Eğitim Bir-Sen Milli Eğitimlere Televizyon Kuruyor

Eğitim Bir-Sen’in talebi yerine getirilmeye başlandı ve il milli eğitim müdürlüklerine digital pano görevi görecek televizyonlar kurulmaya başlandı.

EDİTÖR:    25 Nisan 2016 Pazartesi, 01:08
Eğitim Bir-Sen Milli Eğitimlere Televizyon Kuruyor

Eğitim Bir-Sen Milli Eğitimlere Televizyon Kuruyor

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bakanlık merkezinde ve tüm il milli eğitim müdürlüklerine sendikal faaliyetlerin yansıtılacağı digital pano talebinde bulunmuş, Milli Eğitim Bakanlığı’da bu talebi olumlu karşılamıştır.

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından yazılan yazıda ‘2003/37 Sayılı Başbakanlık Genelgesi’nin 2’nci sırasında; 4688 sayılı Kanunun 23’üncü maddesinin son fıkrası hükmü gereğince, sendika işyeri temsilcilerine yer tahsisi ve ilan panosu temininin fiziki imkanlar çerçevesinde; kamu kurum ve kuruluşlarının toplantı veya konferans salonlarının ise uygun olması halinde işyeri sendikal faaliyetleri için sendikalara tahsisi konusunda gerekli kolaylıklar sağlanacaktır‘ açıklaması hatırlatılmıştır.

TÜM İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE TELEVİZYON

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) Eğitimciler Birliği Sendikası’nın (Eğitim Bir-Sen) bu talebini ‘Bakanlık merkezinde sendikal faaliyetlerin yansıtılacağı digital pano kurulmasına ilişkin talep uygun görülmüştür’ açıklamasında bulunmuş ve aynı türden, aynı özelliğe sahip, aynı nitelikteki panoların da tüm il milli eğitim müdürlüklerinde kullanılmasının bir sakıncası olmadığını belirtmiştir.

Eğitim Bir-Sen Milli Eğitimlere Televizyon Kuruyor

Eğitim Bir-Sen Milli Eğitimlere Televizyon Kuruyor

Eğitimciler Birliği Sendikası’nın (Eğitim Bir-Sen) bu talebi yerine getirilmeye başlandı ve il milli eğitim müdürlüklerine digital pano görevi görecek televizyonlar kurulmaya başlandı.

Sendika çalışmaları anladığımız kadarı ile daha renkli bir hal alacak. Öğretmenler İçin olarak digital panolarda yer alacak sendikal faaliyetlerin reklamdan uzak, öğretmen, memur kazanımlarına yönelik olmasını temenni ediyoruz.

Bu konuda diğer sendikalardan nasıl tepki, dönüt gelecek bilemiyoruz.

Öğretmenler İçin

Sendikalardan Son Haberler

Sendika Haberleri

Haber içeriğinin bir kısmı ve resim MemurlarNet sitesinden alınmıştır.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status