Numan Kurtulmuş’dan göreve iadeler hakkında açıklama. Yanlışlar yapıldı

Meslekten ihraç edilen binlerce kamu personeli içerisinde suçsuz olanların göreve iadeleri hakkında açıklama yapan Kurtulmuş, yapılan yanlışlar olduğunu bu yanlışların düzeltildiğini ve düzeltilmeye de devam edileceğini açıkladı. Yakın zamanda göreve iade KHK’sinin de çıkacağını vurguladı. Kurtulmuş’un bu sözleri yetkililerin ağzından meslekten ihraç edilenler hakkında en son güncel açıklamadır.

EDİTÖR:    19 Kasım 2016 Cumartesi, 15:59


Numan Kurtulmuş’dan göreve iadeler hakkında açıklama. Yanlışlar yapıldı düzeltilecek.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş açılış ve bazı temaslarda bulunmak için Ordu’ya gitti. Kurtulmuş STK temsilcileri tarafından düzenlenen toplantıda ve açılışlarda açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin sorularını yanıtlandırdı. Numan Kurtulmuş’un en dikkat çekici açıklaması ise meslekten ihraç edilen suçsuz kişilerin görevlerine iadeleri hakkında yaptığı açıklamaydı. Kurtulmuş, meslekten ihraçlarda ve göreve iadelerde bazı yanlışlıkların yapıldığına değinirken, önümüzdeki günlerde çıkacak göreve iade Kanun Hükmünde Kararnamesi ile bu yanlışların düzeltildiğini belirtti.

YANLIŞLAR YAPILDI, DÜZELTİLDİ, DÜZELTİLECEK

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş meslekten ihraç edilenler arasında suçsuz olanların olduğunu ifade ederken, bu kişilerin mağdur olduğuna değindi. FETÖ’nün tehlikeli bir örgüt olduğuna vurgu yapan Kurtulmuş, bu örgüt ile bağlantılı olan kişilere zerre kadar acımayacaklarını, acırlarsa acınacak duruma düşeceklerinin altını çizdi. Mağdur olan ve yanlışlık yapılanların yanlışlıklarının düzeltildiğini yakın zamanda çıkacak KHK ile de ilan edileceğini açıklayan Kurtlulmuş, ilerleyen zamanlarda da bu tür yanlışlıkların düzeltileceğini belirtti.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN AĞIRLIĞI VAR

15 Temmuz şehitlerimizin üzerlerimizde ağırlığının olduğunu açıklayan Kurtulmuş, her sabah kalktığımızda bu şehitlerimizi hatırlamamız gerektiğini, onlara borçlu olduğumuzu bilmemiz gerektiğini açıkladı. Onlara olan borcumuzu yerine getirmek adına gerekli çalışmaları sürdüreceğiz açıklamasını yapan Kurtulmuş, Başkanlık sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.

YILLARIMIZI ALACAK

Numan Kurtulmuş 15 Temmuz darbe girişimin tamamen ortaya çıkarılmasının belki yıllar alacağını vurguladı. O geceyle ilgili detayların yıllar sonra ortaya da çıkabileceğini açıkladı.

FETÖ: EN ÇOK STK’LARI KİRLETTİ

Kurtulmuş, STK temsilcilerine hitap ederken FETÖ’nün en çok kirlettiği alanın sivil toplum kuruluşları olduğunu açıkladı. Halkın kanına girmekten çekinmeyen hedefe odaklanmış bir terör cephesi olan FETÖ’nün amacının Türkiyeyi Suriye gibi Irak gibi yapmak olduğunu belirtti.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

34 Yorum

 1. E.G

  19 Kasım 2016 at 20:28

  Sayın editör sendika da 3-5ay kalan iade ediliyor deniyor.zaten onlar ihraç edilmediler.22 ay kalıp istifa eden ne olacak.iade khk sı onları ilgilendiriyordu?yoksa kriterlerde hata yapılmış olanlar mı iade ediliyor.numan kurtulmuş hatalı ihraç lar iade edilecek diyor.biz hangi grubtayız

  • Editör

   19 Kasım 2016 at 21:00

   1 ay üye olup ihraç edilenler var.

   • Uğur

    19 Kasım 2016 at 21:31

    Anlasilan o ki sendika da 20 ay kalıp 1 ,5 yıl önce istifa edenler için durum pek iç acıcı değil.tek kriter durumu diye sevinirken hiç alakamiz olmadıgi halde hemde.Burdan bize birşey çıkmaz gibime geliyor halen mağdur olucaz Allah biliyor ne diyelim günahsız masumun Allah yanındadır.

    • Editör

     19 Kasım 2016 at 23:16

     Neden böyle yorumluyorsunuz?

     • Uğur

      19 Kasım 2016 at 23:52

      Hocam ben toplam 20 ay üyeligim var.Hiç açığa da alınmadan soruşturma geçirmeden seminerin 2. Günü ihraç olan sendikadan 2015 Nisan çıkışlı bir öğretmenim .Psikolojim o kadar bozuk ki anlatılmaz.Sizinle alakalı değil ama adalet ve güven duygumu kaybettim herşeye .Malum sitede bir yorumlar var şaşırır kalırsınız.Öğretmen olmayan bilemez .Sendika ne zaman bu kadar kale alındı şaşırdım kaldım.Ne yaptım ne suç işledim bilmiyorum.Dünyaya olan bakış açımızı öyle değiştirdiler ki şok olduk.Açık ve net olarak sizden başka bizi, suçsuz insanları destekleyen başka bir yer olmadı.Herkes birseyin yoksa devlet sana bunu yapmazdi kanısına sahip .Vicdanım rahat ben hiç bir zaman hain olmadım.Ama Allah katında şikayetçiyim .Benim 1.5 yaşında kızım var emin olun 3 aydır bağrıma basıp sevemedim.Eşim keza garibim o da öğretmen .Benimle beraber o da çekiyor bu zulmü. onun şükür böyle durumları yok.Ama ben arkadaş hatrına girip çıktığım tembellik mi desem başka birşey yok inanın 2015 nisanda gec belki ama çıktığım bu sendikadan bu yaftayı yedim.Allah sizden razı olsun .Korkum şu ki kızıma Allahimin lütfuna, yeteri kadar hakkıyla bakamamak .Benim soyismimi gururla taşımasını isterim.Çünkü bir babanın evladına bırakacağı ve verebilecegi en değerli şey temiz bir soyisim helalinden kazanılmış rızık seref ve namustur.Şükür ki bunu ben biliyorum ama insanımız çok üstün körü yaklaşıyor.Keza ki böyle bir hata yapilmamalıydı devlet tarafından.Çünkü devlet insanına adalet sağlamak için vardır.Ben bu hainlerin hiçbir zaman hiçbir sohbet toplantı vs. Alakam banka falan hiç yok isim olmadı.Sendika yüzünden bu durumu yaşıyorum.Allah sizden gani gani razı olsun tekrardan sizle alakalı değil ama adalet ölmüş bu ülkede cenaze namazını kılmaya giden yok o kadar yani.

 2. Mağdur

  20 Kasım 2016 at 00:31

  Sayın editör istifa edenler için lütfen süreye bakılmasın yine üzüleceğiz.ben vatan haini değilim.istifa ettim o kara günden 1, 5 yıl önce.

 3. .???

  20 Kasım 2016 at 00:57

  sendikada kalış süresi diye bir kriter nasıl baz alınır bilemiyorum. son dakikaya kadar içinde kalıp sendikal faaliyetlere katılmayan, iç yüzünün ne olduğunu bilmeyen, sendikanın sadece devlet izniyle kurulmuş anayasal bi güvence olduğunu bilenler ve bu düşünceyle üyeliğini devam ettirenler ne olacak??????

 4. Mağdur öğretmen

  20 Kasım 2016 at 12:28

  Sayın editör öğretmenlerden bu kararnamede kaç kişi döner herhangi bir duyumunuz ya da tahmininiz var mı?

  • Editör

   20 Kasım 2016 at 14:33

   29 Ekim göreve iade sayısından fazla olacak ancak çok büyük rakamlarda olmayacak. Zamanla.

 5. Ah sendika yaktın bizi

  20 Kasım 2016 at 13:39

  Yasal olmasına güvendiğim sendikadan dolayı ihraç oldum,sosyal güvence olarak düşündüğüm içinde ayrılmamıştım.Gerçekten adaletli davranılmasını ve bir suç işlememiş biz masumların haklarının iade edilmesini istiyorum.Merhamet dilenmiyorum sadece hakkım olan adaleti istiyorum.

