Türk Eğitim-Sen; diplomaya bağlı alan değişikliği yapılmalıdır

Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş tarafından yapılan açıklamada, öğretmenlerin diplomaya bağlı alan değişikliğinin MEB tarafından en kısa sürede yapılması gerektiği belirtilirken, Türk Eğitim-Sen olarak bu konunun takipçisi oldukları vurgulandı.

EDİTÖR:    05 Şubat 2017 Pazar, 22:32
Musa Akkaş

Türk Eğitim-Sen; diplomaya bağlı alan değişikliği yapılmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı yoğun talep olmasına rağmen diplomaya bağlı alan değişikliği konusunda resmi olarak bir adım atmış değil. Öğretmenlerden gelen talepler değerlendirildiğinde ilk atama öncesi diplomaya bağlı alan değişikliğinin yapılması yararlı olacaktır. Norm fazlası öğretmenlerden alan değişikliği yapmak isteyenler, mevcut öğretmenlerden alan değiştirerek kendi alanında norm açılmasını sağlayacaklar göz önüne alındığında MEB’in norm fazlası öğretmenleri eritmek için diplomaya bağlı alan değişikliği yapması da faydalı gözükmektedir. Bakanlık 2016 yılında alan değişikliği konusunda bir adım atmamış, alan değişikliği bekleyen öğretmenlerin talepleri 2017 yılına kalmıştı.

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ YAPILMALIDIR

Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş tarafından yapılan açıklamada, diplomaya bağlı alan değişikliğinin yapılması yönünde Türk Eğitim-Sen’in gerekli çalışmaları ve başvuruları yaptığı belirtildi. Sendika olarak alan değişikliğinin yapılması için konunun takipçisi olduklarını belirten Akkaş açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

DİPLOMAYA DAYALI ALAN DEĞİŞİKLİĞİ YAPILMALIDIR.YAPILMAMASI YÖNETMELİĞİ İHLALDİR.TÜRK EĞİTİM SEN OLARAK TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ.MEB’İ CİDDİYETE VE KILAVUZU YAYINLAMAYA DAVET EDİYORUZ.

KONCUK: MEB’DE ÇALIŞMA VAR

Ayrıca Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk aylar önce diplomaya bağlı alan değişikliği yapılması yönünde MEB’de çalışmalar olduğunu belirtmiş daha sonra ise geçen sürede resmi bir adım atılmaması üzerine ise Bakanlığı eleştirerek alan değişikliğini kimin engellediğini sormuştu.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

4 Yorum

 1. Meral

  6 Şubat 2017 at 13:12

  Alan değişikliği yönetmelige uygun olarak yapılmali kılavuz bir an önce yayınlanmalıdir

 2. Merve

  6 Şubat 2017 at 13:13

  Alan değişikliği kılavuzunun yayınlanmasını bekliyoruz

 3. Aygül

  6 Şubat 2017 at 15:18

  Alan değişikliği bir an önce yapılmalıdır.

 4. sınıfçı

  6 Şubat 2017 at 22:50

  teşekkürler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status