Yılmaz; MEB’den ihraç edilen 33 bin personel için hukuki dayanağımız var

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, şu ana kadar Milli Eğitim Bakanlığında meslekten ihraç edilen öğretmen ve personel sayısı ile göreve iade sayısı hakkında açıklamada bulundu. Yılmaz ayrıca adli olarak hakkında işlem yapılan personel sayısını da açıkladı.

EDİTÖR:    10 Şubat 2017 Cuma, 12:36
Yılmaz; MEB'den ihraç edilen 33 bin personel için hukuki dayanağımız var

Yılmaz; MEB’den ihraç edilen 33 bin personel için hukuki dayanağımız var

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz geçtiğimiz günlerde katıldığı basın toplantısında son KHK ile birlikte toplam MEB’de ihraç edilen öğretmen sayısı ve ihraçlar hakkında bilgi vermişti. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz tarafından yapılan açıklamada öğretmen rotasyonu uygulanmayacak vurgusu da yapılmıştı. Bakan Yılmaz gündemi değerlendiren açıklamasında MEB’de çalışan mevcut personel sayısı ve öğretmen atama konusunda da açıklamalar yapmıştı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra MEB’deki FETÖ operasyonlarının olması gerektiğini, bu müdahalelerin yapılmaması halinde ülkenin ilerde tekrar darbe ile karşı karşıya kalınabileceğine işaret eden Bakan Yılmaz son açıklamasında ise bu yapılan ihraçların hukuki dayanağının olduğunu belirtti.

İHRAÇLARDAN MEMNUN DEĞİLİZ

Meslekten ihraç edilen MEB personeli sayısı 33065 olduğunu açıklayan Yılmaz, öğretmenleri ve çalışanları ihraç etmekten memnuniyet duymadıklarını vurguladı. İhraçların memnun olmadıkları bir durum olduğunu belirtirken bu ihraçları ve işlemleri yapmaktan başka çarelerinin de olmadığını ifade etti. FETÖ bağlantılı kişilerin kamudan uzak tutulmaması halinde Rus Diplomatın öldürülmesi gibi olaylar ve daha da büyük olaylarla karşı karşıya kalınabileceğini açıkladı.

SORUMLULUĞUMUZU YERİNE GETİRDİK

Ülkenin tekrar bir 15 Temmuz görmemesi, şehit vermemesi, gaziler olmaması adına bu unsurlara karşı tedbirli davrandıklarını açıklayan Bakan İsmet Yılmaz, MEB olarak gerekeni yaptıklarını belirtti ve yapılan işlemler ve ihraç karalarını kastederek, bunları yaparak vatandaşa karşı sorumluluğumuzu yerine getirdik ifadesini kullandı. Açıkta bekleyen öğretmenlerin son durumu için de açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı, emniyetten ve istihbarattan gelecek bilgiler ışığında gerekenlerin yapılacağını açıkladı.

kamu personel haberleri kamu haber

kamudanhaberler

HUKUKİ DAYANAK VAR, İADE YAPTIK

43 Milli Eğitim personelinin yapılan incelemeler sonrasında suçsuz olduğunun tespit edilmesi üzerine göreve iade edildiğini belirten Bakan İsmet Yılmaz, aynı ad ve soyada sahip kişilerden suçlu yerine suçsuz olanı ihraç ettiklerini, A yerine B isminin ihraç edildiğini vurguladı. Meslekten ihraç edilen ve haklarında işlem yapılan personeller için hukuki olarak dayanağımız var diyen Yılmaz, ihraç edilenler arasından 3 bin 855 kişinin tutuklu olduğunu hatırlattı.

İhraç edilenler arasından 539 kişinin firari, 3912 kişinin adli kontrol şartı ile serbest, 3855 kişinin cezaevinde olduğu bilgisini veren Yılmaz, bu verilere göre MEB olarak yaptıklarının hukuki dayanağı olduğunu belirtti.

