Sahte Öğretmenin 20 Yıllık Maaşı Geri Alınıyor

EDİTÖR:    28 Mart 2016 Pazartesi, 16:52
Sahte Öğretmenin 20 Yıllık Maaşı Geri Alınıyor

Sahte Öğretmenin 20 Yıllık Maaşı Geri Alınıyor

Sahte öğretmenlik yaptığı iddiasıyla hakkında soruşturma açılan öğretmenden yaklaşık 20 yıl boyunca aldığı maaşlar faiziyle geri alınacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) sahte öğretmenlere yönelik başlattığı araştırma, inceleme çalışması neticesinde geçtiğimiz günlerde Trabzon’da bir öğretmenin sahte diplomalı olarak 19 yıldır öğretmenlik yaptığı bilgisini Öğretmenler İçin olarak sizle paylaşmıştık. İlgili öğretmenin başka bir üniversite mezununa ait mezuniyet belgesi üzerinde değişiklik yaparak öğretmenliğe başladığı, 1997 yılından beri Trabzon’un Dernekpazarı ilçesinde öğretmenlik yaptığı ortaya çıkmıştı. 4 çocuk annesi öğretmen R.G.S. (45) 2 ay önce soruşturma ile görevinden uzaklaştırıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yürütülen soruşturma sonucunda, öğretmenin sahte diploma ile öğretmenlik yaptığı hukuki olarak netleştikten sonra 1997 yılından bu yana aldığı maaşların faiziyle birlikte geri alınacağı belirtildi. Söz konusu sahte öğretmen sadece maaşını faizi ile iade etmeyecek ayrıca hakkında evrakta sahtecilik suçundan da yasal işlem yapılacak.

MEB SAHTE ÖĞRETMEN PEŞİNDE

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 830 bine yakın öğretmenin diplomaları geçtiğimiz aylarda  tek tek incelenmişti. MEB, YÖK’le yapılan anlaşma kapsamında “Mezun Sorgulama ve Doğrulama Sistemi” ile MEB’in merkez ve taşra teşkilatında görevli personelinin yüksekokul, lisans, yüksek lisans ve doktora diploma bilgileriincelenmişti. MEB tarafından hala incelemelerin ve soruşturmaların sürdüğü belirtildi.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status