Memur Sen Ne Zaman Öğretmen İçin Çalışma Yapacak?

EDİTÖR:    11 Nisan 2016 Pazartesi, 22:16

Memur Sen Ne Zaman Öğretmen İçin Çalışma Yapacak?

Sendikaların öğretmen ve memur haberlerini getirmeye çalışıyoruz. Seçtiğimiz sendika haberlerinde MEB Personeli adına yararlı olmasına dikkat ediyoruz.

Geçtiğimiz haftayı İLKSAN ile geçirdik, tüm sendikalar İLKSAN konusuna yoğunlaşmıştı. Bu hafta sendikalar gündemlerine döndüler diyebiliriz. Bu haftanın ilk sendika haberini Memur-Sen ile yapıyoruz.

Sendika haberi;

Memur-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş, açıklamalarda bulundu. Memiş’in yaptığı açıklamasında siyasi bir temsilci gibi konuşması dikkat çekti.  Memiş imralı ile görüşmelere tam destek verdiklerini belirtti.

HaberlerCom sitesinin haberine göre Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş, Memur-Sen il binasında İHA muhabirine açıklamalar yaptı.

30 yıldır çatışmaların devam ettiğini, 50 bine yakın insanın öldüğünü vurgulayan Yunus Memiş, yaşananların, olayların maliyetinin halka ağır yansıdığını belirtti. Memiş, önceden başlamış olan çözüm sürecini son dönemde yaşanan olumsuz gelişmelere, sıkıntılara rağmen sonuna kadar desteklediklerini belirtti. Memiş konuşmasında “30 yıla yakın bir süreç geçti ve bu zaman diliminde kardeş kardeşe öldürtülüyor. Bu olayların sonucunda yaklaşık 50 bin insanımız öldürüldü, heba edildi. Doğu ve güneydoğuda yaşanan bu olaylar halkımızı hem ekonomik hem de kültürel açıdan yozlaştırdı. Halkımız kültürlerini kaybetme noktasına geldi.  Türkiye Cumhuriyeti (Memiş sadece Türkiye demiştir) tarihine baktığımız zaman günümüzde atılmış adımların daha önceden atılmadığını bu adımların son derece önemli adımlar olduğunu farkediyoruz. Çözüm süreci olarak ilerleyen bu proje çok önemli bir projedir. Bu projenin süreci devam ederken baltalama yapacak olan Türk solu ve Ergenekonculara dikkat edilmesi gerekmektedir. AK Parti, BDP, İmralı ya da Kandil uyanık olmalıdır. Memur-Sen ailesi olarak çözüm süreci olan bu projeyi en içten duygularımızla gerçekten destekliyoruz. Memur-Sen olarak bu süreçte bedeli ne olursa olsun sürecin yanında olacağız ve süreci başlatan sürdürenlerin destekçisi olmaya devam edeceğiz. Çözüm süreci uğrunda, bu süreç yolunda isterse kellemiz, bedenimiz gitsin, Memur-Sen olarak biz tüm gücümüzle bu sürecin destekçisi olacağız” açıklamasını yaptı.

Öğretmenler için olarak yorumu size bırakıyoruz.

Sendikalardan Son Haberler

Sendika Haberleri

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum

  1. ahmet harputgil

    12 Nisan 2016 at 13:18

    Zamanında parelelciler vardı. Tüm haksızlıkları yaparlardı ama yıllar yıllar sonra daha fazlasını isteyince, daha fazla haksızlık yapınca herkes onların gerçek yüzünü gördü.Şimdi de malum sen aldı başını gidiyor. Mahkeme kararlarını uygulamıyor, keyfi davranıyor, herkese baskı yapıyor, eğitim dışında her şeyle ilgileniyor … Elbet bir yerde tökezleyecek …

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status