Eğitim-İş’in Öğretmen Yetiştiren Üniversite Kurulsun Talebi

EDİTÖR:    18 Mart 2016 Cuma, 22:05
Eğitim-İş'in Öğretmen Yetiştiren Üniversite Kurulsun Talebi

Eğitim-İş’in Öğretmen Yetiştiren Üniversite Kurulsun Talebi

Eğitim-İş’in Öğretmen Yetiştiren Üniversite Kurulsun TalebiYÖK son dönemlerde Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Hukuk Fakültesi için başarı sırası getirme kararı almıştı. Bu fakülterin arkasından Eğitim Fakültesi’ne de başarı sırası getirmeye, Eğitim Fakülteleri için kalite arttırmaya ve Fakülte içerisinde belirlenmiş bazı alanlarda ihtisaslaşmanın önünü açmak için hazırlanıyor.

Öğretmen Yetiştiren Eğitim Üniversitesi 

Eğitim-İş Sendika Genel Başkanı Veli Demir; “Yeni nesillerin seviyesi ve niteliği onları yetiştiren öğretmenlerin niteliğiyle aynı, özdeş olacaktır” açıklamasında bulundu. Veli Demir  “Öğretmen yetiştirme tarihimize baktığımız zaman öğretmen yetiştirme sürecinde 168 yıllık geçmişimizin olduğu aşikar ancak günümüze baktığımızda öğretmen yetiştirme ve öğretmen istihdamında çok ciddi sıkıntılar yaşıyoruz” dedi.

Öğretmenlik Kolay Elde Edilebilen Bir Meslek Görüntüsünde

Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Demir; “Öğretmenlik mesleği etraftan herkes tarafından rahatlıkla yapılabilecek ayrıca kolay elde edilebilen bir meslek olarak görülüyor, bu durum rahatsızlık oluşturuyor.
Öğretmenlik mesleği herkesin yapabileceği bir meslek konumuna, işsizlerin, kendi alanlarında iş bulamayan diplomaya sahip kesimlerin umut, ümit kapısı oldu. Bunu düzeltmenin ilk adımı Öğretmen Yetiştiren Üniversite olmalı” açıklamalarında bulundu.

Öğretmen Yetiştiren Fakülteler Gecekondu Değildir

“Eğitim fakültelerini bir araya toplayıp, yeni birimler kurulmalıdır. Günümüzde Teknoloji Üniversitesi, Ekonomi Üniversitesi kuruluyorsa branşlara göre öğretmen yetiştiren üniversite ya da üniversiteler de kurulabilir. Öğretmen yetiştiren üniversitelerin fakülteleri, mevcut üniversitelerin gecekondu fakültesi olmaktan kurtulup, içinden çıkardığı idarecileri, rektörleri, dekanları ile kendi özelliklerini barındıran bunu da ortaya koyan bir yapıya sahip olabilirler” açıklamasını yaptı.

Öğretmenler İçin

Sendika Haberleri

Eğitim-İş Sendikası Haberleri

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status