Eğitim-Sen’in Amacı Ne, Ne Yapıyor?

EDİTÖR:    21 Şubat 2016 Pazar, 00:12
Eğitim-Sen'in Amacı Ne, Ne Yapıyor?

Eğitim-Sen’in Amacı Ne, Ne Yapıyor? Öğretmenler İçin olarak neredeyse her gün tüm sendikaların internet sitelerini tarıyoruz ve kayda değer, öğretmen yararına haber  varsa paylaşıyoruz.

Eğitim-Sen in resmi internet sitesinde yer alan haberde yazılanlar bu haberi yapmamıza sebep oldu.

21 ŞUBAT DÜNYA ANADİLİ GÜNÜ KUTLU OLSUN

Başlıklı haberlerinde yer alan içerik tamamen Türkiye şartlarına aykırı, ülkenin ayrışmasına sebep olabilecek Anayasaya aykırı içerikle dolu.

Açıklamalarının sonunda yer alan kısmı aktarıyoruz:

Eğitim Sen olarak, tüm Türkiye halklarının 21 Şubat Dünya Anadili Günü’nü kutluyor, faklı anadili ve kültürlerin özgürce yaşaması ve gelişmesinin önündeki bütün yasal ve fiili engellerin kaldırılmasını talep ediyoruz.

Biz Türkiye halkları değiliz Eğitim-Sen! Biz Türk Milletiyiz.

Yasal ve fiili engellerin kaldırılması dediğiniz Anayasanın değiştirilmesi ve ülkenin resmen bölünmesi demektir. Ülkemizde anadilinden uzakta, anadilini öğrenemiyorum diyen kim var? Örnek gösterilse memnun olurduk.

Biz örnek gösterelim, bugün ülkemizin farklı memleketlerine atanan öğretmenlerimiz, öğrenci ile veli ile diyalog kurmak, verimli bir eğitim-öğretim faaliyeti sürdürmek için Arapça, Kürtçe vb öğrenmektedir. Siz burada bu vatandaşlarımızın anadilinden koparıldıklarını, öğrenemediklerini dile getiriyorsunuz ancak tamamen yanlış.

Eğitim-Sen’den ayrılıklar yaşanmaya devam edecektir görüşündeyiz. Bugün yaptığımız bir haberde yüzlerce üyesi soruşturma ile karşı karşıya olduğunu belirtmiştik. Eğitim-İş sendikasının da Eğitim-Sen’den kopmalar sonucu oluştuğunu kısaca Eğitim-Sen’in bölündüğünü güncel olarak gördük.

Eğitim-Sen’in bu zamana kadar pkk ile özdeşleştirilmesi, pkk ya yakınlığının dile getirilmesi Eğitim-Sen’i rahatsız etmemiş olacak ki bu konuda ne bir açıklama yapıldı ne de inkar ettiler.

Kendi bölünen, parçalanan bir sendikanın ülke gündeminde resmen zarar verici açıklamalar yapması Öğretmen/Eğitim camiası açısından üzücü.

Ülke birliğini, dirliğini düşünmeyen sendikanın eğitim konusunda vatana, millete ne kadar yararı olacaktır? Düşünmek, sorgulamak gerekir.

Öğretmenler İçin

 

Sendika Haberleri

Eğitim-Sen Sendika Haberleri

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.