Milli Eğitim Bakanlığı Kariyer Basamakları Konusunda Cevap Verdi

EDİTÖR:    07 Nisan 2016 Perşembe, 23:49
Milli Eğitim Bakanlığı Kariyer Basamakları Konusunda Cevap Verdi

Milli Eğitim Bakanlığı Kariyer Basamakları Konusunda Cevap Verdi

Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada, Türk Eğitim-Sen’in MEB’e gönderdiği yazıda, Kariyer Basamakları konusunda Anayasa Mahkemesi kararından sonra oluşan yasal boşluğun ivedilikle giderilmesi, sınavsız olarak 10 yılını dolduran öğretmenlere uzman öğretmen, 20 yılını dolduran öğretmenlere ise başöğretmen unvanının verilmesi talep edilmişti.

MEB’in verdiği cevap yazısında, ilgili yazının değerlendirmeye alındığı ve MEB tarafından yasal boşluğun giderilmesine yönelik çalışmaların sürdürüldüğü,  sürdürülen bu çalışmaların tamamlandığında kamuoyuna gerekli bilgilendirmenin yapılacağı belirtilmiştir.

Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklama

KARİYER BASAMAKLARI TALEBİMİZE MEB’İN CEVABI

Türk Eğitim-Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, Anayasa Mahkemesi kararından sonra oluşan yasal boşluğun ivedilikle giderilmesi hususunda çalışma başlatılmasını, sınavsız olarak 10 yılını dolduran öğretmenlere uzman öğretmen, 20 yılını dolduran öğretmenlere ise başöğretmen unvanının verilmesi için gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasının sağlanmasını talep etmiştik.

Bakanlığın tarafımıza iletilen cevabi yazısında; yazımızın değerlendirmeye alındığı ve Bakanlıkça yasal boşluğun giderilmesine yönelik çalışmalar sürdürülmekte olup çalışmalar tamamlandığında kamuoyuna gerekli bilgilendirmenin yapılacağı bildirilmiştir.

İlgili cevabi yazı için TIKLAYINIZ

MEB’DEN KARİYER BASAMAKLARINDA DÜZENLEME İSTEDİK

 

Sendika Haberleri

Son Dakika Sendika Haberleri

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status