Özür Grubunda İl ve İlçe Emri Uygulanmalı

EDİTÖR:    19 Ocak 2016 Salı, 22:03
Özür Grubunda İl/İlçe Emri Uygulanmalı

Özür Grubunda İl ve İlçe Emri Uygulanmalı ancak uygulanıp uygulanmayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

 

Sendika Haberi:

ÖZÜR GRUBUNDA İL/İLÇE EMRİ UYGULAMASI TALEP ETTİK

Bakanlık tarafından yayınlanan 2016 Ocak Ayı Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu’nda daha önceki dönemlerde uygulanan il/ilçe emri uygulamasına yer verilmemiştir. Bu sebeple, çok sayıda öğretmenimiz hizmet puanı yetersizliği ya da alanında boş kontenjan bulunmadığından dolayı mazerete bağlı yer değişikliği yapamadığı için yer değişikliği yapamayacaktır.

Türk Eğitim Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, mazerete bağlı yer değişikliği işlemlerinde il/ilçe emri uygulamasına yer verilerek, hizmet puanı veya alanlarında norm kadro yetersizliği nedeniyle mazerete bağlı yer değişikliği yapamayan öğretmenlerimizin öncelikle mazeretinin bulunduğu il ya da ilçe emrine atanmalarına ve daha sonra ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarına yerleştirilmelerine imkan verilerek mağduriyetlerin engellenmesi hususunda talepte bulunduk.

İlgili Yazı İçin TIKLAYINIZ

 

Sendika Haberleri

Sendika Haberleri

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status