Öğretmenler İçin

56 Yorum

 1. öğretmen

  10 Şubat 2017 at 13:06

  Haklı adam ,bizi atmasa elçileri öldürecek yeni adamlar ortaya çıkacak.Bak şimdi kimse kimseyi öldürmüyor.Attığınız insanları örgüt üyesi diye yaftaladınız tabiki hukuki işlem yapılacak.Dayanakları varmış ,kriterleri siyasilere de uygulayın bakalım neler oluyor.

 2. Selda yıldız

  10 Şubat 2017 at 13:36

  Güleyimmi ağlayayımmı bilemedim bu habere.. Saçmalamakta sınırların zorlandıgı günler.

 3. Uğur

  10 Şubat 2017 at 13:44

  Yasal Sendika yıl açan sizsiniz arkadaş hatrına girdiğimiz çıktığımız Sendika beni suçlu yapmaz.Anayasa da haklarımız çizgisi dışına çıkmadık Devlete millete zarar verici hiçbir faaliyette bulunmadik. Hukuki dayanağı gösterin sayın bakan bu sendika için özellikle ne yapmisiz devlet bilerek bu Sendikayı niye açtığını açıklayın. Bence bu hatadan yakın zamanda dönün. Masum suçu olmayan öğretmenler in ahı tutar. Ayrıca bu kadar hatadan dönülmezse AİHM den verilecek tazminatları ülke kaldıramayacak . Ortada suç yok şüphe ile bizi ihraç ettiniz. Yok efendim suikast falan ne alaka ya.Akil var o suikast i yapan Sendika ya üyemiydi? Öğretmen bile değildi. Suçun sahsiligi diye birşey var. Bir bakan dan bylock çıkarsa tüm bakanları ihraç edin o zaman samimiyet inizi görelim.

  • cemil

   10 Şubat 2017 at 14:38

   Arkadaş hatrına girdiğimiz deyip durmayın ya.Sendikal hak anayasa ile düzenlenmiştir.Kişi girer ve çıkar.Suç şahsidir.Sendikanın yasa dışı eylemine katılmadıysanız suçunuz yok.Sendika yasa dışı ise devlet kapatır.

 4. Magdur

  10 Şubat 2017 at 14:13

  Neymis hukuki dayanak sayin bakan altinda sizin genel mudurunuz Hamza Aydogdunun imzasi ve uzni ile kurulan ustelikde istifa edilen sendika yuzunden ihrac edildik bugune kadar herhangi bir adli surec yasamadik hani hukuki dayanak iade ettikleriniz kimin yakini seffaf olun aciklayin yada imzanizin arkasinda durup kendinizide ihrac edin biz devletimize hicbir yanlis yapmadik tekrar soyluyorum hukuku isletin niye bu sendikaya izin verdiniz el insaf el vicdan arkadaslar Aihm e beklemeden basvurun bize burdan umit yok

 5. Hüzün

  10 Şubat 2017 at 14:41

  Bunlar nasıl yönetici nasıl idareci benim aklım almıyor muz cumhuriyeti olduk çıktık!
  Allah sonumuzu hayır etsin

