Eğitim-Sen istifaları sürüyor, bir haftada 3 bin MEB personeli istifa etti

MEB’de son dönemde bölücü terör örgütü bağlantısı nedeniyle açığa alınan öğretmen ve personellerin yankısı devam ederken, bu işten en zararlı Eğitim-Sen çıktı. Eğitim-Sen’den istifa edenlerin sayısı son bir haftada üç bini buldu.

EDİTÖR:    17 Eylül 2016 Cumartesi, 17:49
Eğitim-Sen istifaları sürüyor, bir haftada 3 bin MEB personeli istifa etti

Eğitim-Sen istifaları sürüyor, bir haftada 3 bin MEB personeli istifa etti

Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca yapmış olduğu açıklamada son dönemde yaşanan olaylardan sonra Eğitim-Sen’den istifa edenlerin sayısının bir haftada üç bin kişiyi bulduğunu belirtti. Karaca, Eğitim-Sen üyelerinin terör örgütü ile bağının olmadığını, sendikal faaliyetler yüzünden binlerce Eğitim-Sen üyesinin açığa alındığın altını çizdi.

TUNCELİ’DE GÖREVE İADE

Sözcü’nün haberine göre Tunceli’de açığa alınan MEB personel çalışanlarının büyük kısmının göreve iade edilmesinin ardından dikkatler diğer illerde toplandı. Özellikle beş bine yakın kişinin açığa alındığı Diyarbakır mercek altına alındı. Eğitim Bir-Sen Diyarbakır şube başkanı tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamaya göre bölücü terör örgütü PKK ile FETÖ bağı nedeniyle Diyarbakır’da 4 bin 500 öğretmenin açığa alındığını bu açıkların ücretli öğretmenler ile kapatılmasının geçici çözüm üreteceği ifadeleri kullanmıştı.

EĞİTİM-SEN’DEN İSTİFALAR

Karaca, soruşturma ya da tebligat olmadan binlerce Eğitim-Sen üyesinin açığa almasının adil olmadığı vurgusunda bulunurken, 8-9 Eylül tarihlerinde açığa alınan 11 bin 300 kamu personelinin büyük kısmının Eğitim-Sen üyesi olması nedeniyle sendika üyelerinin korktuğunu, tedirgin olduğunu bu yüzden Eğitim-Sen’den son bir haftada 3 bin kişinin istifa ettiğini belirtti. Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca bölücü terör örgütü bağlantısı nedeniyle açığa alınan öğretmen ve personellerin bir an önce görevlerine dönmesi gerektiğini açıkladı.

Eğitim sendikalarına ait sendika üye formu

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status