Anadolu Eğitim-Sendikası (AES); 2017 Şubatta 30 bin öğretmen atanacak

Şubat 2017’de 30 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak, atama kontenjanları içerisinde 1500 engelli öğretmene istihdam sağlanacak. 2017 Şubat ayı içerisinde yapılacak atama duyurusu Anadolu Eğitim Sendikası tarafından yapıldı.

EDİTÖR:    16 Kasım 2016 Çarşamba, 19:15
Anadolu Eğitim-Sendikası (AES); 2017 Şubatta 30 bin öğretmen atanacak

Anadolu Eğitim-Sendikası (AES); 2017 Şubatta 30 bin öğretmen atanacak

Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği tarafından resmi internet sitelerinde yapılan açıklamada Şubat ayında 30 bin öğretmenin atamasının yapılacağı açıklandı. AES, 2017 Şubat ayında 30 bin öğretmen atamasının gerçekleşeceğini, 30 bin öğretmen kontenjanından 1500 kontenjanın engelli öğretmenlere ait olacağını vurguladı.

30 BİN ÖĞRETMEN ATANACAK

AES tarafından yapılan yazılı açıklamada atama bekleyenlerin derdi ile yakınen ilgilendikleri belirtilirken MEB personel camiasında her zaman en alt kademede yer alanların, zor durumda olanların yanında oldukları vurgulandı. Yapılan açıklamada atama bekleyen öğretmen adaylarının her geçen gün arttığına dikkat çekilerek, MEB’de öğretmen açığının ücretli öğretmenlerle kapatılmaya çalışıldığına değinildi.

MÜLAKAT MAĞDURİYETİ

AES öğretmen adaylarının mülakat ile mağdur olduğunu, kontenjanlarda yaşanılan kısıtlamalar ile de atama bekleyen öğretmen adaylarının mağduriyetlerinin arttığına işaret etti. MEB’in yasal zorunluluğa rağmen engelli öğretmen alımı yapmadığına vurgu yapılırken kamuda oluşturulan gündemle sessizliğini bozduğu açıklandı.

GURURLA PAYLAŞIYORUZ

Anadolu Eğitim-Sendikası (AES) 2017 şubat ayında 30 bin öğretmen ataması gerçekleşeceği haberini gururla paylaştıklarını belirtirken, yapılan katkı ve desteğin atama bekleyenler için olduğu açıklandı. Yazılı açıklamada Anadolu Eğitim-Sendikası (AES) Genel Başkanı Cansel Güven’in yaz döneminde atama kontenjanlarının katlanarak artması temennisi ifade edildi.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status