 6. hasan

  20 Kasım 2016 at 15:22

  Sayin editor 8 gun onceden duyum aldiniz tebrik ederim.Peki sayi 1000.2000 varmi yoksa 50. 100 falanmi. Bide 24 kasimdami khk

  • Editör

   20 Kasım 2016 at 23:56

   Biz kasım ayı bitmeden olacağına değindik, 24 Kasım olursa da iyi olur. Bunlar değişkenlik gösterebilir. Sayı konusunda bilgi vermemiz doğru değil.

 7. Basak

  20 Kasım 2016 at 15:22

  Sayın editör çok teşekkür ederim öncelikle. Benim sendika ya 18 aylık bir uyeligim oldu.bu çıkacak khk da dönme şansım varmı. .

  • Editör

   20 Kasım 2016 at 23:55

   Ne zaman üye oldunuz ne zaman ayrıldınız?

   • Basak

    21 Kasım 2016 at 01:09

    2014 Mart 2015 eylül

    • Editör

     21 Kasım 2016 at 01:10

     Farklı bir durum söz konusu değilse göreve dönmeniz gerekiyor.

     • Basak

      21 Kasım 2016 at 04:55

      Çok teşekkür ederim. …Iyi i ki varsınız.

 8. Furkan

  20 Kasım 2016 at 16:30

  Sayın editör bizim gibi güzel bir haber bekleyen masumlara bizi ümitlendirecek iyi haberler verdiğiniz için ve herkesin sorusuna cevap vermeye çalıştığınız için size çok teşekkür ederiz. Ben de 2015 Ekim ayında istifa ettiğim sendikadan dolayı ihraç oldum. Hiçbir zaman devletime ihanet etmedim hain olmadım. Ne geldiyse başıma saflığımdan iyi niyetimden ve hayır diyemediğimden geldi. Şimdi inşaatlarda çalışıyorum. İnşallah adalet yerini bulur da benim gibi suçsuzlar bir gün geri döner. Tekrar sağolun…

 9. hatice

  21 Kasım 2016 at 11:01

  sayın editor esin tutuklu olması(imzasi yokmuş esimin dernek uyeliginde sikayet uzerine tutuklama oldu)benim ihracimda bir kriter mi bu.bu konuda bilginiz var mi 15 temmuzdan 1 yıl önce sendikadan istifa etmistim 2006 da açılmış 2007den beri kullanılmamış pasif bir hesapta var iade edilebilirmiyim

 10. Destiny

  21 Kasım 2016 at 14:58

  Benim eşim de daha önce kapatılmış olan dernek üyeliğinden 2 aydır tutuklu.anlamadığım nokta şu derneğin saymanı bile serbest kalırken eşim tutuklandı.ben de aciktayim 2 yıl önce istifa ettiğim sendikadan dolayı.acaba eşimden dolayı mi surem uzatıldı.haksızlık diz boyu.sendika başkanı olan kişi şu anda görevde.sanırım hep alttakiler eziliyor.hakkimi helal etmiyorum.suçsuz yere bizi bu duruma düşürenlerin de cezasını çekmesini istiyorum.iki kizim var hergün soruyorlar babam ne zaman gelecek diye.yalan söylemekten yoruldum.baba orda çalışıyor müdür izin vermiyor.ordaki amcalara okuma yazma öğretiyor diyorum.çocuklarımı babasız bırakan herkes cezasını fazla fazla çeker insallah.

  • hatice

   21 Kasım 2016 at 19:59

   amin bende aynı durumdayım 2 çocukla annemlerin evindeyim Allah masumların yardımcısı olsun…

 11. Masum

  21 Kasım 2016 at 15:29

  Açıktamısınız ihraç mı. Benim eşim toplamda 15 aylık sendikadan ihraç. Üstelik Mart 2015 te istifa etmişti. Siz kaç ay üye olmuştunuz.

