecek raporlar ve incelemeler neticesinde sonuçlandırılacak. Meslekten ihraç edilen ve itirazı sonucu suçsuz olduğuna karar verilen öğretmenler, MEB personeli KHK ile görevlerine iade edilecekler. Öğretmenler İçin olarak başvuruların yazılı olarak okulun, kurumun olduğu ilin Valiliği’ne dilekçe ile itiraz edilmesinin en sağlıklı yol olduğunu düşünmekteyiz.

DİLEKÇE İÇERİĞİ

Dilekçe örneği ve dilekçe açıklamaları suçsuz olan öğretmenlerin iadelerinin gerçekleşmesi umuduyla Arif Muzaffer Kul tarafından sitemiz için hazırlanmıştır.

Meslekten ihraç edilenler için itiraz dilekçesi örneği suçsuz olduğuna inanan kişiler için hazırlanmıştır. Dilekçede gerekli açıklamalar ve düzenlemeler kişisel bilgilere göre yapılmalıdır. Meslekten ihraç itiraz dilekçe örneği, açığa alınanlar için itiraz dilekçe örneği olarak da kullanılabilir.

Lütfen meslekten ihraç 672 sayılı KHK itiraz dilekçe örneğini direkt indirmeden önce aşağıdaki maddeleri iyice okuyunuz ve itiraz dilekçe örneğini bu verilere göre doldurunuz.

Meslekten ihraç sonrası Valiliklere yapılacak itiraz için dilekçe örneği içerisinde dikkat edilmesi gereken hususlar;

Sendika Üyeliği

Aktif Eğitimciler-Sendikası üyelik formunuzun örneği ve Aktif Eğitimciler-Sendikası istifa formunuzun örneği yazacağınız yazınızın ekinde bulunsun ve dilekçede belirtin. Bu sendikaya ne zaman üye olduğunuzu ve ne zaman istifa ettiğinizi belgelendirin. Bunlar itiraz dilekçenizin ekinde yer almalıdır. Özellikle 2016 yılından önce istifa eden arkadaşlar bu belgeleri kesinlikle sunsunlar. Darbe girişimine kadar Aktif Eğitim-Sen üyesi olmaya devam eden arkadaşlarda neden bu zamana kadar sendika üyesi olarak kaldıklarını açıkca belirtsinler. Aktif Eğitimciler-Sendikası üyesi olurken arkadaş baskısı ve idareci baskısına maruz kalanlar, MOBBİNG ile karşılaşan öğretmenler bunları da dilekçelerinde belirtsinler. Bu yaşanlara şahit başka bir öğretmen varsa onun bilgilerini de dilekçede belirtmek mağduriyetiniz için en somut kanıt olacaktır.

Banka Hesabı

FETÖ’nün finans kaynağı olan banka Bank Asya’ya destek amaçlı para yartırmadıysanız, ancak aktif olarak kullanmadığınız Bank Asya’dan hesabınız varsa ve bu yüzden açığa alındığınızı düşünüyorsanız bankada hesabınızı aktif olarak kullanmadığınızı belirtin. Örneğin süresi geçmiş banka kartınız varsa onun fotokopisini, kira ödemesi yapıyorsanız sakladığınız dekontunuzu varsa dekontu, hesabınızı eğer kapattıysanız kapattığınıza dair evrakı vb. Banka ile ilgili sizin direkt olarak FETÖ kapsamında ilişkinizin olmadığını belgelendirecek ne varsa bunlar en önemli kanıtlardır.

Şifreli Yazışma

FETÖ üyelerinin kendi aralarında özel olarak iletişimlerini sağlayan şifreli yazışmalarının saklandığı özel programı kullanmadığınızı belirtin. Acrobits, Softphone, Bylock programlarını kullanmadığınızı vurgulayın.

Diğer Hususlar

FETÖ ile bağınızın olmadığını belgelendirecek ne kadar somut kanıt varsa dilekçenizde yer verin. Bunlar önemli. Kişi ve somut evrak kanıtları sizin suçsuz olduğunuzu ortaya çıkaracak en önemli etken olacaktır. Ayrıca dilekçenizi bizzat okulunuzun olduğu ilin Valiliğine teslim etmeye çalışın. Kargo ile ya da başkası aracılığı ile göndermeyin. Şu anda kurullar hakkında kimse tam anlamıyla bilgi sahibi değil. Belki orada sözlü olarak da sizin başvurunuzu alabilirler.

672 sayılı KHK ihraç itiraz dilekçe örneği, Meslekten ihraç edilen, açığa alınan MEB personeli itiraz dilekçe örneği aşağıdaki linktedir. Bu yazdığım yazı tamamen suçsuz olan arkadaşlar içindir. FETÖ’ye bağlı olan kişiler cezasını çekmelidir.

672 KHK meslekten ihraç itiraz dilekçe örneği

2 Yorum

  1. LEVENT DOĞAN

    20 Eylül 2016 at 00:20

    VALİLİK DİLEKÇENİN YANINDA SUÇU OLMADIĞINA DAİR KANIT İSTİYOR. E BE MUBAREK SUÇU YOK Kİ BEN SİZE NASIL KANITLAYAYIM. AHMET’İ MEHMETİ ŞAİT GÖSTERSEM. BUNA DA GÜLERLER. HEM BİR KİŞİNİN SUÇU OLUP OLMADIĞINA SAVCILAR, HAKİMLER BAKAR. VALİLİ, AKİM, BİMER, BAKANLIKLAR OLMUŞ MAHKEME YERİ. ADALET NERDE BİZ NERDEYİZ. ALLAH SONUMUZU HAYIR GETİRE. REİSİN DE BİR AN ÖNCE KENDİNE GELMESİ LAZIM. BİRİLERİ BU GÖZALTILARI DAHA İLERİ GÖTÜRMEK, İŞİ BAŞBAKAN, CUMHURBAŞKANINA KADAR DAYAMAK İSTİYORLAR. BİLMEM FARKINDALAR MI. BU GÖZALTILAR DARBENİN İKİNCİ AYAĞI. ORTALIĞI KARIŞTIRMAK. İNSANLARI BİRBİRİNE DÜŞÜRMEK İSTİYORLAR.

  2. VATANDAŞ

    20 Eylül 2016 at 11:58

    ARKADAŞLAR TÜM HALKIMIZA DEVLETİMİZE MİLLETİMİZE GEÇMİŞ OLSUN. ASIL DARBEYİ ŞU ANDA SUÇU GÜNAHI OLMAYAN MADUR ÖĞRETMENLER YEDİ. İŞİN KAYMAĞINIDA HAKKIYLA ÖĞRETMEN OLAMAYAN HAZIRCI KAYIRMAYLA ÖĞRETMEN OLACAKLAR YİYECEK. ELİMİZİ VİCDANIMIZA KOYARSAK SAYIN DEVLET BÜYÜKLERİMİZ BU HAİNLERİN KAMUDA BU KADAR KADROLAŞMASINDA KİM SORUMLU KENDİMİZE BAKALIM. MADURLARIN HAKKINI BİR AN ÖNCE GERİ VERELİM BU VEBALE İMANI OLAN GİREMEZ DİYE DÜŞÜNÜYORUZ. BİR TANE BİLE HAKSIZLIĞA UĞRAYAN KALMASIN. VEBALİ ÇOK AĞIR. ALLAH BÜYÜK KİMSENİN AHI YERDE KALMAZ. İYİ DÜŞÜNÜN GARİBAN ÖĞRETMENİN EKMEĞİNİ GERİ VERİN.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.