MEB 2016-2017 TEOG (Ortak Sınavlar) tanıtım videosunu yayınladı

TEOG birinci dönem sınav tarihleri ve TEOG detaylarının yer aldığı TEOG tanıtım videosu MEB tarafından yayınlandı.

EDİTÖR:    18 Kasım 2016 Cuma, 18:25


MEB 2016-2017 TEOG (Ortak Sınavlar) tanıtım videosunu yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının birinci döneminde gerçekleştireceği TEOG sınavları için tanıtım videosu hazırladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve yayınlanan videoda TEOG hakkında bilgiler yer alıyor.

MEB tarafından hazırlanan TEOG tanıtım videosunda TEOG’un ne zaman uygulanmaya başladığı bilgisi ve detayları da yer alıyor. İlk olarak 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında uygulanmaya başlayan ortak sınavların (TEOG) 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında da uygulanmaya devam edilecek.

TEOG SORULARI

Ortaokulda öğrenim gören sekizinci sınıf öğrencilerinin girdiği TEOG soruları tüm illerden gelen alan öğretmenleri tarafından öğrenci seviyelerine göre hazırlanıyor. Ortak sınavlarda (TEOG) Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilimleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinden sınav yapılmaktadır.

TEOG SINAVLARI

TEOG sınavları iki yazılı derslerin birinci yazılısı olarak, üç yazılılı derslerin ise ikinci yazılısı olarak değerlendirmeye katılıyor. TEOG sınavı  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.

TEOG birinci dönem tarihleri;

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı I.Döneminde TEOG tarihleri; 23-24 Kasım 2016

TEOG ikinci dönem tarihleri;

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı I.Döneminde TEOG tarihleri; 26-27 Nisan 2017

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status