pkk Propagandası Yapan Öğretmen Tutuklandı

Muş’ta bir ortaokulda görev yapan bayan öğretmen V.H.M., terör örgütü pkk propagandası yaptığı gerekçesi ile tutuklandı,

EDİTÖR:    23 Nisan 2016 Cumartesi, 10:06
pkk Propagandası Yapan Öğretmen Tutuklandı

pkk Propagandası Yapan Öğretmen Tutuklandı

Muş’ta bir ortaokulda görev yapan bayan öğretmen V.H.M., terör örgütü pkk propagandası yaptığı gerekçesi ile tutuklandı, öğretmen 4 yıl 8 ay hapis cezasına mahkum edildi.

Muş merkezde bir ortaokulda Fen Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapan V.H.M. için, ‘terör örgütü üyesi olduğu’ ve ‘pkk propagandası yaptığı’ iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Öğretmen hakkında Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan dava sonucu 4 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Fen Bilgisi Öğretmeni V.H.M., tutuklandı ve Muş Cezaevi’ne konuldu.

ÖĞRETMENE 4 YIL 8 AY HAPİS CEZASI

Olayla ilgili Muş Valiliği bir açıklama yaptı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, öğretmenin açık kimliği belirtilmezken ilgili bayan öğretmenin mahkemesinin görüldüğü Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi’nce 4 yıl 8 ay hapis cezası verilmesinden dolayı tutuklanarak cezaevine gönderildiği ifade edildi.

TERÖRİSTLERE YARDIM EDENLERE OPERASYON

Aynı zamanda Muş İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan operasyonlarda teröristlere yardım ve yataklık edenleri tespit etmek ve cezalandırmak için 20 Nisan günü operasyon düzenlendiği belirtildi.

Operasyonlarda Muş Bulanık Belediye Başkanı DBP’li Figen Elden Yaşar, Muş İl Genel Meclisi üyesi DBP’li Seyithan Akkaya, DBP Bulanık İlçe Eş Başkanı Selvi Kaya’nın da aralarında bulunduğu 29 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 6 kişi mahkemeye sevk edildi, mahkemeye sevk edilenlerden ise 3’ü tutuklandı.

Muş Bulanık Belediye Başkanı Figen Elden Yaşar, Muş İl Genel Meclisi üyesi DBP’li Seyithan Akkaya, DBP Bulanık İlçe Eş Başkanı Selvi Kaya ile beraber 23 kişinin adli işlemlerinin devam ettiği ifade edildi.

Haberler.com

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

2 Yorum

  1. hayati

    24 Nisan 2016 at 23:42

    herkes hakettiği cezayı almalı ki bu ülkeye huzur gelsin..İlim ve fene destek verelim..

  2. Tarık

    24 Nisan 2016 at 23:43

    .İlim ve fene destek verelim artık, lağım farelerine değil

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status