KHK ile ihraç edilen ve suçsuz olanlar dava açarken buna dikkat etmeli

672 sayılı KHK başta olmak üzere kamudan ihraç edilen MEB personelleri ve kamu personelleri için ilk mahkeme kararı sonuçlandı. Trabzon’da açılan dava kararına göre meslekten ihraç için itiraz incelenmeden reddedildi.

EDİTÖR:    29 Eylül 2016 Perşembe, 01:12
KHK ile ihraç edilen ve suçsuz olanlar dava açarken buna dikkat etmeli

KHK ile ihraç edilen ve suçsuz olanlar dava açarken buna dikkat etmeli

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada KHK ile meslekten ihraç edilen ve suçsuz olanların dava açarken dikkat etmesi gereken noktaya değindi. Koncuk, meslekten ihraç edilenler için verilen ilk karar örneğini Facebook hesabından paylaşırken geçtiğimiz günlerde itiraz konusunda açılacak dava için yaptığı açıklamada haklı olduklarını ifade etti.

İLK DAVA SONUÇLANDI

Trabzon’da KHK ile meslekten ihraç edilen MEB personeli davasını idare mahkemesine açtı. Mahkeme tarafından görülen dava sonucuna göre KHK ile meslekten ihraç edilenlerin davasını bölge idare mahkemesine açması gerektiği anlaşılmaktadır. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk açılacak davaların, itirazların bölge idare mahkemesine yapılması gerektiğini vurgulayarak, Türkiye Kamu-Sen olarak bölge idare mahkemesine dava açma kararlarının haklı çıktığını belirtti.

İTİRAZ 30 GÜN İÇİNDE

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk örnek olarak sunduğu kararda olduğu gibi karar verilenlerin 30 gün içerisinde Bölge İdare Mahkemesi’ne itiraz dilekçelerini vermeleri gerektiğini hatırlatarak, Bölge İdare Mahkemesi’ne yapılacak itirazlar için örnek itiraz dilekçeleri önümüzdeki günlerde şube başkanlıklarına gönderilecektir, açıklamasını yaptı.

Karar Metni 1.Sayfa TIKLAYINIZ
Karar Metni 2.Sayfa TIKLAYINIZ

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status