 6. Malum

  10 Şubat 2017 at 14:43

  Hukukî dayanağı varsa, hangi somut delille insanları ihraç ettiğinizden neden sarf-ı nazar edersiniz sayın Bakan?
  Geri kalan 25 bin masum insanı da gözaltı tehdidiyle karşı karşıya bıraktığınızı mı düşünüyorsunuz?
  Yok öyle değilse,bu hukukî dayanak yok demektir.Öyleyse ekmeğiyle oynadığınız bunca insanın görevine mani olmayın.
  Karlov suikastını gerçekleştiren caniyle 33 bin öğretmeni aynı kefeye koyarak meslek hayatında en küçük disiplinsizliği olmayan insanlara haksızlık ediyorsunuz.
  Sayın müsteşarınız eğitim yılının başında bizlere çürük benzetmesi yaparak ahirette hesaplaşacağı bir sürü insanı zan altında bıraktı.Sizler de bizleri potansiyel katil yaparak altından kalkamayacağınız su-i zannda bulunmayın.
  Tamam bizleri makul şüphe ile ihraç etmiş olabilirsiniz.Mahkemeler işini yapıyor,aklananlar görevlerinin başında olacak diye düşünseniz sizi de affederiz.Vatan ve millet için devletin mehilli tasarrufuna boyun eğeriz ve sabrederiz.
  Makamlar ve mevkiler geçicidir.Kabul etmeseniz de ülke toprakları üzerinde yaşayan bir kısım vatandaşımızın oylarıyla mecliste görev yapan mebus Sırrı Süreyya Önder’in birkaç gün önce yüzünüze karşı içimizden gelenleri haykırırken pişkince tebessümüz kalbinizin ne kadar güzel olduğunu gösteriyor.
  Muhabirlerin sorduğu soruya ‘Hayır hayır hayır’ diye ağzınızın içinde yuvarladığınız sözcükleri eğitim bakanlığının başında bulunan birine hiç yakıştıramadım ve hala unutamadım.
  Tekrar hukuki dayanak meselesine dönecek olursak,daha 5-6 ay öncesine kadar bu kadar zararlı bir yapıya mensup insanlar hakkında terör şüphesiyle kaç tane soruşturma ve inceleme açtınız?Eğer açmadıysanız o hukuki dayanağı bilip de işlem yapmayan başta sizlerin istifa etmesi gerekmez mi?
  Eğer inisiyatif bizim elimizde değil(son khk bunu iyice gösterdi) diyorsanız lütfen bunca masumun kanına girmektense istifa edip ahiretinizi kurtarınız.
  Herşeye rağmen iyi niyetinizden kendinizin en ufak şüphesi yoksa yine size hakkımı helal edeceğim.Allah affeder mi bilemem.

  • FGUL

   11 Şubat 2017 at 23:10

   KONUŞSAM DİL YORGUN, SUSSAM KAFA YORGUN, KALP YORGUN…

 7. cemil

  10 Şubat 2017 at 15:02

  C. Sendika kurma hakkı

  MADDE 51. – (Değişik: 3.10.2001-4709/20 md.) Çalışanlar ve işverenler, üyelerinin çalışma ilişkilerinde, ekonomik ve sosyal hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için önceden izin almaksızın sendikalar ve üst kuruluşlar kurma, bunlara serbestçe üye olma ve üyelikten serbestçe çekilme haklarına sahiptir. Hiç kimse bir sendikaya üye olmaya ya da üyelikten ayrılmaya zorlanamaz.

  KANUN BU SAYIN BAKAN.

 8. RCP

  10 Şubat 2017 at 15:11

  ANLAMAK İSTEMİYORSUNUZ İHRAÇ OLAN LİSANSI ELİNDEN ALINAN EĞİTİM PERSONELLERİ(ÖĞRETMEN DİYEMEM) CUMHURBAŞKANIMIZ ÇIKIN DEDİ NE ZAMAN DEDİ 17-25 ARALIK SÜRECİNDEN SONRA. EĞER ÇIKMADIYSAN SUÇLUSUN EĞER ÇIKIP TA YİNEDE ATILMIŞSAN GERİYE DÖNERSİN BİR ŞEKİLDE. YOK ÇIKMIŞTIM FAALİYETİNE KATILMADIM FALAN FİLAN HUKUUKİ DAYANAK DİYOR BAKAN DEMEKKİ BİR KRİTER VAR ONA UYMUYORSAN ATILIRSIN UYUYORSAN GÖREVDE KALIRSIN. AÇIK VE NET. SENDİKAYA HATIRLA ÜYE OLDUM GİBİ KLİŞE KELİMELER KULLANMAYIN. BENİM ETRAFIMDA MAKAM ALMAK İÇİN O SENDİKAYA GİREN OLDU. HADİ BUNADA YALAN DİYİN. DİYEMEZSİNİZ OKUL MÜDÜRÜ BASKI YAPTI DEĞİŞTİRMEDİM SENDİKAMI HALADA GÖREVDEYİZ ALLAHA ŞÜKÜR AMA O HAİN MÜDÜR ATILMADI HEMDE TUTUKLU SÜRÜNSÜN EĞİTİMCİYMİŞ

