Eğitim Bir Sen Atatürk’ten Rahatsız Mı, Bu Nasıl Açıklama?

EDİTÖR:    27 Mart 2016 Pazar, 15:37
Eğitim Bir Sen Atatürk'ten Rahatsız Mı, Bu Nasıl Açıklama?

Eğitim Bir Sen Atatürk’ten Rahatsız Mı, Bu Nasıl Açıklama?

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcılarından Atilla Olçum Burdur Öğretmenevi’nde yapılan Eğitim Bir-Sen Burdur il divan toplantısında öyle bir açıklama yaptı ki büyük tepki topladı. Tabii ki tepki Eğitim Bir-Sen’den gelmedi.

Olçum: “Kemalist ruhu, Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan ciddi bir şekilde arındırıp medeniyet değerlerini içselleştirmiş bir müfredatı bu ülkenin en büyük sivil toplum teşkilatı olarak ortaya koymamız gerekiyor” açıklamasını yaptı.

Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcılarından Atilla Olçum ile birlikte toplantıya katılan Eğitim Bir-Sen Burdur Şube Başkanı Murat Bulut ile Eğitim Bir-Sen ilçe şube temsilcileri ve işyeri temsilcileri katıldı. Bu toplantıda bir kişi dahi Atatürk’e söylenen bu yakışıksız sözlere tepki göstermemiştir. Tam tersi Eğitim Bir-Sen Burdur Şube Başkanı Murat Bulut, konuşmasının ardından Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Olçum’a plaket verdi. Genel yetkili olan sendika yetkilisinin açıklamaları kabul edilir değildir!

Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcılarından Atilla Olçum’un konuşmasından; “Bir medeniyet derdimiz, bir medeniyet kaygımız var bizim. Kaygı diyorum çünkü 100 yıllık geçmişte bugün geldiğimiz noktada neden medeniyet kaygımız olduğu, neden medeniyet derdimiz olduğu, neden iddiamız olduğunu siz eğitim çalışanı arkadaşlarımızın bildiğini düşünüyorum. Türkiye’nin hem siyasal hem sivil tarihine şöyle bir baktığımızda her 10 yılda bir iradesine ipotek koyulan, her 10 yılda bir iradesine balans ayarı çekilen bir ülkede yaşadığımızı hepiniz biliyorsunuz. Yaklaşık 100 yıl boyunca bu ülkenin özellikle de eğitim alanında sirayet etmiş Kemalist ruhu, Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan ciddi bir şekilde arındırıp medeniyet değerlerini içselleştirmiş bir müfredatı bu ülkenin en büyük sivil toplum teşkilatı olarak ortaya koymamız gerekiyor. Bakanlık ve siyaset üzerinde ciddi bir baskı unsuru olarak da bunu takip edip üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor ve inşallah içimize yolculuk konusunda da ulaşabileceğimiz bütün alanlara ulaşıp bu mücadeleyi sürdüreceğiz.”

 

Sendika Haberleri

Sendika Haberleri

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status