Zeynep Altıok; MEB’de 15 bine yakın öğretmen ve personel ihraç edilecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Eğitim-Sen üyesi ve KESK üyesi öğretmenler ile kamu personellerinin meslekten ihraç edilmesi konusunu TBMM gündemine taşıdı. Altıok ayrıca yeni çıkacak KHK ile 10 ile 15 bin MEB personelinin meslekten ihraç edileceğinin doğruluk payını Bakan İsmet Yılmaz’a sordu.

EDİTÖR:    06 Ocak 2017 Cuma, 19:20
Zeynep Altıok

Zeynep Altıok; MEB’de 15 bine yakın öğretmen ve personel ihraç edilecek

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş tarafından yeni bir Kanun Hükmünde Kararnamenin en kısa sürede çıkarılacağı açıklaması yapılmıştı. Açıklamadan birkaç gün sonra da Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yeni KHK’de meslekten ihraçlarla birlikte göreve iadelerin de olacağı bilgisini verdi. Haklarında açığa alma kararı verilen, açığa alınıp göreve iade edilen, meslekten ihraç edilen tüm MEB ve kamu personeli çıkacak olan Kanun Hükümde Kararnameyi bekliyor.

YENİ KHK NE ZAMAN ÇIKACAK?

ogretmenlericin.com olarak yaptığımız analizde yeni KHK’nin 3 Ocakta çıkacağını belirtmiştik ancak Numan Kurtulmuş’un açıklamasında belirtilen sürenin içerisinde son dönemde yaşanan terör saldırıları ve kripto soruşturmalarının KHK’nin çıkmasını geciktirdiğini düşünüyoruz. Özellikle birkaç gün önce Tokat savcılığı tarafından yürütülen soruşturmada MEB’in FETÖ imamları ve MEB’deki FETÖ yapılanmasının deşifre edilmesi KHK konusunda süreyi geciktirmektedir. Savcılık tarafından deşifre edilerek ortaya çıkarılan bilgilerin ajanslara ve daha sonrada kamu haber sitelerine yeni düşmüş olmasına rağmen savcılık soruşturmasında ortaya çıkan bilgilerin geçen hafta yetkililer ile paylaşıldığı bilinmektedir.

10-15 BİN ÖĞRETMEN/MEMUR MESLEKTEN İHRAÇ EDİLECEK

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok bugün TBMM’ye taşıdığı KESK ve Eğitim-Sen üyelerinin meslekten ihraç edilmesi konusu içerisinde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a çeşitli sorular yöneltti. Sürgün cezasına çaptırılan Eğitim-Sen üyesi öğretmenlerin durumları, meslekten ihraç edilen KESK üyelerinin durumları hakkında çeşitli sorular soran Altıok, yakın zamanda çıkarılacak bir Kanun Hükmünde Kararname bilgisine değindi.

Çıkarılacak KHK ile öğretmen ve memurlardan 10 bin ile 15 bin kişinin meslekten ihraç edileceği yönünde yapılan haberler ile servis edilen bilgilerin doğru olup olmadığını sordu. Bu ihraçların gerçekleşmesi halinde ihraçların nedeni, kaynağı ve delilleri ne olacaktır sorusunu yönelten CHP Milletvekili, hükümete yakın gazetelere bu haberlerin kim tarafından servis edildiğinin açıklanmasını talep etti.

Öğretmenler İçin

16 Yorum

 1. Adalet

  6 Ocak 2017 at 20:42

  İhraç edilenler işsizlik maaşı alabiliyor mı?

  • M.Varol

   6 Ocak 2017 at 20:45

   Hayır,657’ye tabi personele işsizlik maaşı verilmiyor. Tabi iş de verilmiyor.

  • ccc

   6 Ocak 2017 at 20:59

   insani sosyal ve demokratik hic bir hakki kullandirmiyorlar hocam.agac kokunu layik gorduler bize.ibur dunyada Allah hesaba cekince verecekleri cevabi hazirlamislardir heralde

   • Mehmet ali

    7 Ocak 2017 at 19:13

    Demokratik hak dediğin ülkeyi işgal etmek mi

 2. mert

  6 Ocak 2017 at 21:11

  tek kelime yazıklar olsun. kendi ailelerinin de birgün başlarına gelmesi dileklerimle.

  • isa

   7 Ocak 2017 at 00:47

   bu beddua geleneği bir yerden tanıdık geliyor.. pardon mülane mi diyordunuz siz ona..

 3. muzaffer cetiner

  6 Ocak 2017 at 21:30

  Su devlet icin disimiz tirnagimizla helal lokmayi nasil eve getiririz dusuncesiyle hergun gidiyorduk isimize.hicbir baglantimiz yokken kimin suclu kimin sucsuz oldugunu bile saptamadan bir savunma hakki yokken isten ihracedildik.durustluk olmuyo devlete.biraksaydik usulsuzlugune devam etselerdi.eminim şuan işimize devam ediyo olurduk.hala inamiyorum birinin iftirasina kurban gitmek ne kadar zor bilirmi acaba devlet buyuklerimiz.

 4. fehmi

  6 Ocak 2017 at 21:34

  tabi öğretmen gariban ya gidin üzerine. derin bir AHtan başka gücümüz yok. Allah büyük

  • isa

   7 Ocak 2017 at 00:48

   bir de bedduanız var.. öğretmenler odasında inatla mülane o mülane diye kavga ediyordunuz..

 5. muzaffer cetiner

  6 Ocak 2017 at 21:38

  Sucumun ne oldugunu soylesinler neyse cezasini cekeriz.5aydirkafayiyiyecem daha suçumun ne olduğunu bile bilmiyorum var miboyle bişey.adliyeye de çiktik.birşeyimiz yooookkk…artık iade ì itibarımızı verin

 6. eda

  6 Ocak 2017 at 22:00

  Hiç vicdan sahibi hakkı hukuku savunan millet vekili yok mu bu mecliste kesk li ihraclari dile getirirken yasal sebeplerle ihraç olan bizleri kim savunacak ben ak partiye ve mhp ye oy veren biriyim beni kim savunacak ya da en doğal hakkım için şucu bucu olmam mı lazım insanım ben bu ülkenin insaniyim vatan haini değilim istifa ettiğim bir sendika yüzünden işimden oldum.haksizliga uğramak ne zor imtihanmis bu günümüze de şükürler olsun Susup sinsice haksızlığa göz yumanlari da allaha havale ediyorum. Ben terörist değilim vatan haini değilim öğretmenim ben okulun kokusunu özledim. ders zil gürültü ogrencilerim nöbet çay kitap test yazılı. kalem tutmayı özledim …

 7. Aa

  6 Ocak 2017 at 22:01

  Bu haber 15000 pkk li için

 8. Magdur

  6 Ocak 2017 at 22:44

  679_680_681 nolu khk yayinlandi 60 tane polis komiser iadesi var bizi bosuna umitlendirmeyin

  • Editör

   7 Ocak 2017 at 01:45

   O liste yanlış, 277 iade var ancak içinde 3 tane MEB personeli var.

 9. İsmail ismail

  7 Ocak 2017 at 11:46

  İhraç edilen öğretmenler in yerine kendi adamlarını yerleştirirler Bunları toprak kabul etmez Seçimlerde görüşeceğiz inşallah

  • isa

   9 Ocak 2017 at 09:55

   fetö kaç seçimdir ülkedeki siyasete müdahale etmeye çalışmış ama başarılı olamamıştır. Allah’ın izni ve iradesiyle yine başaramayacaksınız.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status