  • ipek

   10 Şubat 2017 at 15:48

   Sussam olmuyor;susmasam olmaz.Maalesef anladigim kadariyla cevrenizde adamliktan yoksun bi sürü insan varmis da bu size tanimadiginiz insanlar yargila suclama hakki vermez.Makam mevki pesindekiler benim bildigim baska bir sendikaya uye.Bende o sendikaya tipki aktifsene oldugim gibi arkadas hatrina olmustum.Tanimadiginiz insanlari böylesi yaralayici yazarak topyekun suclayarak ne kazaniyorsunuz bilmem ama adalet,hak,hukuk herkese lazim…

  • Öğretmendi

   10 Şubat 2017 at 15:49

   tam bir öğretmene yakışır bir yorum tebrik ederim hukuki şeyleri suç saymak eğitimci olarak şaşırttı beni

  • Öğretmendi

   10 Şubat 2017 at 15:51

   Ayrıca sen ve senin gibiler öğretmen demiyor diye çok üzüldüm kahroldum !demezsen deme benim öğretmen olduğum gerçeğini değiştiremezsin.

  • Neredesin ey hukuk?

   10 Şubat 2017 at 16:20

   Allah aynisini sanada yasatir insallah daha 17 25 aralik diyor sendika sonra kuruldu izin verenlerin hicmi sucu yok

  • öğretmen

   10 Şubat 2017 at 16:22

   Arkadaş insan diyemem diyerek bence oldukça saygılı davranmış keza sizinle aynı mesleği yapmamız zaten mümkün değil.(!)Birde lisansımız alınmadı elimizden sen rahat ol.İşte keşke öğretmen olacak olanları her yönüyle inceleyip alabilsek.Beyinlerimiz savaşsın isterdim ama görüyorum ki siz silahsızsınız bayım (franz Kafka)nın sözü tam da bunu özetliyor sanırım.

  • Neredesin ey hukuk?

   10 Şubat 2017 at 16:25

   Devletin dili yazıdır, ve kanunda suç olarak tanımlanmamış hiç bir faaliyet suç değildir, hele ki sendika gibi anayasal bir hak asla suç olamaz, eğer c.baskani biliyorsa bu sendikanın terör bağlantısını bir yazıyla sorusturma açtırıp kapattırirdi biz de öğrenmiş olurduk(örnek: polisler bir ara sendika kurdular sonra hemen kapattırildı polisin sendika hakkı yok diye), ayrıca suçun sahsiligi ilkesine göre bir kurulus suç isleyince tüm üyeler suç işlemiş sayılamaz,suçu işleyen ceza alır. Ayrıca c.baskani ve hükümet bugün evet deyin hayır diyen HDP PKK feto ile işbirliği içindedir diyor, ne olacak seneye de tüm hayır diyenleri CHP lileri mı terörist ilan edeceksiniz, asit kuyularına atıp sabun yapın bari sizin gibi düşünmeyenleri de siz de kurtulun biz de kurtulalım. Daha açıklayacak çok şey var ama hukukun kırıntısı dan bile bihaber senin gibilere ne anlatsan boş. Allah bu ülkeyi PKK dan fetoden isidden falan korusun ama herşey den önce senin gibi hak hukuk bilmez eğitimci olduğunu zannedenler den korusun.

  • Sebahat

   10 Şubat 2017 at 16:30

   Sizi Allah’a havale o sendika terör ile irtibatlı ise kapat yada acanlari soruşturma yapılsa iyi olmaz mı

  • Öğretmen Bey

   10 Şubat 2017 at 18:21

   İnşallah başına gelir bu veya benzeri bir sıkıntı ancak o zaman anlarsın

  • Osman

   11 Şubat 2017 at 00:04

   17/25 Aralık 2013 tarihinden sonra açılmış sendika üyeliğinden dolayı ihraçlara ne diyeceksiniz..Bu sendikanın açılmasına neden devlet izin verdi.? Tehlikeli olduğunu bildiği halde.

 9. Eylul Aa

  10 Şubat 2017 at 15:19

  açıktan olanlarda bir şey yok ama korkuyorlar sonradan bir şey çıkarsa diye anlam veremiyorum her şey kesin ve net olsa tüm kriterler insanlarda iyi veya kötü yoluna baksa her şey sayısal kriterler olmalı

 10. dilsiz şeytan olmayın konuşun zulme karşı

  10 Şubat 2017 at 15:33

  hukuki dayanak ne buldular çok merak ediyorum modern dünya hukukundan mı ? kümes hukukundan mı ? çadır hukukundan mı ? hangi hukuktan dayanağınız var ?

 11. C

  10 Şubat 2017 at 15:44

  15.11 DE YORUM YAZAN İNSAN MÜSVEDDESİ(İNSAN DİYEMEM) CUMHURBAŞKANI NIN TERÖR OŔGÜTÜ SENDIKASI OLDUĞUNU BİLDİĞİ HALDE AÇILMASINA FAALİYET GÖSTERMESİNE MÜSADE ETTİĞİ BİR SENDIKADAN BAHSEDIYORUZ. CUMHURAŞKANININ HER SOYLEDIĞİ KANUN OLSAYDI IKI COCUKLULARIN HAPİSTE OLMASI LAZIM DI ŞU ANDA. BİR GÜN ADALET GERİ GALACAK VE BOZ MESLEĞIMIZE GERİ DÖNECEĞİZ. SENIN GIBI …. LARA DA NASIL ÖĞRETMEN OLDUĞUMUZU GOSTERECEGIZ.

  • Nur

   10 Şubat 2017 at 15:59

   İhrac edilen öğretmenlerin nasıl öğretmen olduğunu herkes biliyor hocam merak etmeyin. Nasıl fedakar insanlar olduklarını da .geçenler de duydum ders saatinde çayini bitirmeden sigarasını bitirmeden derse lütfedip gitmeyen öğretmen! Benim öğretmenliğime laf ediyormuş. Altın çamura da düşse değerini kaybetmez merak etmeyin .

  • RCP

   10 Şubat 2017 at 17:01

   NİYE HAKARET EDİYORSUNKİ ARKADAŞ. İNSAN MÜSVEDDESİ NE DEMEK. BENİM FİKRİM BUUU. SİZE BU ÜLKEDE EKMEK MEKMEK YOK ARTIK. BENİM ENİŞTEM GÖLBAŞINDA ŞEHİT OLDU ABLAM ERSİZ BEBEMİZ YETİM KALDI. SENİN SENDİKANDAN KESİLEN PARALARLA O SİLAHLARA MERMİ ALINIP SIKILDI ENİŞTEM ŞEHİT OLDU. ŞİMDİ GELMİŞ BANA MAVAL OKUYORSUN EĞER 1 LİRAN BİLE GEÇTİYSE ALLAH SENİ HAKEETİĞİN YERE GETİRSİN NE DİYİM. 15 TEMMUZDAN BERİ ÇEKTİKLERİMİZİ AİLECEK BİR BİZ BİLİRİZ.

   • ulkucu magdur

    10 Şubat 2017 at 17:22

    enistene Allah rahmet etsin saygim sonsuz bebegede uzuldum dostum. ancak bu konuyla benim bankada bulunan ici bos hesabimin bir ilgisini kuran veya sendikadaki ogretmenle ilgisini kuran o beynin hasta malesef.sen kafayi yemissin arkadasim kusura bakma

   • Uğur

    11 Şubat 2017 at 01:40

    Ailene ve sana geçmiş olsun lakin suçluyu yanlış yerde arıyorsun. Eğer ki ben birinin hakkına girdiysem Allah beni helak etsin. Lakin eğer biri benim hakkıma girdiyse ve hakkımı suçsuz yere zapt ettiyse iki cihanda iki yakası bir araya gelmesin. Sen bunu bangır bangır TV lerde bağıran şahsiyetlere anlat benim o 15 temmuz daki hain darbeyle ne bir alakam var ne de senin ailenle. Boş konuşuyorsun boş git şurdan ah alıyorsun O sendikayı açan da şu yukarıda yazısını okuduğun bakanlığın bakanları anlamak istediğini sanmıyorum çünkü kinin yanlış kişilere yönlendir missin .

