İsmail Koncuk; MEB personelleri üzerinden prim yapıyorlar, mücadele etmiyorlar

Türk Eğitim-Sen Başkanı Koncuk üyeleri ile yaptığı toplantıda açıklamalarda bulundu. Koncuk açıklamasında bazı sendikaların sendika etiği için mücadele etmediğini belirtirken kamu çalışanlarının atlama taşı olarak görüldüğünü ifade etti.

EDİTÖR:    20 Aralık 2016 Salı, 12:34
türk eğitim sen

İsmail Koncuk; MEB personelleri üzerinden prim yapıyorlar, mücadele etmiyorlar

Geçtiğimiz hafta sonu Türk Eğitim-Sen istişare toplantısında üyelerine seslenen Genel Başkan İsmail Koncuk sendikaların son dönemde sergilediği davranışları değerlendirdi. Koncuk değerlendirmesinde sendikaları ağır bir dille eleştirerek kamu personeli için mücadele etmeyen, üyelerini görmezden gelen ve kamu çalışanları üzerinden prim yapma derdinde olan sendikalar olduğunu açıkladı. İsmail Koncuk, sendikal mücadele içerisinde yer alanların ahlaklı olması gerektiğinin altını çizerken, ilkeleri olmayan kişilerin ahlaklarını hiçe sayarak sendikacılık yapma derdinde olduklarını vurguladı.

KİRLİ SENDİKALAR KAMU PERSONELİNDEN PRİM KAZANIYOR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkan İsmail Koncuk değerlerini kaybetmiş sendikacıların aday öğretmenden, sözleşmeli öğretmene kadar tüm MEB personeli üzerinden prim kazanmaya çalıştıklarını ifade etti. Değişen siyasi iktidara göre ahlak değerlerini, etik değerlerini değiştiren sendikacılardan memur ve öğretmen hakkı savunması konusunda sağlıklı bir beklenti içerisinde olmanın onlara prim kazandırdığını vurgulayan Koncuk, kamu personellerinin de gidip bu sendikalara üye olmalarının zarara ortak olmaktan öte gidemediğini belirtti.

AHLAKSIZLIĞI AHLAK EDİNDİLER

Ahlaksızlığı ahlak edinenlerin, ahlaksızlık içerisinde sergiledikleri davranışları strateji olarak kullananların kamu çalışanı için faydadan çok zarar sağladığının altını çizen Koncuk, ilkeleri ve ahlaki değerleri olmayan kişilerin kirli sendikalarının yeri geldiğinde de üyelerine kapılarını kapattıklarını belirtti. Koncuk; üyeleri zorda kalınca onları tanımayan, görmezden gelen, kapıları yüzüne kapatanlar bugün kamu personellerini atlama taşı olarak kullanıyor açıklamasını yaptı.

DEĞİRMENLERİNE SU TAŞIYORLAR

Ne istediğini bilmeyen kamu çalışanlarının isteyerek ya da istemeyerek bu sendikalara üye olmasına değinen Koncuk, kamu çalışanı ne istediğini bilmezse yandaş sendika kavramının da değişmeyeceğini belirtti. Ahlaksızca üye yapan, tehditle baskıyla üyelik kazandığını sananlara kızıldığı kadar bunların değirmenine su taşıyanların da sorgulanması gerektiğini ifade eden Koncuk, bunlara üye olan kamu personelinin bilerek ya da bilmeyerek kirli sendikaların değirmenine su taşıdığını vurguladı. Değişen siyasi iktidara göre sendika anlayışın değişmemesi gerektiğini ısrarla vurgulayan Koncuk ülkenin en okumuş kesimi olan kamu personelinin bu konuda daha seçici olması gerektiğini belirtti. Koncuk; kamu çalışanlarının ne istediğini bilerek, sorgulayarak, ahlaki ve etik değerleri göz önüne alarak hareket etmesi durumunda doğru adresin bulunacağını açıkladı.

Öğretmenler İçin

13 Yorum

 1. sh mağdur

  20 Aralık 2016 at 13:50

  Sayin başkanım Allah razı olsun sizden…şu zor zamanlarimizda sadece siz oldunuz ….İstifa ettiğim sendika yüzünden ihraç edildim.Lutfen bizlere yardımcı olun.

 2. Adalet

  20 Aralık 2016 at 14:27

  Artık yeter sesimizi duyun biz vatan haini değiliz zzzzzzzzzzzžzzzzžzzzzzžzzzzzzzzzž1 allahım duy sesimizi cezamız çok ağır istifa edilmiş bir sendika yüzünden

 3. Öğretmen esiydi

  20 Aralık 2016 at 15:22

  SendikA istifa!!!!lütfen insaf!!

