14 bin pkklı öğretmen ile Eğitim-Sen arasında bağlantı kuruluyor

Eğitim-Sen, Başbakan Binali Yıldırım’ın “14 bin pkklı öğretmen” hakkında kullandığı ifadelerden sonra, hükümeti ve yapılanları çok sert bir dille eleştirdi. Eğitim-Sen üye sayısı 2016 yılında 109 bin 525 olarak resmiyet kazanmıştı.

EDİTÖR:    05 Eylül 2016 Pazartesi, 19:58
14 bin pkklı öğretmen ile Eğitim-Sen arasında bağlantı kuruluyor

14 bin pkklı öğretmen ile Eğitim-Sen arasında bağlantı kuruluyor, haber sitelerinin Eğitim-Sen ile pkklı öğretmenler arasında bağlantı kurmalarına Eğitim-Sen’den sert açıklama geldi.

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım’ın “Terör örgütüne çıkar sağlayan, çıkarlarına hizmet eden 14 bin pkklı öğretmen var, bunların görev yerleri değiştirilecek” açıklamasının ardından öğretmen camiası karıştı.

MESLEKTEN ATIN

Terör örgütü ile etkileşimi olan ve devletin organları tarafından tespit edilmiş bu öğretmenlere görev yeri değişikliği değil meslekten ihraç cezası verilmeli yönünde kampanyalar düzenlendi. Dünyaca ünlü internet sitesi change.org üzerinden 14 bin pkklı öğretmenin meslekten ihraç edilmesi yönünde başlatılan imza kampanyası destek görmeye devam ediyor. Başbakan geçtiğimiz gün Diyarbakır’da düzenlenen bir etkinlikte pkklı öğretmenler konusuna tekrar değinerek, terör örgütü ile iç içe olan öğretmenlerin açığa alınacağını vurguladı. Yıldırım’ın resmi twitter hesabından 14 bin pkklı öğretmen için açıklama yapıldı. Atılan twit;

basbakan-twitter-pkk-ogretmen

FETÖ SORUŞTURMASI

Başbakan’ın bu açıklamalarından sonra öğretmen camiasında 14 bin pkklı öğretmenin meslekten ihraç edilmesi yönünde bir kanaat oluştu. FETÖ soruşturması sonucu meslekten ihraç edilen öğretmenler ile kamuda ihraç edilenlerin sayısı 50 bini geçti. Terör örgütü pkk ile işbirliği içinde olan yaklaşık 14 bin öğretmenin ihraç edilmesi durumunda MEB’de ihraç edilen öğretmen sayısı 45 bine yaklaşmış olacak.

EĞİTİM-SEN’DEN AÇIKLAMA

Kamudan haber sitelerinde pkklı öğretmenler ile Eğitim-Sen arasında bağlantı kurulması, bu haberlerde okların Eğitim-Sen’i işaret etmesi üzerine Eğitim-Sen açıklamalarda bulunarak, kendilerini hedef gösterenlerin hukuk önünde hesap vereceğini belirtti. Eğitim-Sen açıklamalarında pkk ya da terör örgütü kavramlarını kullanmayarak, eğitim emekçileri ifadesini kullanmayı yineledi.

EĞİTİM SEN ÜYE SAYISI

2016 yılı eğitim sendikaları (öğretmen sendikaları) üye sayıları incelendiğinde Eğitim Sen üye sayısının 109 bin olduğu görülmekte olup, 2015 yılında Eğitim-Sen’in üye sayısının 127 bin olduğu kayıt altına alınmıştı. Üye sayısında bir yıl içerisinde yaklaşık yirmi bin kayıp yaşayan Eğitim-Sen’in üye sayısı önümüzdeki günlerde ne derece olumlu ya da olumsuz etkilenecek göreceğiz.

Eğitim-Sen’in açıklamaları için TIKLAYINIZ

AKTİF EĞİTİM-SEN

FETÖ soruşturması sonucu tüm üyeleri ve yöneticileri meslekten ihraç edilen Aktif Eğitim Sen’in üye sayısı 2016 yılında 17 bin 869 üye olarak resmiyet kazanmıştı. 2015 yılında Aktif Eğitim-Sen üye sayısı ise 23 bin 700 kişiydi. Bu veriler sendikaların öğretmen üye sayılarını göstermektedir.

Yorum

  1. Ersen

    6 Eylül 2016 at 22:41

    Hainlere destek çıkanlarda haindir Sendikanın derdi öğretmeni korumak değil onlar ihraç edilirse kaybedeceği aidatı düşünüyor tamamen çıkar sözkonusu Bu ülkenin vatandaşlık haklarından eşit yararlanıp ihanet içinde olanlarla destekçilerine lanet olsun

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.