   • Alihan

    11 Şubat 2017 at 11:04

    Sendikaya kesilen aidatlar kisilerin maasindan kesilmiyor.sendikalar kanunu ac oku.devlet tarafindan odeniyor.dolayisiyla 1 lirasi dahi gitmiyor kisiden.

 12. enjoy

  10 Şubat 2017 at 15:50

  Hukuki? ne demek arkadaşlar birisi izah edebilir mi bana?

 13. Nur

  10 Şubat 2017 at 15:53

  Yani sayın bakan 33 bin kişi ihrac edilmiş çünkü bunların 3 bini tutuklanmış. Tabi bu tutuklu sayısı on katı ihracı haklı çıkarır. Keşke bu hukuki ! açıklamayı daha önce yapsaydınız da bizim de içimiz rahat etseydi!..Allahım sen büyüksün

 14. movement-for-justice

  10 Şubat 2017 at 16:07

  Acaba hukuk kelimesinin anlamini biliyor mu birileri? Anayasaya, kanunlara uymayan bir hukuk, ne hukuku olarak adlandiriliyor acaba? Büyük mahkeme Günü geldiginde, eliniz diliniz gozunuz vs den baska bir şahite ihtiyac olmadigi o gunde bakalim haklarimizi, hicbir seyden haberi olmayan binlarce sabinin hakkini nasil odeyeceksiniz? İlahi adalet elbet tecelli edecek. O’nun hukuku, O’nun terazisi sasmaz elbet.

 15. Sebahat

  10 Şubat 2017 at 16:28

  Terör sendikasından bilmem terör bankası açanlar o zaman ne olur o yorumu yapana bir şey demicem Allah ım yardım etsin bana ve benim gibiler e umutla dua ediyoruz

 16. Neredesin ey hukuk?

  10 Şubat 2017 at 16:43

  Sayın bakanım tutuklu, adli kontrollü ve firarileri toplasan 8300 civarında bir sayı ediyor. Bunlardan da ilerde suçsuzluğu anlaşılanlar ve şimdiden suçsuz olup adli kontrolle serbest bırakılanlar da var. Geriye kalıyor hiç işlem görmeyen 25 bine yakın kişi. Bu nasıl hukuki dayanak ben anlamadım.

  • movement-for-justice

   10 Şubat 2017 at 18:33

   Buna ancak guguki dayanak denir. Aylardir tek bir ihrac nedeni bile aciklayamadilar elle tutulur gozle gorulur nedense… Yazik bu insanlara

 17. Sevdalı öğretmen

  10 Şubat 2017 at 17:23

  HERGÜN YALAN HERGÜN YALAN NEREYE KADAR ALLAHIM NE İLİŞKİM VAR NE ALAKAM YETER ARTIK BİR BANKA HESABI HIÇKIMSEYİ ILIŞKILİ GÖSTERMEZ HALA KONUŞMAYIN YAA GEREĞİNİ YAPIN SADECE YAA

 18. ulkucu magdur

  10 Şubat 2017 at 17:32

  eger bakanin dedigi gibi hukuki bir gerekceleri olsaydi bir dakika bile beklemeden bunu avazlari cikana kadar soylerlerdi. alti ayi gecti o hukuki dayanagi hala aciklayamiyor bakan. soylede bizde bilelim bakan amca. kimi kandiriyosun sen cocukmu var karsinda. ahirette isin cok zor.uzuluyorum dusecegin duruma.