 12. Mağdurr

  21 Kasım 2016 at 17:56

  Sayın editör sürekli elimde telefon haberlere bakıyorum.sendikadan istifa edenlerin hepsi mi dönecek

 13. Ismail

  23 Kasım 2016 at 10:54

  Sendika tamamen yasal di hatta kurulusu 17-25 aralik 2013 den sonra oldu. Ocak 2014 te kuruldu ve tum okullara bu sendikaya uye olabilirsiniz yazisi gonderildi. Suclu araniyorsa ilk once bu sendikayi kuran kurulmasina izin veren kuruldugu duyurusunu yapan kisilerin cezalandirilmasi gerekmezmi banka devletin denetiminde olan BDDK tarafindan denetlenen yasal olan bir kurum bankayida suc olarak goruyorlarsa ilk once bu bankanin calismalarina izin veren yetkililerin cezalandirilmasi gerekir. Okullar MEB e bagli olarak calismalr yapti bu okullara giden ogrenci velilerine 15 temmuz gunu dahil tesvik odemeleri yapildi. Burada yine suclu araniyorsa bunlara izin veren giz yuman kisilere ceza verilmesi gerekmezmi. Devletimiz sagolsun darbeyi yapan alcaklarla degil alt taraftaki masum insanlarla ugrasmayi tercih etti. Hainlere yurt disi yasagi getirildi suclu olanlarin hicbirisi ulkede degil kacmis durumda buna kimler goz yumdu. Bunlari belirleyip cezalandirmak varken devletimiz kolay olani secti en altta darbedeb haberi olmayan vatani milleti devleti icin gece gunduz calisan insanlari mahvetti. Son cikan khk da sehit olan memurlarin bile ihrac edildigini goruyoruz nasil bir celiski vatan icin olenler khk ile hain ilan ediliyor. Artik bu ulkede kimseye guvenmiyorum esimin sadece sendikasi vardi 2015 eylul de ayrilmisti mudur yardimcisinin baskisi sonucu uye olmustu ne hikmetse o mudur yardimcisi gorevde benim esim ihrac durumda baska hicbir kriteri yok cok sukur. Normal bir hukuk devletinde ne banka ne sendika nede dernek asla suc olamaz ama burasi turkiye neyin suc oldugunu yasalar kanunlar degil kisiler belirliyor. Siyasetciler bizi kandirdilar diyerek aklaniyorlar ama is vatandasa gelince biz demistik diyorlar. Rabbim tez zamanda mazlumlarin yardimina kosar zalimleri de yerin dibine batirir insallah

 14. notchs

  23 Kasım 2016 at 19:29

  merhaba. sayın editörüm ben 2015 ocak sonu gırıs, 2015 mart 12 cıkış… suan acıktayım. 1 hafta oldu. baskada bır bagım yok. lutfen benımle ılgılı bır yorum yaparmısınız…

  • Editör

   23 Kasım 2016 at 20:02

   Sendika, dernek vb tam bilgi verir misiniz

 15. notchs

  23 Kasım 2016 at 21:36

  sendika….

 16. notchs

  23 Kasım 2016 at 22:14

  ?

 17. notchs

  23 Kasım 2016 at 22:33

  sizin yorumunuz cok onemlı benım ıcın…

 18. notchs

  24 Kasım 2016 at 13:23

  sayın editörüm yorumunuzu hala bekliyorum…

 19. notchs

  24 Kasım 2016 at 17:42

  okadar mı vahim benim durumum…. 🙁

 20. Erol BENLİ

  25 Kasım 2016 at 09:05

  Sayın Editör kardeşim sadece Bank Asyada parası olduğu için ihraç edildi.5 ay parası kalmış durumu ne olur.Ağustos 2014 Şubat 2015 arası

 21. Tuba

  25 Kasım 2016 at 21:08

  Eşim 2013 te Kasım’ın 11 de arkadaşı ısrarıyla form doldurup Sendikaya üye olmuş ve girişini 18 aralıkta yapmışlar eşim 10.02.2014 tede çıkmış yani toplamda 40 günlük girişi var darbenin 2. Dalgasında açığa alındı ve herhangi bir örgütle ilgisi yok sadece 40 günlük sendika girişi var 4 ay oldu hala bir haber yok sizce sonuç ne olur bir fikriniz varmı admin.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status