İsmail Koncuk; bugün MEB’de 3400 öğretmen göreve iade edildi

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığında bugün itibari ile 3400 öğretmenin görevlerine iade edildiğini açıkladı, Koncuk görevlerine dönen öğretmenler hakkında twitter hesabında açıklamalarda bulundu.

EDİTÖR:    20 Ekim 2016 Perşembe, 21:35
İsmail Koncuk; bugün MEB'de 3400 öğretmen göreve iade edildi

İsmail Koncuk; bugün MEB’de 3400 öğretmen göreve iade edildi

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk dün yaptığı göreve iade açıklamasından sonra bugün akşam saatlerinde sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Koncuk yaptığı açıklamada MEB’in 3400 öğretmeni göreve iade ettiğini belirtti. Göreve iade edilen 3400 öğretmen hakkında açıklama yapan Koncuk bu konuda tekrar uyarılarda bulundu.

3400 ÖĞRETMEN GÖREVE DÖNDÜ

İsmail Koncuk twitter hesabından 3400 MEB personelinin göreve iade edildiği açıklamasını yaptı. Türk Eğitim-Sen Başkanı Koncuk, MEB’de göreve dönen 3400 öğretmen kararından dolayı yargısız infaz yapanların ders alması gerektiğini ifade etti. Koncuk açıklamasında tüm masum olan öğretmen ve memurların görevlerine iade edilmesi temennisinde de bulundu. Açığa alınan öğretmenler hakkında yargısız infaz merakında bulunanların bu karardan sonra ders alması gerektiğini vurgulayan İsmail Koncuk, 3400 öğretmenin göreve dönmesinde alınan kararın takdir edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

MEVZU BAHİS İNSANDIR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk bu yaşanılanlarda mevzu bahis insan olduğu vurgusunu yaparken, bu süreçte kimsenin yaşanılanları bir fırsata çevirmemesi gerektiğini açıkladı. Bundan sonra yapılacak olanın masum kişilerin en kısa sürede göreve iade edilmesi için sürecin hızlandırılması gerektiğini açıklayan Koncuk, 3400 öğretmenin göreve iadesinde yaşanılan mutluluğa katkı sağlayan iktidara, muhalefete ve STK’lara teşekkür etti.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum

  1. ali hoca

    27 Ekim 2016 at 11:01

    EY ZATI MUHTEREM SADECE SENDİKAYA ÜYE OLMUŞ DİYE ÖĞRETMEN İHRAÇ EDİLİYOR SEN NE YAPIYORSUN 2000 ÜYEN ATILDI 1670 EĞİTİM BİRSEN Lİ ATILDI

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status