 19. mazlum

  10 Şubat 2017 at 17:36

  SİZİN YAPTIGINIZ MİLLETİN GÖZÜNÜ BOYAMAYA ÇALIŞMAKTIR. NEDEN HUKİKİ DAYANAGI AÇIKLAMIYORSUN? BİZİ NEDEN HEMEN YÜCE TÜRK ADALETİNE TESLİM ETMİYOR DA 6 AYDIR OYALIYORLAR? AK İLE KARA BELLİ OLUNCA BİZE BU İFTİRALARI ATANLARI MAHKEMEYE VERECEGİM. AYRICA BU DELİLSİZ “DARBE DESTEKÇİLİGİ” YAFTASINA DA AİHM’DEN CEVAP GELECEKTİR

 20. Melda

  10 Şubat 2017 at 18:09

  Evet evet daha fazla şehit gazi olmasın biz göreve dönersek vatan tehlikede demek… Sizin gibilerini Allah’a havale ediyorum.. Zannediyorsunuz ki o koltuğunuz, makamınız baki kalacak.. Bu kadar mazlumun ahı neyle sonuçlanacak merakla bekliyorum

 21. Öğretmen Bey

  10 Şubat 2017 at 18:17

  Yasal dayanak var demekle olmaz sayın bakan nedir o dayanak sizin okullara tanıttığınız 17-25 aralıktan sonra kurulan sendika mı

 22. veli

  10 Şubat 2017 at 18:30

  ALLAH IM SANA HAVALE EDİYORUM. YARDIMINI BEKLİYORUZ.
  SEN EN GÜZEL VEKİLSİN.
  AMİN

 23. Sumeyye

  10 Şubat 2017 at 18:31

  Konsolosun oldurulmesi olayina deginmis ya bakan su bir gercekki herkes her seyi heran yapabilir.eline bicak alan herkese katil gozuyle bakarsak bu dunyayi yasanmaz hale getiririz. Su soyle olabilir bu boyle olabilir ve ihtimallerle insanlar zan altina alinmaz. Kimse suc islemeden suclu olamaz.

 24. neslihan

  10 Şubat 2017 at 18:45

  2012 yılında 3 aylık bir üyeligim vardı 672 ile ihraç oldum hakkettim ben bunu hukuka uygun davransana demi ama. Allahım sana havale ettim ne diyim

 25. Amele

  10 Şubat 2017 at 20:07

  Ben bakanın açıklamalarından hiçbir şey anlamadım.Hukuki dayanak nedir acaba? Yazık günah bu insanlara.Dönüp dõnüp sayı veriyor ihraçların 3/1 i öğretmen neymiş arkadaş bu öğretmenler.Hiç mi yanlış yapma riskiniz yok bu derece bir şeyleri başarmışcasına sayı verip duruyorsunuz ayıp yazık günah bu vebalin altından kalkamazsınız.

 26. Sebahat

  10 Şubat 2017 at 20:38

  Arkadaşlar sendika aidatını devletimizin ödediği ni biri bu arkadaşa anlatsın.birde 15 temmuza kadar herhalde biz öğretmenler ödedi terörist başının maaşını

 27. Sebahat

  10 Şubat 2017 at 20:39

  Ah ah akademisyenler mağdur ama öğretmen ler aylardır mağdur değil mı artık yeter

 28. ahmet

  10 Şubat 2017 at 22:19

  Allah size vicdan versin. Hukiki dayanak neymiş bi açıklayın. Bu söylediklerinize k endiniz gerçekten inanıyorsanız insanlık,vicdan bitmiş. Allah yardım etsin.

 29. VAHDETTİN ACGOZ

  10 Şubat 2017 at 22:30

  Sayin editörum neden yazım yok merak ettim halbuki size çok güveniyordum.

  • Editör

   10 Şubat 2017 at 22:52

   Kullandığınız sözcüklere özen göstermeniz lazım. Silinen mesajınız uygun değildi.

   • VAHDETTİN ACGOZ

    11 Şubat 2017 at 00:07

    Canım acıyor sayın editörum bakın şu anda kirada olduğum evin tek odasını isitabiliyorum ben eşim ve üç kızım aynı odada yatıyoruz siz benim yerimde olsanız ne yaparsınız bırakın yazımı görsünler belki biraz haysiyetlerj varsa bana bir cevap verirler ya vallahi suçlu olsam ne yazar ne konuşurum

    • Editör

     11 Şubat 2017 at 13:30

     Sizin yazdığınız yazıyı görüp size cevap vermezler. Sitemize yasal işlem başlatılır.

 30. Sendika Müstefisi

  10 Şubat 2017 at 22:43

  İçimiz/içiniz/vicdanımız/vicdanınız rahat mı? Önemli olan bu. Gerisi taferruat, kayanın içinden çıkan ağacın rızkını eksiksiz gönderen YARADANA şükürler olsun…Rabbim Adildir, mühlet verir ama ihmal etmez…

 31. Z

  10 Şubat 2017 at 23:58

  Karı koca işten atıp insanları açlığa terkettiniz bunun müslümanlığın neresinde yeri var. Sizleri dindar diye başımızagetirdik. Bundan sonra dindarmı dinden soğuttunuz bizi. Allaha havale ettik. Hiçbir beklentimiz yok sizden. Rabbim biliyor haklı haksız suçlu suçsuz.

 32. Emine

  11 Şubat 2017 at 09:50

  NEYMİŞ BU HUKUKİ DAYANAK? SÖYLEYİN DE BİZDE HİÇBİR KRİTER YOKKEN İHRAÇ EDİLEN, SAVCININ BİLE BİR NEDEN SOYLEYEMEDİGİ EŞİMİN NEDEN İHRAÇ EDİLDİĞİNİ BİLELİM??!! BÖYLE SACMALİK Mİ OLUR?? DAHA NEDENLERİ YOK HABİRE ŞU KADAR OGRETMENİ İHRAÇ ETTİK FLN FİLAN.BU MU SİZİN GURUR KAYNAĞINIZ SUÇSUZU İHRAÇ ETMEK Mİ!!

 33. mağdur teacher

  11 Şubat 2017 at 11:07

  kabinenin en şık eli yüzü düzgün ciks bakanı sy yılmaz fakat odasında çiçek sulama dışında hiçbir faliyeti ve eğitim adına donanımı olmayan bakanı, syn bakan sizde çok iyi biliyorsunuz bu insanların yüzde 90 nı masum ama bu listeler derinlerden gelliyor önünüze, ne olup bittiğine dair en ufak bir bilginiz yok eminim, bu bir süreç allahın izni ile bu insanların yüzde 90 nı kısa süre içinde görevlerine geri dönecekler, o zamanda önünüze iade listesi geldiğinde yapacağınız açıklamayı tahmin edebiliyorum…

 34. Saban Yilmaz

  12 Şubat 2017 at 13:23

  Satin editor ihrac olup emekliye ayrilanda komisyona basvurabulirmi

 35. Saban

  12 Şubat 2017 at 18:11

  Kriter nedir hukuka uygun mu? Bence bunu anlamak lazım.koydeki öğretmen sendika üyeliğinden ihraç ilçedeki adam bankadan ihraç ildeki okula çocuğunu gönderdi ihraç.Suc unsuru ya da üyelik nedir bunun belirlenmesi lazım.Vicdanları soruyorum.bende kriter yok ihraç edildim kardeşim kriter ne bunlar.boyke kriterde asılsız ihbarda kriter sayarlarsa sasirmayacsksiniz

 36. 672 khk mağduru

  14 Şubat 2017 at 11:22

  Sayın bakanım yasal dayanağınız olarak gösterdiğiniz sendikanın 02/01/2014 tarihli ve 18295 sayılı resmi yazısı ile sendikanın yasal bir sendika olduğunu beyan eden ve 81 il valilik ve milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazınız ne peki.sizin amacınız üzüm yemek değil üzümcüyü dövmek.bu sebepten sizin söylediğiniz hiçbir şeye inanmıyorum.sizi sadece ALLAHIN Adaletine havale ediyorummm…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status