Son Gelişme! Açığa alınan öğretmenlerden 5 bin kişi bugün göreve iade ediliyor

Son dakika haberi! Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz TBMM Genel Kurulunda açıklama yaptı. Yılmaz açığa alınan öğretmenlerin durumları hakkında, açığa alınan öğretmenlerden 5 bini bugün(25.11.2016) göreve iade edilecek dedi.

EDİTÖR:    25 Kasım 2016 Cuma, 00:44
Son Gelişme! Açığa alınan öğretmenlerden 5 bin kişi bugün göreve iade ediliyor

Son Gelişme! Açığa alınan öğretmenlerden 5 bin kişi bugün göreve iade ediliyor

Meclis Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açığa alınan öğretmenlerden 5 binin bugün görevlerine iade edileceklerini açıkladı. Milletvekili Mustafa Balbay’ın sorusuna yanıt veren Bakan İsmet Yılmaz açığa alınanlardan 5 bin MEB personelinin bugün göreve iade edileceğini belirtti.

YILMAZ: EVET 5 BİN KİŞİ İADE EDİLECEK

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a açığa alınan öğretmenlerin durumları hakkında soru sordu. Kamuda açığa alınanlar arasında en fazla sayının öğretmenlerde olduğunu, MEB tarafından yapılacak gerekli incelemelerden sonra açığa alınan öğretmenler hakkında kararın verilip verilmediğini Bakan’a soran Balbay aldığı cevabı da twitter hesabından paylaştı. Bakan İsmet Yılmaz görüşmelere ara verildiği sırada Balbay’ın sorusunu cevaplandırdı ve Balbay’a evet yarın (25 Kasım) 5 bin öğretmenin görevlerine iade edileceği cevabını verdi.

balbay3

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

10 Yorum

 1. Missfir

  25 Kasım 2016 at 11:30

  Bu iadeler feto ile ilgili yoksa pkk dan açığa alınanlar ili ilgili

 2. gariban

  25 Kasım 2016 at 11:42

  eğitim senliler mi fetöden olanlar mı karışık mı? bugün haber gelir mi,gelmeyenler ihraçmı?

 3. Sebahat

  25 Kasım 2016 at 13:48

  Allah ım ihraclara sıra ne zaman gelecek…..ya Fettah

 4. muallim

  25 Kasım 2016 at 14:48

  ifadesi tamamlanan ihraçların görevlerine iyadesini sabırsızlıkla bekliyoruz.selamlar.

 5. erdem

  25 Kasım 2016 at 15:03

  Ya yeter artık iade edin bizi artık, sadece sendika üyeligim var tek kriterden ihraç, sendika üyeliği ihraç sebebi olur mu ya, çıkarılmalı artık kriterlerden bu sendika, banka

 6. Mehmet

  25 Kasım 2016 at 15:06

  Meb bence ihraç olmuş öğretmenleri hiç bu sekilde umursamıyor. Çok beklemeyin. Bakan ya da tanıdık milletvekili referansiniz varsa şanslısınız.

 7. Murat Ateş

  25 Kasım 2016 at 15:50

  Açığa alınanlar ile ihraçların kriteri farklı mıki onlar dönüyor.Kendim için değil adalet için sordum.

  • Türker akbulut

   2 Aralık 2016 at 16:29

   Tamamen yargıya birakilmali herkes bildışını söylemeli devletimiz güçlüdür bakın r Tayyip erdogan baskanimiz bu konuda yakaladığımız askerleri vurabilirsiniz vurmadı yargıya bıraktık dedi böyle bir lideri ayakta alkışlar vd ellerinden öperim devletimiz feto dan dolayı iade etme işini yargıya bırakmalı her yerde kişiler savcı hakim olmuş bu işi erbabi dinlemeli pişman olanlar varsa değerlendirilmeli buda ibne pkk ya ders olsun

 8. Uğur

  25 Kasım 2016 at 18:49

  Adalet sizin kitabınızda yazmiyor bakan bey .Allah bizim gibi sırf sendikada durup çıktık diye suçu olmayan tüm öğretmen arkadaşların hesabını soracaktır .içim yanıyor .yapmadigim etmediğim suç yüzünden hakkımla kazandığım öğretmenliğe sırf siyasi görüşü yüzünden işimizden eden bu insanlar nasıl müslümanım deyip Adalet diyor.Ben kimsenin görüşünü savunmam etmem .kimsenin çağrısı üzerine sendikaya üye olmadım.Anayasal çerçevede hareket ettim.Su sendikanın açılmasını onaylayan mustesar efendi neden açığa alınmadı çünkü o ozur diledi demi .Yazık. Allahım ne olur mahşeri yakın eyle .eyleki hesap günü eğilecek başlari görmek istiyorum.makamin i n gücünü kullanamayacak bu insanların hesapları nasıl olacak görmek istiyorum.Hakkima girenler e hakim haram olsun.

 9. madur

  25 Kasım 2016 at 23:11

  Muhtemelen hepsi pkk sempatizanı. Çünkü onların bir çok sahipleri var. Masum anadolu çocuğuna kim sahip çıkacak?.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status