 4. Erdem Vatansever

  20 Aralık 2016 at 17:43

  Sayın başkanım sağolun bir siz varsınız başka kimse yok. Allah razı olsun. Her şey için

 5. Hüzün

  20 Aralık 2016 at 21:55

  Sn.Koncuk sizden Allah razı olsun.Kimsenin destek olmaya cesaret edemediği bu günlerde korkmadan bizim sesimiz olduğunuz için teşekkürü borç biliyorum.Lütfen mağdurlara destek olmaya devam edin.

 6. Mağdurun eşi

  20 Aralık 2016 at 22:07

  Allahımın adaletini bekliyorum.En ufak bir şüphem yok ihraçlarda hak yerini bulacaktır.Sendika , banka gibi yasal nedenlerden ihraç olmaz bu muhakkak düzeltilecektir.
  Devlet ne yapsın bu pislikler bir çok kişinin ocağını yıktı ayıklamak çok zor.

  • Beyza

   21 Aralık 2016 at 15:04

   İyide bu hainlere inanan insanlar ne yapsın, bu örgütte para ile uğraşanlar yada yöneticileri cezalandırılsın, masum halk ne yapsın

 7. FETÖ MAĞDURU ÖĞRETMEN

  20 Aralık 2016 at 22:10

  Allah razı olsun sayın ismail Koncuk Bey ve onun gibi düşünen herkesten. İsmail Bey’in daha önceki açıklamalarına baktım. Ne görüşünden nede duruşundan taviz vermeyen dün ne söylemiş ise bugünde söylediklerinin arkasında duran bir lider, bir başkan, o zaman da yapılan haksızlıklara karşı çıkmış fetönün insanları mağdur ettiğini açıklamış. Bu günde aynı dik duruşu ile düşüncelerini savunmakta. inşallah yetkililere sesini duyurur ve fetö mağduru arkadaşlar için bir iade khk’sı çıkmasına vesile olur.Lakin gün geçmiyor ki hain bir saldırı olmasın, ülkemizi karıştırmak isteyen eli kanlı örgütlere maşalık yapmaya devam eden hain birileri yüzünden umutlarımızı ertelemek zorunda kalıyoruz. Allah güzel ülkemizi pis emellerine alet etmek isteyenlere fırsat vermesin.

 8. Aysun

  20 Aralık 2016 at 23:12

  Çok teşekkür ederim, sayın Koncuk…Allah yardımcınız, yardımcımız olsun…Rabbim Ülkemi selamete çıkarsın inşallah…Vatanımıza, milletimize huzur esenlik getirsin…Allahım hainlere,kötülere,aşağılık teröristlere fırsat vermesin…Planlarını bozsun…

  • Beyza

   21 Aralık 2016 at 15:06

   Amin

 9. Beyza

  21 Aralık 2016 at 15:08

  Bu güzel ülkemiz üzerinde yapılan hain planların gerçekleşmesine Rabbim fırsat vermesin, değilse sendika banka suç değil

 10. Melda

  21 Aralık 2016 at 17:52

  Sayın İsmail Koncuk’u bu süreçte tanıdım Allah işini gücünü rast getirsin. İnş. ihraçlar için yapmış olduğu adil açıklamalar bir hayır getirecektir

 11. hamal

  22 Aralık 2016 at 18:10

  17/25 Aralık 2013te devletimiz onca istihbari imkana rağmen gerçeklerin tam manasıyla farkına varamamışken, vatandaşın olayı kavraması ve o tarihte tavır almasının beklenmesi yanlıştı elbette.Daha 30 mart2014 yerel seçimine kadar oynanan oyunu göremeyip fetö demekten kaçınan tanınmış belediye başkanları,diğer siyasetçiler en çok sesi çıkan fetösavarlardan oldular şimdilerde..
  Fetönün önünde ,yanında,arkasında durmayan 14 ekimde alınmış en az 1500 kişi vardır bizim grupta, kimi sulandırma dedi,kimi operatör hatası,kimi ters fişleme..
  Ayrıca inanıyorum ki ihraçlara uygulanan kriterler tüm vatandaşa uygulansa ülke nüfusunun yarısı vatandaşlıktan çıkarılabilirdi, şu an bize fetöcü gözüyle bakan dışarıdaki çok kişiden daha temiz insanlar var açıkta bekleyen, böyle olduğunu açığa alınınca fark ettim maalesef..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status