Son dalga! Öğretmen, yönetici toplam 2400 personel MEB’de açığa alındı

MEB’de açığa almalar sürüyor. Akşam saatlerinde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan 2400 MEB personeli açığa alındı. FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan öğretmenler hakkında detaylı açıklama yapılmadı.

EDİTÖR:    13 Ekim 2016 Perşembe, 23:48
Son dalga! Öğretmen, yönetici toplam 2500 personel MEB'de açığa alındı

Son dalga! Öğretmen, yönetici toplam 2400 personel MEB’de açığa alındı

13.10.2016 tarihi itibari ile 2400 öğretmen MEB tarafından açığa alındı. MEB’de açığa alınan personel sayısı gün geçtikçe artmaktadır. FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan öğretmenlerin son durumları hakkında açıklama yapılmazken ilerleyen saatlerde ayrıntıların netleşmesi beklenmektedir.

BYLOCK UYGULAMASI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) başta olmak üzere kamuda çalışan personel için inceleme ve soruşturma işlemleri devam etmektedir. Son dönemde ByLock uygulaması ile gözaltına alınan ve tutuklanan öğretmenlerin sayısı gittikçe artmakta olup bu açığa almaların da ByLock uygulaması ile bağlantılı olduğu düşünülmektedir. MİT ve Emniyet yetkilileri tarafından araştırılan uygulamanın kamuda çalışan ve kullanan personel sayısının 100 binin üzerinde olduğu düşünülmektedir.

İLLER VE AÇIĞA ALINANLAR

Açığa alınan öğretmenlerin isimleri, görev yerleri ve bilgileri hakkında herhangi bir detay verilmezken son dönemde FETÖ’den açığa alınan ve herhangi bir işlem yapılmadan bekleyen öğretmen sayısı binlerle ifade edilmektedir. 672 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilenlerden sonra başka KHK ile meslekten ihraç gerçekleşmedi. 1 Eylül tarihinden sonra açığa alınan öğretmenler beklemeye alındılar.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

2 Yorum

  1. E.G

    14 Ekim 2016 at 08:54

    Lütfen 21 temmuzdan beri açıkta bekliyoruz.Artık görevlerimiz iade olsun.

  2. Alacaklı

    27 Ekim 2016 at 19:10

    Sucsuzlar hemde teroristlikle suclanarak madur edildiyse bunun turlu turlu sikintilari olup tabiki de bir tazminati olmali en azindan hukuk devletlerinde…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status