Okul müdürü, müdür yardımcıları ve öğretmenler sürgün edildi

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilen ceza MEB tarihine geçecek bir ceza oldu. Bir okulda öğretmenler arasında yaşanan gruplaşmaların çözümü sürgün cezası ile çözüldü.

Okul müdürü, müdür yardımcıları ve öğretmenler sürgün edildi

Okul müdürü, müdür yardımcıları ve öğretmenler sürgün edildi

Okul idarecileri ve öğretmenler arasında yaşanan sorunlar üzerine bir süredir soruşturma yürütülüyordu. İlkokulda MEB personeli arasındaki gruplaşmalardan dolayı soruşturmaların açıldığı, soruşturmalar sonucunda ise sağlıklı bir sonuca varılmadığı belirtildi. Okul içerisindeki gruplaşmaların yarattığı rahatsızlıktan dolayı görevlendirilen müfettişler hangi grubun haklı hangi grubun haksız olduğu yönünde bir kanaat getiremedi.

OKULDA GRUPLAŞMALAR VAR

Eskişehir’de bağlı Odunpazarı ilçesinde yer alan Behiç Akaydın İlkokulu öğretmenleri ve idarecilerinin aralarında süren gruplaşma sorunu nedeniyle birden fazla soruşturma açıldı. Eskişehir’de yerel olarak haber yapan Sonbahar internet sitesi yazarlarından Ayhan Aydıner son yazısında “ÖĞRETMENLERİ SÜRGÜN EDEREK KAVGAYI BİTİRDİ” başlığı altında Eskişehir’de yaşanan olaya değindi. Okul içerisinde yaşananlardan dolayı okul müdürü ve müdür yardımcılarının yöneticilik görevlerinin üzerlerinden alınmasını teklif eden müfettişler, 11 öğretmenin de farklı okullara gönderilmesini teklif etti.

11 ÖĞRETMEN SÜRGÜN EDİLDİ

Müfettişler tarafından yürütülen soruşturma sonucunda okulda görevli iki idarecinin yöneticilik görevleri üzerlerinden alındı. Toplamda 11 kişi il içinde başka okullara gönderildi. Okulda yaşanan bu gelişmeler akıllara gruplaşmanın neden kaynaklandığı sorusunu getirdi. Okul içerisinde öğretmenler, idareciler ile yaşanan bu gruplaşmanın nedenini yazar Ayhan Aydıner açıklıyor.

İSTİKLAL MARŞI TÖRENİ İLE BAŞLADI

Okul içerisinde yaşanan bu gruplaşmanın ilk nedeninin İstiklal Marşı törenine geç kalan öğretmenler ile başladığı iddia edildi. Törene geç kalan iki bayan öğretmen ile okul müdürü arasında el kol hareketleri ile yaşanan tartışma okul müdürünün öğretmenler hakkında tutanak tutması ile alevlendi. Diğer bir konu ise okulda görev yapan bir öğretmenle müdür yardımcısı arasında yaşanan tartışma. Müdür yardımcısı okul çıkış saatlerine uymadığı nedeniyle bir öğretmenin imza yerine kırmızı çizgi çekmiş. Öğretmenle okul müdür yardımcısı arasında yaşanan bu gerginlikten sonra öğretmen müdür yardımcısından şikayetçi olmuş. Müdür yardımcısı da öğretmeni savcılığa şikayet ederek tehdit edildiğini belirtmiş.

GRUPLAŞMALAR VE DEDİKODULAR

Okulda yaşanan bu gerginliklerden sonra gruplaşmalar olduğu, öğretmenlerin kendi aralarında birbirlerinin özel hayatları ile dedikodular yaptığı belirtilirken, teneffüslerde dinlenme zamanlarında okul içerisinde öğretmenlerin kendi grupları ile ayrı yerlerde oturdukları ifade edildi. Bu gerginliğin içerisine velilerin de dahil olması üzerine başlatılan soruşturmalarda karakol ifadelerinin de yer aldığı iddia edildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM